Проблеми за бебето при патуване с автобус?

  • 398
  • 7
  •   1
Отговори
Здравейте на всички майки,
извинявайте че се намесвам във вашият форум. Първо искам да честитя празника на бебчетата ви родените и които предстоят да се родят.
Имам следният въпрос към всички, които могат адекватно да си изкажат мнението.

Съпругата ми е бременна. В 5та седмица сме и това ще ни е първото бебе.

Налага се да патува всеки ден до работата с автобус. Обикновено раздрънкани и много друсащи. Патува по 2часа общо отиване и връщане.

Има ли някаква опасност за бебето ни?

Надявам се всички, който са имали подобни притеснения да споделят опита си.

Благодаря Ви предварително

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Честито, татенце Grinning
Не се притеснявайте, не би трябвало да има никакви проблеми от самото пътуване, стига бременността да тече нормално и безпроблемно (пожелавам ви го). Аз лично си пътувах ежедневно по час и половина с раздрънканите и бясно каращи маршрутки от Младост до Люлин...
Притеснително е по-скоро това, че в сезона на гриповете бъдещата мама ще се намира в тесен контакт с много хора, а също и жегите не са много приятни в автобуса, особено за начално бременна с позиви за повръщане Laughing
Обсъдете въпроса с лекаря и съответно вижте какви варианти има.
Лека бременност и здраво бебче Grinning

# 2
  • Мнения: 8 917
Притеснително е по-скоро това, че в сезона на гриповете бъдещата мама ще се намира в тесен контакт с много хора, а също и жегите не са много приятни в автобуса, особено за начално бременна с позиви за повръщане Laughing
Обсъдете въпроса с лекаря и съответно вижте какви варианти има.
Лека бременност и здраво бебче Grinning
Peace

Честито! Mr. Green

# 3
  • Мнения: 670
Ако бременността не е рискова, няма никакви проблеми да се придвижва с автобус.

# 4
  • Мнения: 3 116
Честито и от мен татенце  Hug

Притеснителното според мен не са раздрънканите автобуси, а препълнените автобуси  Rolling Eyes Аз няколко пъти отнесох лакти в корема от стоящите до мен Sad Хубаво е да намира начин да седи в автобуса, за да се пази не само от неадекватни пътници, но и от кофти маневри с резки спирачки и т.н. Другото Хедра го е казала, жегите и  контактите с много хора.

Ако има някаква възможност намерете друг начин за придвижване, ако не да казва че чака бебе за да намира начин да посядва в автобуса Simple Smile

Леко бременеене и на двамката  Heart Eyes

# 5
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ами може би, че ще диша толкова прахоляк....може да започне да и става лошо.......

# 6
Благодаря ви много за поздравленията и за помощта. Много ни успокоихте.
Успех на всички!

# 7
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Аз искам да изкажа горчивия си опит от моите пътувания по време на бременността.
Пътувах всеки ден за работа от Добрич до Варна / 50км./ и обратно с маршрутки - общо пътят като времетраене - 90мин. Та, пътувам си аз и си викам дано не се получат проблеми и с лекарката си говорих и тя казва, че няма гаранции за нищо, ама в 12 г.с. прокървих. Веднага на преглед и какво - контракции и бебото направо се люлееше. Беше страшничко да го гледам на монитора. Тогава ми забрани/ лекарката ми/ вече да пътувам и трябваше да си лежа на легло окло месец след като пия но-шпа и Магнерод. После започнах да работя от вкъщи и нямах вече никакви проблеми.
Моят съвет е, ако е възможно да не пътува. Не е задължително и при вас да се получи това, което при мен, но аз пиша от др. страна на изпатила.  Peace

Успех и Честито!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт