здравейте,искам да попитам.....

  • 682
  • 5
  •   1
Отговори
  • София ж.к. Надежда 1
  • Мнения: 708
От днес почвам 15 дневно гладолечение-чай с мед и плодове.За първи път го правя и доста ме е страх дали ще издържа.Искам да ви попитам (тези които са го правили) дали са позволени други течности освен чай.Например: прясно мляко натурални сокове или студен чай, но не домашен а купен и дали може да хапвам мед отделно от чая,за да заместа глъда за сладко.  Embarassed  Embarassed

# 1
  • Мнения: 1 384
Здрасти, здрасти!
Така 1 - не се разрешава млаяко, натурални сокове и т.н.!!!!!
2 - Що се отнася до чая....а... аз пиех студен чай вместо билков,  въпреки, че в диетата изрично се казва билков с мед (даже плодов не могло) и с моята модификация на режима пак отслабнах   Rolling Eyes
И 3 - за съжаление и с меда не трябва да се прекалява - по 1 лъжичка на 1 чаша чай
И да попитам 15 дни- на плод - чай и после...!!??? Нали няма да направиш фаталната грешка да не се захраниш!!!!!!!!!!!!! МНОГО Е ВАЖНО иначе всичко отива на кино!
Ти колко кг. искаш да свалиш?
Аз ще почна другата седмица, пиши как върви!  Wink
 
       

# 2
  • Мнения: 109
Ако мислиш да прилагаш методите на Л.Ковачева и д-р Емилова, трябва наистина  да се придържаш само към чая с малко мед и плодове. Иначе си е просто глад, а не гладолечение! Всички готови сокове и чайове съдържат захар и консерванти, добре е да ги избягваш. Една две лъжички мед, ако много прегладнееш, мисля, че са допустими, но какво ти пречи да ги вземеш с поредния чай!?
Не са ли много 15 дни като за пръв опит!? Щом не си го правила досега, ми се вижда малко рисковано, още повече, че явно се каниш да се пробваш сама, без лекарски контрол. По-добре започни с няколко дни до 1 седмица. Пък ако се чувстваш добре, след 1-2 месеца - пак!
Успех и бъди разумна  bouquet

# 3
  • София ж.к. Надежда 1
  • Мнения: 708
Ако мислиш да прилагаш методите на Л.Ковачева и д-р Емилова, трябва наистина  да се придържаш само към чая с малко мед и плодове. Иначе си е просто глад, а не гладолечение! Всички готови сокове и чайове съдържат захар и консерванти, добре е да ги избягваш. Една две лъжички мед, ако много прегладнееш, мисля, че са допустими, но какво ти пречи да ги вземеш с поредния чай!?
Не са ли много 15 дни като за пръв опит!? Щом не си го правила досега, ми се вижда малко рисковано, още повече, че явно се каниш да се пробваш сама, без лекарски контрол. По-добре започни с няколко дни до 1 седмица. Пък ако се чувстваш добре, след 1-2 месеца - пак!
Успех и бъди разумна  bouquet


Да правя го без лекарски надзор, но мисля че не е толкова опасно да го направя 15 дни.Моя приятелка отслабна така и за първи път го прави 15 дни с 10 дни захранване

# 4
  • Мнения: 2 550
Мед можеш да хапваш, стига да не прекаляваш.
Когато чувстваш глад - хапни мед и ще те позасити.


Други течности освен чай и вода - тц.
Само фрешове.
По принцип дофторката много не ги препоръчва (по-скоро не препоръчва да се пият много фрешове, но няма страшно), обаче аз примерно след 5-6 дни глад изобщо не мога да ям и плодовете ги приемам като сок.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 003
От днес почвам 15 дневно гладолечение-чай с мед и плодове.За първи път го правя и доста ме е страх дали ще издържа.Искам да ви попитам (тези които са го правили) дали са позволени други течности освен чай.Например: прясно мляко натурални сокове или студен чай, но не домашен а купен и дали може да хапвам мед отделно от чая,за да заместа глъда за сладко.  Embarassed  Embarassed

Мисля че като за начало би трябвало да си поставиш по-кратки срокове за продължителност на гладолечението - 3, 5,... 10 дена.  Thinking
Все пак успех и кураж и от мен и независимо колко време издържиш само на чай и плодове ВНИМАВАЙ СЪС ЗАХРАНВАНЕТО! За повече "издържливост" през този период, се зареди и чети само мотивационна литература (книги, статии или форуми на тази тема) и  избягвай демотивиращи всякакви фактори  Grinning.

Общи условия

Активация на акаунт