Кафяви петънца по лицето и тялото

  • 2 661
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 880
От 1-2 седмици забелязвам че са почнали да ми излизат дребни кафяви точици(не ми приличат на лунички по-скоро като бенки но съвсем малки)по тялото,а сега виждам че са почнали по лицето и направо изпадам в паника.чудя се от какво може да са се получили.моля ви,дайте съвет какво да правя и как да ги махна

# 1
  • Мнения: 10
здравейте и от мен,на мен също ми се появи едно голямо кафяво петно на челото и док каза 4е е нормално по време на бременноста.май за сега нищо не можем да направим след като родим ще изчезнат най-вероятно,но не с сигурност:(
ако някоя мама е преминала през този етап нека ни пише
чао за сега и леко бременеене Simple Smile

# 2
  • Мнения: 2 936
аз не съм имала,но ще се включа в темата.има някаква процедура която премахва петната след раждането особено на лицето-прочетох в едно списание интервю с Рени-питаха я коя козметична процедура и най-харесва и тя каза за тази че е имала ефект,но не си спомням точно каква беше.
а на една моя приятелка и се появиха една година след раждането и вече 6м.не се махат,но май са повече от слънцето тъй-като кожата и е много бяла,а и годините(33),май имат значение

# 3
От 1-2 седмици забелязвам че са почнали да ми излизат дребни кафяви точици(не ми приличат на лунички по-скоро като бенки но съвсем малки)по тялото,а сега виждам че са почнали по лицето и направо изпадам в паника.чудя се от какво може да са се получили.моля ви,дайте съвет какво да правя и как да ги махна

Според мен се дължат на слънцето. Задължително навън с крем на лицето с най-малко 15 фактор (по-нисък не е ефективен и гледай да е и срещу UVA и срещу UVB лъчите), а щом ти излизат и по-тялото, вземи си мляко за тяло с SPF. А пък ако си бременна направо е задължително да не излизаш на слънце без подходящ крем. Даже може и 25 да ползваш, не мазнеят прекалено. При бременност кожата става фоточувствителна и петънцата са много често срещано явление, а появили се веднъж се махат изключително трудно да не кажа невъзможно.  Sad

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 1 121
Моята препоръка е да се мажете  с по-висок слънцезащитен фактор, даже със Sun block кремове, те предпазват от появата на такива петна Peace

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 1 121
А , сетих се и още нещо: една мама от форума беше писала,че се маже с домат и петната са започнали да избледняват видимо. Аз нямам опит, успех!

# 6
  • София
  • Мнения: 35 812
Отиди на дерматолог, защото може да са гъбички.
А те са много упорити и трудно се лекуват. Не пренебрегвай тази вероятност, може цялото тяло да се пигментира и да станеш като тигърче. Виждала съм такива случаи.
Дано да не е това, че трудно се лекува. Wink

# 7
  • Мнения: 880
благодаря ви за съветите,сигурно ще си взема нещо с по-висок фактор.аз по принцип не излизам без да си сложа крем на лицето и фон дьо тен.а пък за годините мисля че ми е рано да ми излизат такива петна(на 22 съм)

# 8
  • Мнения: 235
И аз имам доста петна по лицето , не съм раждала , от слънцето подозирам че излизат.Мажа се с разни кремове с фактор, от време на време маски за избелване с кисело мляко . На избелващи процедури не съм ходила , но знам че не са от най - полезните и ме е страх да ги пробвам засега.Като сложа фдт не се виждат петната и така си я карам

# 9
  • Мнения: 524
...а на една моя приятелка и се появиха една година след раждането и вече 6м.не се махат,но май са повече от слънцето тъй-като кожата и е много бяла,а и годините(33),май имат значение

 Shocked неее , аз съм в този случай моля те кажи ми , че не е така!! Избиха ми още по време на бременноста такива точици по цялото тяло. Сега 9 месеца след това още са там , а аз все се надявах като спра да кърмя и да изчезнат пт само себе си Twisted Evil

Развали ми се прекрасната кожааа

# 10
  • Мнения: 880
лошото е че на мен и с фдт не ми се прикриват Sad много мразя бенки а това точно на такива прилича.някой беше пускал тема за морковите за сияен тен.понеже напоследък пиех доста такъв сок(купен не домашно приготвен) се чудех дали пък това не е повлияло за появата им

# 11
  • Мнения: 235
Да ти кажа за тоя купения сок не важи каквото пише за фрешовете . Купените са си няква химия и боклуци само вътре .
Ама морковчета ако хрупаш или кайсии също помагат за хубав тен. Но пък не вършат чак чудеса
 

# 12
  • Мнения: 67
аз вече 4 месеца след раждането не мога да се оправя,и за тези петна най ми е дерт,та моята козметичка ми предлагаше един крем който е и слънцезащитен и тези дни пратката пристига и ще ви кажа марката че не се сещам сега.,дано да подейства че е много ужасно да ходим така....напетнени

# 13
  • Мнения: 6 607
И на мен ми се появиха от бременноста ,но мисля ,че нямат нищо общо със слънцето.Надявам се като родя да изчезнат

Общи условия

Активация на акаунт