Какво ще кажете за кърменето със слинг?

  • 1 559
  • 34
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 883
Мисля да си взема един/макар, че незнам от къде/ за да си кърмя където сваря, без  Shockedдосадни погледи.

Вие ползвали ли сте? Удобно ли е изобщо? newsm78

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Аз си го ползвам и досега за кърмене, през деня обикновено в него заспива, сучейки Grinning
Удобен е - като му свикнеш (което не е задължително веднага - понякога е нужно малко време, за да му хванеш цаката), става буквално незаменим Grinning
Слинг може да си ушиеш (или да дадеш да ти ушият), много е лесен и непретенциозен за изработка - и евтин Laughing
Ето тук са подробностите как се прави:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=29108.0

# 2
  • София
  • Мнения: 2 493
ketito - ДА.
Само да добавя, че аз съм кърмила и в движение със слинга... Имаше 2 случая, в които много бързах и нямаше как да седна. Малката беше на ок. 5м. Само вдигнах блузата леко и готово... Никой нищо не разбра.

# 3
  • Мнения: 1 735
Много ми е мъчно ,че така и не успях да си намеря слинг.Не мога да шия...  Tired
Скоро са пуснали по магазините тук ,но то закога да си купувам вече ,бебето скоро ще проходи.Нищо ,за другото бебе ,ще си взема задължително!
Но ,ketito ,ако има откъде да си вземеш ,не се колебай ,да не съжаляваш като мен...  Confused

# 4
  • Мнения: 5 391
Аз се снабдих със слинг от една майка тук от форума.За жалост още не съм му хванала цаката Sad

# 5
  • София
  • Мнения: 63
Използвам слинг, откакто Ели беше на 3 м. Редовно кърмя в движение. Ако се постарая, никой нищо не разбира, но напоследък съм станала много безсрамна и не се старая  Mr. Green. Слингът ми е шит от шивачка по инструкции от темата, която ти е дала Хедра.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 877
а за пеленаче като моето става ли?

# 7
  • Мнения: 462
Аз постоянно кърмя в слинга. Ей тоя същия дето го виждате на аватарчето. Само когато сме си легнали не го ползвам. Иначе ние сме почти цял ден навън (от обяд до 8 вечерта, например). Разхождаме се и си вършим разни задачки с двете деца. Редовно кърмя в движение. По-скоро рядко ми се случва да кърмя седнала - на 2-3 дена веднъж. Чак когато заспи и пусне цицата я слагам да поспи в количката и после пак се носим. Определно малката прекарва повече време във слинга отколкото в количката.
Относно погледите на хората - ами те си ме зяпат само заради факта, че ползвам такова нещо. А дали през това време малката суче или не няма значение. В интерес на истината повечето ни се радват. Всъщност може да се познае единствено по това, че блузката е леко набрана отгоре и че кръстът от едната страна е леко оголен. Иначе може да се разбере само ако някой специално надникне да гледа какво прави бебето.

За мен това е незаменимо приспособление. Когато ползвах кенгуруто си виках: "Да си ми жива и здрава маминце, че ми го купи!", а сега си викам: "Защо толкова време съм се мъчила с туй кенгуру!"

Докато си нося бебето (независимо дали то суче или не) мога да правя сума ти неща. Вървенето по улиците и бутането на количката даже няма да ги слагам в списъка, защото това вече е част от ежедневието. Та, мога да простирам, да прибирам прането, да домакинствам, да си играя със сина, да пазарувам... ДА НЕТСТВАМ ВЪВ ФОРУМА  Mr. Green

В една тема за слинга писах за моя, но пак да кажа: аз си го поръчах от Москва и ми струва около 23$. Ако някой желае мога да му взема и да му го пратя Simple Smile.

И ето тук http://www.rojana.ru/konkurs5/index.html можете да видите разни начини за носене, кърмене и видове слингове.

# 8
  • Мнения: 462
а за пеленаче като моето става ли?

Никакъв проблем!!! Даже с малките е още по-лесно Simple Smile.

# 9
  • Мнения: 1 353
Реших да си ушия и ще пробвам

# 10
  • Мнения: 8 917
Не съм кърмила така, нито пък навън, но ми изглежда много удобно Peace

# 11
  • Мнения: 532
Ей, Поленце, да знаеш, че като ти чета горния постинг, направо вече ми се оформя в главата как бих се справила, ако реша и второ дете. Досега се възпирах по ред причини и трудностите с Йони, за които неведнъж съм писала, а и от лични наши разговори знаеш за 5-я ми етаж без асансьор  Mr. Green

Пиша го тук, може да стимулирам други майки с неуспешно първо кърмене и желание за второ дете ...

Направо ти се кефя ... /сори за тийнеджърската дума, ама така ми дойде!/

А колко ще е хубаво да се направи колаж от снимки на форумски мами със слингове ...  Hug

# 12
  • София
  • Мнения: 4 381
Направих си слинг, когато момата беше на 1г2-3м. и вече без него не мърдам никъде. Напоследък момата предпочита повече да ходи, отколкото да се носим. Скоро се наложи да се кърмим в движение и без слинга не знам как бих успяла да се справя.

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Всъщност рядко съм кърмила в слинга, но миналта седмица при една демонстрация на предимствата му моята дъщеря не устоя на близостта до "титите"  Grinning

Та ето как се кърми поотраснало кърмче в слинг:  Mr. Green

# 14
  • Мнения: 1 503
Jade-Браво за снимката.Това е най-яката снимка на поотраснало кърмаче Peace(не че съм видяла много де,ама ме изкефи)
иначе аз си уших слинг още преди да родя по същите инструкции,но моЙто син неще и туй то newsm78

Общи условия

Активация на акаунт