Бременни и таласемия - колко ви падна хемоглобина?

  • 8 450
  • 33
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 847
Здравейте!
Бременна съм в 28 г.с и съм носител  на гена на хетерозиготна бета таласемия. В момента хемоглобинът ми е 92.
Започнах от 101 в началото на бременността и доки ми каза последния път (хемоглобин-94), че за сега е добре и ще е много хубаво ако го поддържам в тези граници - не че нещо може да се направи, за да се повиша хемоглобина.
Знае ли някой до какво ниво е безопасно да падне и какви мерки  да се предприемат при много ниско ниво.

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 1 363
За хемоглобина знам, че под 80 е лошо. На мен също ми е интересно да разбера, обикновенно повечето бременни са с нисък хемоглобин и аз бях така, но бебо се роди с анемичен синдром и сега трябва да си направя изследване, за да разбера дали не съм носител на този ген, а евентуално от там и бебо.

# 2
  • Мнения: 407
До колкото знам е добре хемоглобина при бременност да не пада под 110.

# 3
  • Мнения: 801
на мен ми беше 101 и ми бяха предписали лекарства,съдържащи желязо......,но четсно да ти кажа какъв е минимумът съм забравила...погледни в сайта на бг-мама, там имаше статия за нисък хемоглобин по време на бремеността.......
аз допълнително си бях купила сусам и взимах по 1 лъжица,омешан с мед....последния месец от бремеността всеки ден ядях по един шоколад,по съвет на акушерката ми, и последната седмица преди да родя хемоглобинът ми се беше вдигнал, не знам дали от шоколада,хахаха,едва ли.....

# 4
  • Мнения: 495
за таласемията - кога и как ти я установиха, бих се радвала да ми отговориш
а иначе, и аз бях с хемоглобин 95-105, пиех желязо постоянно

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 847
В началото на бременността хемоглобина ми беше 101 и моята доки се усъмни за таласемия. Направих повторни контролни изследвания и хемоглобинът пак си беше същия, а желязото беше в нормата. Поради тази причини ми назначи изследвания за таласемия. Имай предвид, че трябва да се направят нарочни изследвания за таласемия, не излиза при други изследвания.
Ако имаш въпроси - питай, че аз доста поизчетох на тази тема.

# 6
  • Мнения: 5 103
До 98 е падал.

# 7
  • Мнения: 2 123
Нормата при небременни жени е над 120, при бременни - препарати започваш да пиеш когато ти падне под 110. Не е добре да влезнеш да раждаш с хемоглубин под 100.
на мен последно ми беше 96  Sad, но в понеделник пак съм на изследвания и дано поне до 100 съм го качила  Praynig

# 8
  • Варна
  • Мнения: 2 317
И аз съм с таласемия. Когато бях бременна хемоглобинът стигна до 85. Нищо не ми правиха. Но още малко и щяха да ми правят кръвопреливане. В нашия случай е препоръчително да се ражда нормално, заради по-малка загуба на кръв.
При таласемия не се приема желязо, ако изрично не е предписано от хематолог! Naughty

# 9
  • планетата Земя
  • Мнения: 109
До колкото знам е възможно да падне до 80, но след това се налага кръвопреливане. Важното е докторката ти да те следи много внимателно!
И аз съм чела, че при таласемия не се дават железни препарати. Обаче повечко почивка и чист въздух определено ще ти се отразят добре. Simple Smile Лека бременност ти желая.   bouquet
А какви изследвания ти правиха, за да установят таласемия? Само на кръвта или има и някакви други?

# 10
  • Варна
  • Мнения: 2 317
За установяване на таласемия се прави едно точно определено изследване на кръвта, правят го само в София. Ако си от гругаде трябва пробата да се изпрати там.
На мен ми даваха да дишам кислород, отрази ми се много добре.

# 11
  • Мнения: 596
Здравей и аз имам бета таласемия, откриха ми я по време на бременността. Когато хемоглобинът ми падна до 83 ми назначиха изследвания и се оказа, че е таласемия, дотогава ми изписваха желязо, което не е било правилно, защото то е било в норма. След необходимото лечение влязох да раждам с хемоглобин 103. Нямах никакви проблеми. След раждането беше паднал до 96 , но това е от кръвозагубава ( раждах със секцио).

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 1 363
Можете ли да ми кажете къде точно се прави това изследване и нужно ли е някой да ти го назначи или може и така да отидеш ?

# 13
  • Мнения: 495
Поисках направление от ак.-гин. за хематолог и отидох Cry. Направиха ми кръвна плочка, докторката гледа, пита ме дали ям месо /аз ям редовно/, след това ми изписа кръвен здравец и витамин В6, без нищо повече да ми обяснява Close. И толкова. След това и на бебчо му беше нисък хемоглобина, хиляда пъти го боцкаха ooooh!, вече изпада в луд рев при вида на човек с бяла престилка Shocked. Накрая се оказа, че в едната лаборатория дават едни резултати на хемоглобина, а в друга - други #2gunfire. Хайде и него на хематолог, и на него кръвна плочка, серумно желязо, казаха, че всичко му е наред. Ама нали знаеш, на докторите все с ченгел трябва да им вадиш думите #2gunfire. Ще се радвам да споделиш нещо повече!  bouquet

# 14
  • Мнения: 1 030
125 - на следващия ден след раждането. Но това се случва при много малко жени

Общи условия

Активация на акаунт