въпрос за далекогледството

  • 935
  • 6
  •   1
Отговори
Мили майчета, нямям време да се ровя из форума, а ми трябва инфо за това как се определя далекогледство на малко детенце Sad Марти нещо криви едното оченце и майка ми го е водила на очен лекар в провинцията. Казали са й, че вероятно е далекогледство и сега като го прибера в София ще го водя в Александровска болница да му капят ако се не лъжа атропин. Та мисълта ми е трябва ли да седим двамата в болницата докато трае процедурата или може да сме си вкъщи или може да го пускам на яслата, но не знам дали ще вижда добре. Уф, не знам дали се изразявам правилно. Много съм объркана. Моля Ви, споделете мнения Praynig

# 1
  • Мнения: 3 166
Когато разширявахме зениците на Вики, защото той също е с далекогледство и криви от бебе едното око, му капех аз капките докато се разширят/беше около седмица ако не се лъжа/. Не е нужно да сте в болница. Сигурна съм в това. А за яслата - не знам, като са им разширени зениците и не могат да реагират на светлина т.е. да се свиват , светлината много ги дразни. Аз например Вики го извеждах само като се свечери - добре че беше лятото. През деня стояхме в къщи със спуснати щори и завеси, за да не го дразни. Няма страшно!

# 2
  • Мнения: 1 073
Когато разширявахме зениците и на моят син, също си бяхме в къщи, дори носеше слънчеви очила.  Блестеше и му  пречеше всякаква светлина, независимо колко е силна тя, дори го дразнеше телевизорът. Но за престоят в болница, твърдо не! NaughtyСтоите си в къщи , капете си капките и след около 10 дена се отива на преглед/ може и по-малко да бяха дните/. Свиването на зениците се оказа по дълъг период, около месец, в който трябва да се щадят очите.
Когато стоеше пред нас този проблем, нямаше в Бг. атропин и си го бяхме поръчали от Италия. Оказа се дори , че там е по евтин от тук.
Успех и не се притеснявай! Hug

# 3
  • Мнения: 36
Здравей , на моята дъщеря скоро и разширяваха зениците, тя е на 5г. Беше много неприятно докато свикне, капахме 3 дена атропин и после на упражнения цяла седмица.И след това си тръгна на градина впреки че зениците не се бяха свили те се свиват за оклоло 15 дена. А вие няма защо да седите в болницата.

# 4
  • Мнения: 7 716
По голямото дете може да носи слънчеви очила след прегледа и светлината няма да му пречи толкова.

# 5
  • София
  • Мнения: 39 745
В момента има и други капки, които се използват за разширение на зениците. Не е задължително да е атропин.
На Дияна не са й разширявали зениците, но моите, да - лятото. Не е приятен процес. Светлината пречи - добра идея е да намериш слънчеви очила, качествени.
При мен зрението на едното око се подобри 1-2 часа след манипулацията. За около 2-3 дена би трябвало зрението да се нормализира.
За всички тези въпроси се консултирай с офтамолога, т.е. трябва ли да се носят слънчеви очила, ако светлината дразни детето; какви да бъдат; кога ще има подобрение на зрението.
И според мен няма да ви оставят да лежите в б-ца.
При възрастни е задължително да имат придружител, щот нищо се не види. Добре, че аз ходих на лекар през уикенда и мъж ми ме водеше за ръчичка  hahaha

# 6
  • Мнения: 7 640
на деца е почти задължително да се използва атропин за определяне на диоптъра, з-то единствено той отпуска много силната вътреочна мускулатура на децата.

Общи условия

Активация на акаунт