Беше ли до теб...?

  • 1 912
  • 44
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 804
Беше ли до теб любимият , при появата на детето Ви на новия за него свят?
Моят съпруг присъства само на първото и ми досаждаше бая,но при второто неможа да бъде до мен тъй като гледаше каката макар, че до 12 бяха при мен а аз родих в 13 : 40мин.
При второто раждане ми липсваше макар че ако беше до мен щях да му викам на него докато излезе беба,по междо другото не вярвах че са я хванали тъй като изхвърча като тапа на шампанско.

# 1
  • Мнения: 676
Здравей makaui daniela,

Нашият татко пресъства на раждането и е много горд и щастлив от това явление в живота му. Оба4е тази тема сме я обсъждали няколко пъти, ако пуснеш търса4ката ще попаднеш на много и из4ерпателни отговори  bouquet

# 2
  • Мнения: 5 475
Ето я темата тук

 По време на моето раждане беше забранено присъствието на бащата ...октомври 1989!Да не говорим,че нямаше нито упойки,нищо.... Shocked
  Но не съжелявам за мъките и болките ,да ми е жива и здрава момата!  Peace
 

# 3
  • Italia
  • Мнения: 4 492
И наШия татко присъства и беШе страШно развълнуван.  Blush Един ден за номер две съЩо смята да бъде на линия  Peace

# 4
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
и нашият тати беше при мен 29 часа, докато раждах малкото....ка3а, че и сьс второто шокодче ще е така Hug Heart Eyes
имаме си най-прекрасния татко на 3емята и го обичаме бе3крайно и двамата Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 5
  • Мнения: 2 804
Teмата е пусната и за новите мами и ние мисля че можеме да си споделиме за преживяването,което е най-хубавото за едно семейство да се сдобият с рожба!
Не мисля че има нещо лошо в темата даже си е много хубава.
Когато отидох да раждам второто си чедо всичсо беше съвсем различно от първия път,но изживяното си заслужаваше тъй като неможе да бъде сравнено с нищо на света.

# 6
  • Мнения: 464
Да, беше....

# 7
  • Мнения: 3 423
"Присъства" не е най-точната дума.
Защото нашият татко не само присъства,
ами и помага - дишаше с мен, държеше
кабели разни, носеше ми вода, бършеше
ми челото, окуражаваше ме, даде ми
червило по едно време, като усетих, че
малкият човек излиза, щото реших, че не
бива да стряскам с бледия си вид.
Пъпната връв също бе прерязана от тате.

Колко изпускат мамите, дето раждат сами!

# 8
Не знам,нашият татко сигурно би припаднал, затова си раждах без него.Въобще и не стана въпрос да присъства.  Grinning  А пък и аз съм си суетна   и не бих искала да ме вижда в такова състояние.Може би наистина това заздравява една връзка още повече, но не е за всеки.

# 9
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Колко изпускат мамите, дето раждат сами!
Лиска, единственото което изпуснах е епидуралната Peace
С първото не съм имала избор, а с второто го изгоних  Embarassed Embarassed Embarassed Въобще в този момент не съм мислила дали изпускаме нещо или не. Решението беше спонтанно. Таткото малко се засегна, каза, че като мръсно кутре съм го прогонила, но тук са на принципа, каквото каже и реши родилката това се прави  Laughing

# 10
  • Мнения: 2 567
Нашият татко присъства и не съжалявам нито за миг. Беше ми опора и помощ през цялото време. Дишахме заедно, изкачвахме стълби, а накрая и на спешното секцио седя до мен и си говорихме преди да гушнем Диана  Heart Eyes

# 11
  • Мнения: 1 269
За малко да присъства на второто.Аз го изгоних когато запо4на изгонването на бебето,4е мисля гледката не е много приятна,а и току виж се струпясал на пода и после и него да мисля Laughing Но до последно беше до мен.Добре 4е бях с епидурална,ина4е колко псувни щеше да отнесе,като виновник на страданието ми Mr. Green

# 12
  • Мнения: 1 793
Да, беше. От началото до края. Много се радвам, че присъства. Беше ми голяма опора и се чувствах някакси спокойна, а и щастлива, че ще бъдем заедно в момента, в който се появи детенцето  ни.  Беше много развълнуван. Когато бебето тръгна да излиза беше голяма скица.  Grinning Казваше ми: "Точно така. Продължавай. Ето го. Виждам му главичката. Браво. Хайде още малко"..... и всякакви от този род. След това преряза пъпната връв. Казва, че това е най-вълнуващия момент в живота му и един ден, живот и здраве, пак иска да бъде до мен по време на раждането.

# 13
  • Мнения: 3 880
Да беше, и го намирам за съвсем нормално, защото както аз не бих искала да пропусна  раждането на детето си, така и той не би трябвало да се лишава от този момент, защото е неповторим и не може да се разкаже с думи.
Не съм се притеснявала, че ще припадне, въпреки че иначе и по телевизията да види кръв му става лошо, просто това е съвсем друга ситуация и стреса и адреналина дават сили. Плюс това раждането не е само кървища, а преди всичко поява на човече, така че кръвта не трябва да се слага на преден план като оправдание Wink
Не съм се и притеснявала в какъв вид ще ме види, защото не сме от вчера заедно в края на краищата, а и на него му е било ясно, че отиваме на раждане, а не на конкурс по-красота.
Радвам се, че беше до мен преди самото раждане, защото бях с упойка, почти нищо не ме болеше и щеше да ми е много скучно ако бях сама, защото акушерката си щъкаше насам-натам и нямаше възможност да ми прави компания през цялото време. Радвам се също, че и след самото раждане беше при мен, защото бях много емоционално заредена с малкото човече на ръце, че непрекъснато исках да приказвам и приказвам Embarassed, а акушерката пак изчезна някъде Joy щях да се пукна, ако нямаше с кой да споделя вълненията си.
Надявам се един ден живот и здраве и за второто да е там, въпреки че тогава някой ще трябва да гледа каката и ще е по-сложно.

# 14
  • Мнения: 353
Да беше до мен и не съжалявам за това  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт