антибиотик за два дни?

  • 1 198
  • 8
  •   1
Отговори
Здравейте, мили мами!
Стори ми се странно и за това реших да питам вас.
Става въпрос за 8м. бебе-тече му нослето,температура 38-38,3 градуса,зачервено гърло.През ноща стигнала до 39 градуса,поставена му е свещичка.
Днес е трети ден и температурата започна да спада.
При консултация с педито,същата изписва Сумамед-антибиотик,който да се пие само два пъти, на 24ч.
Итересува ме Вие как бихте постъпили и мнението Ви въобще? Ще дадете ли антибиотика?
П.П. Въпросната педиатърка не забеляза,че детето не се развива физически нормално и сега
ходи на рехабилитация за раздвижване на мусколите.
Предварително Благодаря.  bouquet

# 1
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Т до 38.5 по принцип не би следвало да се сваля освен при лощо понасяне от детето, риск от гърч и т.н.
И пак обикновено с компреси, вода. АБ само срещу нещо конкретно и бактериално....Името не ми говори нищо.
Но лекаря и майката /най-вече/ решават.

# 2
  • Мнения: 1 455
Ама как може да изписват толкова силен АБ на малко дете???? Акъла не ми го побира!
ИМам много лоши преживявания с големия ми син, благодарение на този антибиотик. Удари го право в ухото и детето си загуби слуха за известно време. Не искам да обяснявам през какво сме минали докато Тони се оправи. Аз бих се консултирала с още няколко лекари и бих направила всичко възможно да избегна какъвто и да било АБ - има начини!

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
Да този АБ се пие така както ви е казала,но е много силен не мисля че трябва за зачервено гърло да се дава това и то точно на 8мес бебе,моля те посъветвай се с още един лекар,не избързвай

# 4
  • Мнения: 5 525
Сумамед е антибиотик който наистина се изписва за 2-3 дена на 24 часа.Моята дъщеря направи много силна алергична реакция към него.Бебето ти е малко, така че консултирай се с още някой преди да го дадеш.

# 5
  • Мнения: 1 680
Сумамеда се натрупва в организма и действа 2-3 дни след като си спряла да го даваш. Ама кок може толкова силен антибиотик да изписват?!?!?

# 6

     ЗДРАВЕЙ МИРА! ПО-ДОБРЕ Е ПЪРВО ДА СЕ ОПИТАТ ПРИРОДНИ СРЕДСТВА,КОИТО СТИМУЛИРАТ ИМУНИТЕТА И НЯМАТ ВРЕДНО ВЪЗДЕЙСТВИЕ.АНТИБИОТИЦИТЕ СЕ ПАЗЯТ ЗА КРАЕН СЛУЧАЙ,КОГАТО С ДРУГО НЕ МОЖЕ ДА СЕ ПОМОГНЕ.ЗАЩО ДЕТЕТО НЕ СЕ РАЗВИВА ДОБРЕ ФИЗИЧЕСКИ,КАКЪВ ПРОБЛЕМ ИМА?

# 7
Благодаря на всички ви.
Детенцето е вдигнало през ноща 39,5 градуса и по съвет на лекарката майката е дала антибиотика.Незнам кое е правилно,но като чета повечето мислите като мен.
ALTENA ,педито е пропуснала да забележи,че детето не се обръща,не сяда,трудно хваща.Притеснявах се понеже при мойте деца не беше така.По мое настояване го заведохме на друг лекар,който каза,че детето изостава с два месеца в развитието си.
Точно по тази причина съм настроена негативно към лекарката и поставям всичко казано от нея под съмнение.Ако ставаше въпрос за мое дете досега да са я санкционирали.
Не ми се иска да натрапвам мнението си,всеки сам преценява как да гледа децата си.

# 8
  • Мнения: 666
 този АБ е много силен пие се 2-3 дена и има още 7 дена действие след като се спре - да не сте болни от пневмония че ви го изписват аз лично не бих дала такъв АБ на детето , ако няма сериозен здравословен проблем точно от този АБ големия ми получи срив на имунитета на 3 годишна възраст

Общи условия

Активация на акаунт