дълги разходки преди раждане

  • 5 205
  • 29
  •   1
Отговори
мислех си каква е връзката newsm78 -всички препоръчват мнооого да се разхождам като наближи момента,че и даже по-леко щяло да мине раждането.моля обяснете ми с какво точно помагат разходките?

# 1
  • Мнения: 6 164
Освен да слезе и да се намести по-добре плода в малкия таз, за друго не се сещам...  newsm78 На мен поради тази причина ми забраниха да ходя, че отрано се бил смъкнал ниско...

# 2
  • Мнения: 63
и аз знам че е за да слезе и наместе бебо но това една ли не непосредственно преди да родиш.
А иначе дали от бабини дивитини или от медицински показания наистина трябав да се разхождаш. Аз лично си го обяснявам с това че се активизира организма не мързелува и всички видове системи функционират по правилно, а и от това все пак се улеснява раждането,но не мога да ти кажа със сигурност. Но движи се каквоти пречи Simple Smile))) пък да видим

 успех

# 3
  • София
  • Мнения: 2 883
и на мен ми напълниха главата с тия глупости. И такава разходка му ударих предишния ден преди да родя, че бях гроги и не можах да спя от преумора и на другия ден започнаха контракциите , които продължиха 14 часа и вече бях толкова изтощена, че не знаех къде се намирам.Чак не посмяха да ми сложат силна доза от епидуралната и си усещах всичко #Cussing out.
после още пет дни в болницата не съм мигнала, защото бебо беше при мен   #Crazy и накрая нямах търпение да си ходя и да поспя поне час Shocked

Ти си решаваш, но ако ме питаш хората не случайно са казали спи сега и си пази силите Peace

# 4
  • Мнения: 437
да, това е идеята,... че бебчо се смъква надолу... мойта бебка закъсня с 5 дена след термина... такива разходки му удрях тогава, че чак си се чудя сега като се сетя....

# 5
  • Мнения: 139
Нека и аз да попитам нещо в тази връзка. 34-та седмица съм, тазовите кости ме болят доста. Мислите ли, че въпреки болката трябва да продължавам разходките? Понякога едвам издържам.

# 6
  • Мнения: 1 555
Ако много те боли и движението ти доставя болка, а не удоволствие, почивай си и се наслаждавай на живота  Grinning
Аз да ти кажа се скъсвах от преходи направо неспирах да вървя, дори си спомням бебоче вътре много мърдаше докато ходех, значи съм го активизирала  Joy
Полезно е да се движиш, другите мами са ти казали защо, а и по принцип движението е здраве  Hug

# 7
  • София
  • Мнения: 3 421
и на мен ми напълниха главата с тия глупости. И такава разходка му ударих предишния ден преди да родя, че бях гроги и не можах да спя от преумора и на другия ден започнаха контракциите , които продължиха 14 часа и вече бях толкова изтощена, че не знаех къде се намирам..............Ти си решаваш, но ако ме питаш хората не случайно са казали спи сега и си пази силите Peace

И на мен само това ми повтаряха - разходки.
И аз така хубаво се разходих, че като се прибрах бях капнала и за капак вечерта посрещах гости. Сутринта ми изтекоха водите и тръгнах да раждам(в 36 г.с.).
Та сега всички съветвам - почивайте, разходки в нормални граници.

# 8
  • Мнения: 184
Аз пък бях чувала, че се получавало по-бързо разкритие, в следствие на което се раждало по-лесно.Тинтири минтири, и аз му удрях едно ходене, през цялата първа бременност.Надносих 8дни, в деня преди да родя ходих  няколко километра, на следващия ден ме пуснах на системи и родих за 4-5часа, в адски мъки. А един лекар после като му разказвах колко много разходки съм правила и предния ден от къде до къде съм орала пеша, ми каза че това са бабини деветини.  #Crazyи много се смя.

# 9
  • Мнения: 3 092
И на мен ми казаха да се разхождам , за да може бебето да се намести по-добре в малкия таз.
А дали ще родиш по-лесно....Божа работа.
Аз съм за разходките не за друго ами защото движението е здраве newsm53

# 10
  • Мнения: 2 271
А се разхождах много.Дори в деня преди раждането се върнах пеша от болницата за уж фалшива тревога.И не зная дали от това,но родих за 3.5ч от началото на първата контракция(по време на контрокциите също ходех)!

# 11
  • Мнения: 2 040
И на мен само ми повтаряха: Разходки .. разходки .. разходки ... Е в жегата по- мин. лято изобщо не ми се разхождаше .. и пак си родих леко .. само дето ме заплашваха с какви ли не неща ..

# 12
  • Мнения: 1 860
 Направо ме изумихте  #Crazy
 Това което аз знам за разходките е, че така се увеличава притока на кислород към бебо и добрата циркулация на кръвта.

# 13
  • София
  • Мнения: 5 744
Привет! Нямам личен опит за споделяне, но от минали по този път знам, че движението предизвиква контракции накрая - дори една позната, която преносваше, са я карали д-рите да се разхожда по коридорите и стълбите, за да получи разкритие.  Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 528
Аз съм жив пример за разходките.Аз се разхождах 9 месеца пеша като лудите и накрая ми бяха леки контракцийте и родих за има няма 15 минути.Знам че като се ходило повече по лесно се раждало и разбирасе не се делеело много..ТОва че се намествал бебо,той й без ходене си се намества.С ходенето ти се развивали мусколите на ставите и на таза.Е има и такива случай да не се ходи но досега не съм видяла такава жена

Общи условия

Активация на акаунт