Алергия или уголемена трета сливица?

  • 5 443
  • 18
  •   1
Отговори
Здравейте, много ще се радвам, ако някой ми даде савет как да постъпя най-добре.
Проблема ми е следния: имам близнаци на 3 год. и 4 месеца. От февруари тази година и двамата хъркат през нощта, имат много лоша кашлица, като при Криси симптомите са много по обострени. Водихме ги при най-известните доктори-УНГ. Един казва имат трета сливица-"веднага да се маха", друг казва нямат трета сливица, "а и те са много малки, за да им се маха". Педиатърката, която ги лекува изписа на Криси - Сингулер, защото кашлицата й била алергична, а на Любчо само капки за нос и сироп за кашлица. Водих Криси на алерголог, който и направи тест и той не показа нищо. Водих ги и при пулмолог, които каза,че белите дробове им са чисти, но ни сложи на диета и ни изписа лекарства за пиене, капки за очи, за нос и т.н. Тоест водили сме децата от февруари на много доктори, всеки със своето мнение и със своето лечение. Та проблема ми е следния: Къде да ги заведа? На кой доктор да повярвам? Защо единия да пие Сингулер, а другия не, като симптомите са им едни и същи? Действително ли са алергични децата ми? Проблемът от алергия ли е или от уголемена трета сливица? Моля, ако някой може да ми даде съвет или информация, да ми помогне!!!
Благодаря. Simple Smile

# 1
  • София
  • Мнения: 896
Копирам мой постинг от преди, за да не пиша пак:
Моята дъщеря е на 4 г. Когато беше на 3г.8м. започна да хърка, да диша с отворена уста, да се оплаква от ушите. Заведох я на специалист УНГ, защото предположих, че се е увеличила третата сливица. Доктора потвърди съмненията ми и ми обясни и това, че сливицата запушва каналчетат от ушите и те се пълнят с течност, което може да доведе до проблеми. Предписа и капки, които да намалят отока. Аз обаче му казах, че се лекуваме с хомеопатия. Той каза, че няма нищо против и че е виждал чудесни резултати от такова лечение. Веднага след това започнахме лечение с хомеопатия и има много голям ефект. Диша спокойно през носа и няма проблеми с ушите.
Ако искаш, мога да ти дам координати на лекарите.

# 2
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
На 2г и 3-4 мес.  - първи проблеми с трета сливица. Овладяно с хомеопатия /не е точно, но не се сещам точното име на метода - с капки за пиене на Heel/ . После пак. И следващата година пак и все така. Няма препоръка за махане, израства се.
НО КАК едни виждат, други - не?
Гледат с огледалото/ изплежен език и марличка/, нали?
Би трябвало висока възглавница да помага...

# 3
Благодаря, че се отзовахте на проблемите ми и ще се радвам ако ми изпратите координатите на докторите. Може ли да ми кажете също така, колко време трябва да се лекуваме с хомеопатия, за да има някакъв ефект?
Последният доктор, при който ги водихме(д-р Улевинов), каза че децата нямат трета сливица, и че кашлицата им е алергична. Можете ли да ми дадете координати на някой добър алерголог?

# 4
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
На алерголог не сме ходили, нашия УНГ е във Варна. Пихме Лимфомиозот - едно шише - около месец май отива.
Успоредно пихме антихистаминов сироп. Всичко по преценка на УНГ. След това резултатът беше нормална, а не възбудена 3та сливица, липса на заден секрет.

# 5
Лимфомиозот ли се казват капките на Heel, които сте пили?
Имахте ли хъркане през нощта и кашлица?
Да разбирам ли, че вече нямате проблем?

# 6
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Да, така се казват.
Хъркане не, но и не съм чакала да не може да спи със затворена уста преди да отидем на лекар обикновено.
Кашлица обикновено след ставане - сутрин и след следобедния сън, при натоварване. Класиката за случая.
С третата сливица не. Проблеми сме имали няколко пъти - все студените месеци. Всеки път така сме ги преодолявали. Чакаме да го израсте. Възглавница, кларгол, инхалации, течности, много разходки, по-малко градина ако трябва - това също винаги е от полза според лекарката и нас.

# 7
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Лимфомиозота и повечетто препарати на Heel  са хомотоксикология, а не хомеопатия.
Това според една книжка дето ми помага при болести. Казват, че принципа е подобен на хомеопатията, но е комплекс препарати, а не един препарат за определени случаи /прилича на класическа медицина по това/. Има малко изследвания, но помага. При нас е работило.

# 8
На такова мнение(ще го израстат) е и моя съпруг.Постоянно ми повтаря-"остави децата, ще се оправят", но аз се притеснявам  за това, че ако проблема не е в третата сливица, както каза последния доктор, а е алергия-тази алергия да не се превърне в бронхиална астма. Пулмолога, при който ги водихме каза- "ако не вземем мерки навреме децата могат да станат асматица", въпреки че белите им дробове са чисти. След тези думи доста се притесних и обърках, затова колко нещта не са ми ясни.
Може би грешката ми беше, че ги водих при толкова много лекари и сега незнам на кого да вярвам. Така ми се иска да не давам на децата лекарства и да се оставя времето да покаже.
Ако може би ли ми казала как се казва тази книжка?

# 9
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Има един спешен лекар тука...Ще ти цитирам думите му по памет - "И здрав човек да тръгне по доктори, десетина болести ще му намерят и ще почнат да го лекуват, а той и така ще си е добре "Simple Smile Води, щом се притесняваш, но при сериозно проучени лекари и не вярвай сляпо. И вярата ти в добрия изход също е много важна за оздравяването!
При моя дълга командировка нашия тати беше водил на доктори достатъчно често, че да лепне детко зараза при чакане : (
Третата сливица се успокоява след 4тата год., май.

"Как да лекуваме децата със средставата на цялостната медицина" Д-р Бергер & Д-р Бергер /семейство са/ , изд. Емас 2003
супер полезна е и
"Как да лекуваме децата си без лекарства" П Ланге, изд. ПАН,1993

# 10
 Преди две седмици имах съмнения, че на Криси(дъщеря ми) и хъркат гърдите и я заведох при педиатърката, която ги гледа(на 11 месеца ми направи бронхиолит и от тогава съм все под страх). Тя каза, че чувала леко хъркане и изписа доста лекарства. Аз реших да не ги давам, а да я следя ако се влоши тогава да реагирам. Отидохме след 4 дни при лекарката да я чуе и ми беше казано да спра всички лекарства, защото хъркането вече го нямало(а аз не съм ги давала),но понеже всеки път чува и Любо(сина ми) този път каза, че при него чувала хъркане и изписа същите лекарства(познай колко му ги давах). Направих си така да се каже експеримент, рискувайки доста, но ето, че думите на този лекър са много верни.
Благодаря ти за книгите и за това, че споделяш опита си с мен.

# 11
# 12
  • Мнения: 71
но аз се притеснявам  за това, че ако проблема не е в третата сливица, както каза последния доктор, а е алергия-тази алергия да не се превърне в бронхиална астма. Пулмолога, при който ги водихме каза- "ако не вземем мерки навреме децата могат да станат асматица", въпреки че белите им дробове са чисти. След тези думи доста се притесних и обърках, затова колко нещта не са ми ясни.
Пулмолога да не се казва доц.Переновска?Защото аз водих при нея дъщеря ми,заради една алергична кашлица,проявила се преди 2 месеца.Та тази докторка доста ни претупа,наплаши ни като вас,изписа ни един куп лекарства ,диета и др. неща и почти ни изгони да си ходим #Cussing out

# 13
Точно при нея.Нас даже ни изпратиха нейни познати и пак се държа доста грубо.Ние сме ходили и при Филчев, а той пък колко лоше се държа-нямам думи.
Какво ви изписа Переновска на Вас и какво направихте?

# 14
  • Мнения: 5 525
Ние също сме минали по този път, и затова ще ти препоръчам нашата пулмоложка-д-р Куфарджиева.До преди година и тя работеше в пулмологията, но сега приема в мед. център Закрила.Работи със здравната каса.Страхотно мил човек и много съвестен лекар.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт