Проблем с изтръпнали ръце!

  • 1 486
  • 7
  •   1
Отговори
  • В сърцето на любимите мъже!
  • Мнения: 1 040
Здравейте майчета,

Имала ли е някоя от вас следния проблем: докато бях в 9 месец, доста ми бяха отекли краката, а и ръцете. Ръцете ми бяха постоянно изтръпнали и нощем адски ме боляха. Доки каза, че било от отоците - притискали се кръвоносни съдове и нерви и от това боляло!

Сега, обаче - 2 седмици след раждането - ръцете продължават да са ми изтръпнали. Вече не ме болят, но пък няма никаква осезаемост по възглавничките на пръстите. Нали се сещате, като да си спите на ръката и като се събудите и тя една такава изтръпнала, но при мен е само в пръстите.

Имал ли е някой този проблем и как може да се реши?

# 1
Имах абсолютно същият проблем от края на осмия месец на бремеността до към втория месец след раждането. Усещането е наистина доста гадно. Имаше моменти когато не усещах нищо с върха на пръстите си. Моят гинеколог ми обясни че това е напълно нормално и след раждането ще изчезне това изтръпване. Или с други думи търпение ще мине от само себе си.

# 2
  • Мнения: 8 917
Здравейте майчета,

Имала ли е някоя от вас следния проблем: докато бях в 9 месец, доста ми бяха отекли краката, а и ръцете. Ръцете ми бяха постоянно изтръпнали и нощем адски ме боляха. Доки каза, че било от отоците - притискали се кръвоносни съдове и нерви и от това боляло!

Сега, обаче - 2 седмици след раждането - ръцете продължават да са ми изтръпнали. Вече не ме болят, но пък няма никаква осезаемост по възглавничките на пръстите. Нали се сещате, като да си спите на ръката и като се събудите и тя една такава изтръпнала, но при мен е само в пръстите.

Имал ли е някой този проблем и как може да се реши?
Направи си изследване на магнезий за всеки случай Peace

# 3
  • Мнения: 228
И аз го имах ,но на краката .Сега ми се появява от време на време.

# 4
  • В сърцето на любимите мъже!
  • Мнения: 1 040
Благодаря ви за отговорите!

Pupi, Rumpy, да разбирам ли, че наистина ви е монало от само себе си, че мен нещо ме пращат на невролог!

# 5
  • видин
  • Мнения: 358
здравей Iggiberry,
вече няколко пъти съм задавала този въпрос, но нищо освен това ,че ще премине само не съм получила като отговор. при мен това е още от 5 месец. болките нощем понякога бяха направо влудяващи.
ходих и на невролог - същия резултат. само си научих диагнозата - синдром на карпалния канал. трябвало да мине до 2-3 дни след раждането. е ,вече минаха 10 дни, но все още съм така. изобщо не си чуствам пръстите. особено върховете им. само болката е по-слаба и по-нарядко.
някой в родилното промърмори, че трябва да се пият витамини,но нищо не ми предписаха.

# 6
  • Мнения: 1 327
Бях пускала подобна тема миналата година... имах същия проблем от 4ти месец на бременността ми... отмина, когато щерка ми стана на 4 месеца, до тогава все ми изтръпваха пръстите.... така че - търпение му е майката  Wink не се притеснявайте... ако

# 7
  • Мнения: 54
И при мен беше така, дори още си ме наболяват пристите на едната ръка ако можеш да отделяш малко от времето си и да ги масажираш ....малко помага .

Общи условия

Активация на акаунт