Новородено - изкривено стъпало?

  • 7 729
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 181
Здравейте, днес роди моя много близка приятелка - момченце, да й е живо и здраво. Ома следния проблем - изкривено е стъпалото на едното краче, доколкото разбрах нагоре.
Казали са й че ще се наложи операция. Някой от вас имал ли е подобен проблем, интересува ме някой компетентен лекар в София, предполагам в Горна Баня, дали не може да се избегне операцията. А ако се налага дали се прави докато бебчето е толкова малко или  по-нататък.
Благодаря ви предварително  bouquet

# 1
  • Мнения: 34
Здравей! Имаме същия проблем с моето момченце. Бих ви препоръчала да посетите колкото е възможно по-скоро Горна Баня и да потърсите за консултация д-р Денев или д-р Кехайов. Те ще ви помогнат. Не се притеснявайте - поправимо е! Много късмет!

# 2
  • Мнения: 4 181
А вие оперирахте ли го?

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 310
Огнян се роди с изкривени стъпалца. При него бяха като смачкани/пречупени на едната страна, като едното беше по-изкривено от другото. Абе виждаше се, че му е било тясно вътре! Сага съжалявам , че не го снимахме с фотоапарат, но толкова бяхме притеснени! Не знам дали е същото, но почти веднага след изписването ходихме при д-р Драганов от Военна болница. При нас всичко се оправи с гипсиране на малкото пилешко краченце. Много съм доволна от лекаря. Идваше у дома да сменя гипса! Дано се разминат операциите. Мога да дам координати, ако искаш.

# 4
  • Мнения: 4 181
Познавам го и аз съм водила малкия на профилактичен при него, изглежда свестен Peace

# 5
  • Мнения: 34
Да, оперирахме го, но просто при него нещата бяха по-различни. Деформацията беше и на двете крачета и беше много силно изразена (особено на лявото краче). Опитахме отначало с лейкопласт (някакъв специален), но нищо не стана и ни изпратиха директно в Горна Баня. Там веднага му сложиха гипсови ботушки (и на двете крачета) и на три месеца му беше първата операция за удължаване на ахилеса. И така. Но изборът все пак е на майката, така че... Каквото си реши.

# 6
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Аз съм се родила така - едното краче от глезена надолу подвито нагоре към подбедрицата - имало е само шина - май от бинт. Нищо друго, не ми личи - само .5 см в обиколката на глезена, но кой ще мери Wink. Може и да не са знаели как да оперират, но майка ми не е била наплашена, а е било отдавна. Дано да му се рамине и се оправите и на детето!

# 7
  • Мнения: 4 181
Благодаря ви момичета, ще гледам да я успокоя  bouquet

# 8
  • Мнения: 177
Мога да ви препоръчам в Горна Баня професор Владимиров,той е много добър детски ортопед.
Ако ви интересува тел. за връзка GSM 0888324928,а тел. за записване за преглед-81 81 782
www.orthomed.einet.bg/sonography.htm
Д-р Венелин Алексиев също www.einet.bg/~alexiev/

Последна редакция: ср, 07 юни 2006, 10:28 от sweet baby

# 9
  • София
  • Мнения: 3 421
  Имаме приятели, на които момченцето беше с подобен проблем - изкривени на вътре стъпалца.
  Два-три месеца беше в гипсови ботушки, но понеже не се оправи се наложи операция. Сега детето е добре(само мъъъъничко едното краче е по-слабо от другото)-вече е на 5 години.
 Като им ходихме лятото на гости се ядосваше, че не са ги предупредили за необходимите няколко години профилактични гимнастики и масажи.
Затова се включвам да кажа - питайте дали са нужни за да е резултатно лечението.

# 10
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Съседката ми по стая в родилното ми разкаваше, че голямото й дете имало този проблем.
Оперирали са го в Горна баня, и после всичко било наред.
Когато бяхме в родилното, детенцето й беше на 9 години, каза, че кара ски, играе и е палаво като всяко момченце.
Успокой жената, ще се оправи детето!

# 11
  • Мнения: 3 880
Нистина ли се оперира в такива случаи? Много ли е изкривено?
Когато се роди дъщеря ми на първото преобличане акушерката ми каза, че "само" стъпълцата й били кривички, особено едното, но да не ме притеснява, защото се срещало често (когато е било тясно в корема) но се оправяло от самосебеси. Препоръча ми само като я преобличам да ги масажирам леко в противоположната посока. След няколко седмици (или месеци, не си спомням точно) добиха нормален вид. Детето си проходи нормално и на ортопед сме ходили за профилактика , така че съм убедена, че не са останали някакви проблеми от тогава. Затова сега като прочетох, че повечето деца с криви крачета ги оперирали малко се очудих newsm78
Дано да се оправи дететнцето.

Общи условия

Активация на акаунт