С какво ви дразнят свекървите- 95

  • 37 260
  • 765
  •   1
Отговори
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Старите теми:

Последна редакция: ср, 27 юни 2018, 15:52 от Тарталета

# 1
  • Мнения: 1 050
Не казахте дали някой е удрял... Joy

# 2
  • Мнения: 18 495
Не казахте дали някой е удрял... Joy
Освен главата си в стената?

# 3
  • Мнения: X
Благодаря за новата тема!
Аз пак при вас. Тъкмо си мислех, че съм я укротила свекървата като след последния ни разговор й обясних за захранването на бебетата как се прави в съвременния свят (а не в нейния си свят от преди 30 години) и как може всякакви алергии да станат, ако не се направи, както трябва (да я сплаша малко го казах, не, че вярвам, че на моето бебе ще му стане нещо, но тя нали от всичко се притеснява и реших, че може и за това да се притесни), но явно каквото съм казала там си е останало. За два дни чудо. Избягвах я малко в последните дни. И днес реших, че е време да й покажа внучето и пак се почна "о, колко е слаба, мама не ми дава да ям" и т.н. Пак започнах да й обяснявам и й казах, че аз решавам за моето дете и така ще бъде. Понеже ни предстои да им идем на гости за малко, тя изобщо не чу какво й казах и почна пак да говори на бебето "о, ще видиш, мамо, че аз всичко мога да ям, само да дойда тука ще видиш ти". Е, побеснях вече! И ще кажа на мм, че няма да ми стъпи кракът там, ако не се оправи с майка си и не й обясни, че няма да стане нейната тоя път. Ако иска да ми храни детето ще го храни само с неща, които аз позволявам, иначе няма и да си види внучето! И изрично да й забрани да му дава неща скришом, за да не се налага да ме е страх да оставя бебето с нея и да сме залепени, докато сме й на гости (то и без това ще е така, грам доверие й нямам след такива приказки!). Ако не става с добро, ще стане с лошо, в крайна сметка и ще си развалим много бързо отношенията. Предупредила съм мм да се оправя, за да не стигаме до неприятни ситуации.

Последна редакция: ср, 27 юни 2018, 19:32 от Анонимен

# 4
  • София
  • Мнения: 24 839
Ако има нещо, което е в състояние да ме извади от обувките, това е някой да ми шушне, вместо да говори с нормален глас.
Но категорично ми пада пердето от този похват- да говори на бебето какво аз да направя и да си отговаря от негово име. #Cussing out
Една комшийка имах, която така се опитваше да действа и със снаха си, и с мен, че бяхме приятелки.
Директно ѝ казах, че няма да ѝ стъпя вече, ако пак се опита да ми пробута вижданията си по този начин.

# 5
  • Мнения: X
И мен това супер много ме дразни, ми като имаш нещо да ми казваш кажи си ми го в очите, защо трябва да се правиш на олигофрен не ми е ясно?!?
Друго, което също много ме издразни е, че едва ли не ми се сърди, че няма да може да храни бебето като сме там... Е, как искаш да храниш бебето без мен??? 6-месечно бебе със заместено хранене къде си виждала? Били поканени на сватба тя и мъжа й, ама понеже съвпада с датите, в които и ние ще сме там да не ходела тя и той, ами ние двамата с мм, а тя ще ми гледа бебето. Как пък не! Който си е канен, да ходи, аз неканена на сватби не ходя! Щяла да му купи краве мляко да го храни с такова, докато ние сме на сватба??? Ако толкова й липсва да кърми, да вземе да си направи едно бебе с мъжа си!

Ох, излях си яда, извинявайте за спама.

# 6
  • Мнения: 15 619
Благодаря от сърце! Хем те разбирам, хем се смях... Доста живо описваш.

# 7
  • Мнения: 9 342

Друго, което също много ме издразни е, че едва ли не ми се сърди, че няма да може да храни бебето като сме там... Е, как искаш да храниш бебето без мен??? 6-месечно бебе със заместено хранене къде си виждала? Били поканени на сватба тя и мъжа й, ама понеже съвпада с датите, в които и ние ще сме там да не ходела тя и той, ами ние двамата с мм, а тя ще ми гледа бебето. Как пък не! Който си е канен, да ходи, аз неканена на сватби не ходя! Щяла да му купи краве мляко да го храни с такова, докато ние сме на сватба??? Ако толкова й липсва да кърми, да вземе да си направи едно бебе с мъжа си!

Ох, излях си яда, извинявайте за спама.

Въобще не се извинявай, съвсем права си. Едно е, вие с мъжа ти да искате да отидете на сватба, и да трябва тя да храни бебето, съвсем друго е  изказването: Вие отидете, за да мога аз да гледам бебето . По-добре внимавай с нея. Може и да иска да нахрани детето с нещо друго - пюре, каша и после да ти каже: Ето виж, ама аз го захраних.

Последна редакция: ср, 27 юни 2018, 22:03 от Deni-meni

# 8
  • Мнения: 2 721
Много си права даже. Това е вашето дете и тя ако толкова иска да и го оставите ,трябва да е съгласна с вашите правила и да се съобразява с тях. След тези изречения които прави, аз на твое място също не бих била спокойна да е в нейните ръце.

# 9
  • Мнения: 2 751
Мъничко е още детенцето, тия баби-експериментаторки ме смайват с упоритостта си...Говори спокойно с мъжа си и да сте единни в позицията си, защото после вие ще се чудите какво да правите. Егати и гостито, да си само на тръни, че бабинка ша  ви "покаже как са пра'й".

# 10
  • София
  • Мнения: 24 839
На колко години е свеки, не разбрах, но знаеш ли, като нищо може да се изживява като майка.......
Бих те посъветвала, като отидете да си поговориш с нея от позицията на млада мама с млада мама.
Накарай я да се върне във времето, когато е родила мъжа ти и да си спомни кой и как я е напъвал да спазва това и онова, което е било правилно според тях.
Попитай я, как се е чувствала?
Как би реагирала, ако ѝ казват, че не си храни детето и се заканят да го хранят с каквото решат, въпреки нейното мнение?


# 11
  • при късмета
  • Мнения: 23 995
Правилно си решила да кажеш на мъжа ти за разговора и за това, че ако продължава с нейните си плямпаници, няма да си спокойна да оставяш детето с нея. Първо с него говори, а после двамата и предимно той, говорете с нея. Още по-добре е това да стане преди гостуването. Казвате кратко и ясно, че вие решавате за детето и точка. Ако има някакви илюзии, че това няма да е така няма гостуване ни то сега, нито скоро.

# 12
  • Мнения: X
Изкукуригват като станат баби. Тотално изкукуригват. На майка ми любим лаф беше "Не прави така, че мама ще ни бие."  ooooh! Даже не ми се коментира уникалната тъпота на говоренето по подобен начин на малко дете.

# 13
  • Мнения: X
Близо до петдесетака е, но не ги е навършила още.
Тя явно е преживяла нещо подобно, но за разлика от мен е слушала майка си сляпо, защото е останала сама с родителите си (баща му на мм ги е напуснал като тя е забременяла). Още от третия месец е захранила, защото не е имала достатъчно кърма (а в същото време е кърмила мм до 3-годишен Thinking) значи според мен някой й е втълпил, че няма достатъчно кърма и затова така е постъпила, не знам, може и  да не е имала, защото е тикала биберон с мед на новородено и насила му е давала вода. Резултатът - дете с наднормено тегло и развалени, криви зъби. После колко пари са хвърлили да му ги оправят не е истина.. А теглото и до ден днешен не може да се оправи. Е, защо иска да повтарям грешките й? Яд я е, че аз още мога да си изхранвам бебето само с кърма? Не знам..

# 14
  • Мнения: 2 721
Изкукуригват като станат баби. Тотално изкукуригват. На майка ми любим лаф беше "Не прави така, че мама ще ни бие."  ooooh! Даже не ми се коментира уникалната тъпота на говоренето по подобен начин на малко дете.
Това го казваше свекърва ми и ме поглеждаше едно подло.. Казвах и всеки път , че не е на място и , че не желая да го чувам повече. След 10тия път и повишен тон разбра и спря..
Сина ми вече разбира и не бих искала да му се набиват в главата подобни глупости.

Общи условия

Активация на акаунт