Кривогледство

  • 742
  • 4
  •   1
Отговори
  • Пристанището на шейсетте кораба.
  • Мнения: 239
Искам да попитам нещо и не знам дали е точно темата за тук, ако не е моля модераторите  да я изместят.
За кривогледството при децата има  ли майки на който децата им имат такъв проблем и ако да,  как са се справили. Става въпрос за дете на 12г момиче тя сега навлиза в пубертета има очила който трябва да носи, а не иска. А определено си личи и просто искам ако може да вземем някакви мерки ако не е много късно.
Как се лекува това може ли да се коригира с операция .  Просто търся някой, който има такъв проблем да сподели как го е решил.

# 1
  • Мнения: 3 166
Синът ми кривеше едното оче. При преглед се оказа, че става въпрос за "мързеливо око"! Има далекогледството : на едното око - 2 диоптъра, на другото-3 и половина. Казаха ни, че проблемът ще се реши ако упорито носи очилата. Но можи би при вас не става въпрос за мързеливо око; откога е проблемът?

# 2
  • Пристанището на шейсетте кораба.
  • Мнения: 239
Проблема е от   както  детето беше на 5-6 годинки / от тогова е с очила, но тя не иска да ги носи редовно/, уж беше се оправила или може би ние си мислехме така  обаче сега вече положението не е никак добро

# 3
  • Мнения: 210
А кой следи състоянието. Нямате ли лекар при коти ходите. Моето дете има подобен проблем и тъй като немога да я накарам да носи очила а те трябва да се носят постоянно съм говорила с лекарката какво кога ще правим. При нас е възможна корекция с операция но още смятат че може и да опитаме с очила. При всекии случай си има особенности. Намерете си добър специалист и намерете решението за вас. Колкото по рано толкова по лесно.

# 4
Моята дъщеря също имаше кривогледство и на двете очи.Преди два месеца и направихме операция и вече няма и следа .че е кривила очите.Судоволствие носи очилата и не създава проблеми.

Общи условия

Активация на акаунт