ПОМОЩ

  • 706
  • 7
  •   1
Отговори
Здравейте мили майки. През 2005 година детето ми тръгна на ясла и кото повечето деца му беше много трудно, както на него така и на мен.Започна и да боледува по-често. Всеки път тръгваме на ясла с рев. Забелязах напоследък,че си дърпа и мачка блузата, с която е облечен. Майките в градинката, с които се познаваме ми казаха, че го прави от притеснение. Говорих с госпожите в неговата група и те казаха, че е кротък не играе с другите деца ако госпожите не го потканят, но дори и техните подкани понакога не помагали той да се включи в игрите. Не знам какво да правя, как да му помогна ? Не знам в нас ли е вината - родителите ? Дали ние с нещо сме предизвикали това притеснение ? МНОГО ВИ МАЛЯ ПОМОГНЕТЕ МИ.

# 1
  • Мнения: 8 917
Здравейте мили майки. През 2005 година детето ми тръгна на ясла и кото повечето деца му беше много трудно, както на него така и на мен.Започна и да боледува по-често. Всеки път тръгваме на ясла с рев. Забелязах напоследък,че си дърпа и мачка блузата, с която е облечен. Майките в градинката, с които се познаваме ми казаха, че го прави от притеснение. Говорих с госпожите в неговата група и те казаха, че е кротък не играе с другите деца ако госпожите не го потканят, но дори и техните подкани понакога не помагали той да се включи в игрите. Не знам какво да правя, как да му помогна ? Не знам в нас ли е вината - родителите ? Дали ние с нещо сме предизвикали това притеснение ? МНОГО ВИ МАЛЯ ПОМОГНЕТЕ МИ.
Ако има детски психолог и вие не можете да се справите с това - да разберете какво може да му има на детенцето - сигурно ще е най-добре да го зеведете Peace Или временно да го спрете от градинка, или пък да го преместите в градина, в която има негови приятелчета... newsm78

# 2
Здравейте мили майки. През 2005 година детето ми тръгна на ясла и кото повечето деца му беше много трудно, както на него така и на мен.Започна и да боледува по-често. Всеки път тръгваме на ясла с рев. Забелязах напоследък,че си дърпа и мачка блузата, с която е облечен. Майките в градинката, с които се познаваме ми казаха, че го прави от притеснение. Говорих с госпожите в неговата група и те казаха, че е кротък не играе с другите деца ако госпожите не го потканят, но дори и техните подкани понакога не помагали той да се включи в игрите. Не знам какво да правя, как да му помогна ? Не знам в нас ли е вината - родителите ? Дали ние с нещо сме предизвикали това притеснение ? МНОГО ВИ МАЛЯ ПОМОГНЕТЕ МИ.

Не трябва да те тормози чувство за вина. Никой не е роден родител, за съжаление се учим на нашите си деца, важното е, че е с любов и се надявам поне аз, че това компенсира грешките, които правим. Иначе по въпроса ти - явно детето страда, на първо време аз бих го спряла от ясла за седмица-две (ако имам тази възможност, де), за да видя дали ще се поотпусне. Имам син на 9г, който ходеше на ясла и се чувстваше добре, боледуваше в рамките на нормалното. Миналата година пуснах и дъщеря си на ясла, при същите госпожи, освен че боледуваше много, така и не може да свикне и определено се чувстваше зле. Различни деца и е много различно за всяко. за щастие имам на разположение свекърва ми и тя я пое, сега девойката е отракана, много контактна и много се надявам другата седмица като тръгнем на градина да свикне по-лесно. Имам и приятелка, чието дете почна да зеква в яслата и въпреки че посещава яслата повече от година, много се зарадва сега като го спряха месец преди да почне градина, успокои се и значително по-малко заеква. Преди психолога пробвай да го спреш. дано имаш кой да го гледа

# 3
  • София
  • Мнения: 1 352
Според мен детето ти е много чуствително и преживява трудно раздялата с дома и семейството. Аз бих направила консултация с психолог и бих си останала в къщи да си го гледам до тръгването на градина. Мисля, че вина имат и госпожите, които не успяват да предразположат детето.

# 4
  • Мнения: 603
А имате ли по-малко дете, да не би заради това да е притеснен.
Мисля, че в тази ситуация е нужно учителките да му обръщат малко повече внимание. Т. е. вместо да го подканят да се присъедини към децата, да му кажат "Ела да играем заедно".
Детето на една моя приятелка отказваше да общува с деца няколко месеца след като им се роди бебето.
Сего вече взе да преминава този период и много добре си играят с моето. Но днес едно момиченце се присъедини и той се почувства изолиран и се отказа от играта. Аз му казах: "Хайде отивай да гониш Ники, а той седи".
После пробвах с: "Хайде да отидем да ги хване и тръгнахме заедно да гоним другите деца". Така се получи. Той се усмихна и тръгнахме заедно да гоним децата...
Т.е. някои по-притеснителни деца имат нужда възрастните да ги пробщят към играта. А после може и да ги оставят да се забавляват вече сами.
Може да пробвате да се изчеткате на възпитателките и да ги помолите за повече внимание - поне временно.
Може да измислиш и някакъв начин да впечатлите другите деца от групата. Например почерпка с атрактивни сладки. Някакви интересни играчки или дрешки. За да му обърант внимание и да се почувства важен.

# 5
  • ВАРНА
  • Мнения: 81
Моят син е  почти на 8 години и също го прави тоя номер с блузата.Не само като е притеснен,но и когато е развалнуван от нещо.Явно му действа успокояващо.Според мен на твоето детенце стреса от яслата му е дошъл в повече.Не се тревожи ще свикне.Повече внимание и целувки Peace

# 6
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Нашия детко го навивахме за ясла дълго - как ще играе с децат и играчките.
Лелите казваха, че се адаптира много лесно и много спокойно дете.
Не плачеше или само помрънкваше. Но един от първите дни когато го вземах вече следобед, той се разплака, че иска да се върне да играе, че не е играл. Оказа се че стои и гледа децата...
В къщи беше свикнал да пита за всичко, идеше му отвътре - поглежда, кимвам и така.
Поговорих с лелите да му разрешат да играе и почна. Само дето не ми се смяха, но проработи Wink
провери и се увери че не го подканят, а го канят и че това /покана/ иска детето. На моето поканата не му стигаше.
Не мисля,че ще стигнете до психолог. Може да има причини разни, притеснение от изоставяне, осъждане ако е по-палав и т.н, но е достатъчно голям да си каже в спокоен раговор из далеко.

# 7
  • Мнения: 1 942
Имаш ли възможност да излизаш да играе с някое дете от неговата група? Ние също сме "ухажвали" майки на деца от детската градина и сме ги канили у нас, за да има близки хора в градината и да не се чуства толкова самотен.

Общи условия

Активация на акаунт