да дохранвам или НЕ

  • 429
  • 8
  •   1
Отговори
Здравейте,
бебето ми е на 25 дни преди 5 дни ми казаха на консултацията да я дохранвам,понеже не е надала(изписаха я 3200 а я измериха 3550)за повече от 2 седмици с 350гр.Бебето обаче не иска да яде изкуственото мляко.Сякаш през деня кърмата и стига,но вечер е страшно неспокойна като освирепяла от глад  и се опитвам да и давам от другото мляко.Може ли така-да и давам адаптирано мляко само вечер.

# 1
  • Мнения: 8 917
Здравейте,
бебето ми е на 25 дни преди 5 дни ми казаха на консултацията да я дохранвам,понеже не е надала(изписаха я 3200 а я измериха 3550)за повече от 2 седмици с 350гр.Бебето обаче не иска да яде изкуственото мляко.Сякаш през деня кърмата и стига,но вечер е страшно неспокойна като освирепяла от глад  и се опитвам да и давам от другото мляко.Може ли така-да и давам адаптирано мляко само вечер.
Според мен 350 гр за 2 седмици са в рамките на нормалното. Вярно,че на фона на 1 кг за месец е по-малко, но разликата не е толкова огромна. Моят съвет е след като наддава и спи спокойно, значи всичко е ОК- вечер след като се нахрани от теб /но не да бързаш ти/ако все още иска да хапва я дохрани, но в никакъв случай не премахвай вечерното кърмене.

# 2
Бебето обаче не иска да яде изкуственото мляко.
Браво на бебчо Mr. Green, знае си кое е по-доброто! Най-добре е да не даваш нищо освен кърма. Слагай по-често на гърдата вечер и през нощта и до ден два ще се отрегулира и ще има повече и вечер. Потърси във форума има много теми по този въпрос! Успех с кърменето!  bouquet

# 3
  • Мнения: 3 760
Здравей! Честито бебенце!!!   bouquet
350гр за половин месец е идеално - това прави наддаване от 700гр на месец (средното наддаване е 700-900 гр, а официалният минимум е 480гр на месец, но може и по-малко  Wink ).
Не дохранвай!!!
Браво на бебчето ти - умничко е то и знае какво е добро за него. Започнеш ли да дохранваш ще отбиеш за има-няма месец-два...
Предполагам, че се кърмите с режим - на 3 часа...Вероятно даваш и вода...
Недей!
За бебето най-добро е кърменето "на поискване" - когато бебето пожелае му предлагаш да суче (ако ще и на половин час), но не правиш паузи по-големи от 3 часа денем и 4-5 часа нощем. Вода не се дава поне до навършване на 6-8 седмици...
Ако имаш въпроси - питай!
Ако не си разгледала библиотеката - заповядай:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1844.0

# 4
  • Мнения: 3 089
наддаването е супер. не дохранвай!

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
И аз се присъединявам към горните менения, че 350 гр. са съвсем нормални. Не всички бебета качват по кило месечно.
Ето да разгледаш осъвременението таблици за нормите на растежа на СЗО. Съвсем скоро те официално промениха нормите, съобразявайки ги с изследвания на кърмени деца, а не на изкуствено хранени, както е било до сега. Всеки е наясно, че изкуствено хранениете бебета в повечето случаи качват повече, но това ли е мярката? И трябва ли кърмените бебета да се сравняват с тях? Отговорът е - НЕ! Точно обратното.

Според тази графика бебето ти е малко под 50-ти персенитил, което си е съвсем нормално. Така че, вместо да се притесняваш излишно по-добре се отдай на грижите за нея и се опитвай да бъдеш максимално спокойна.

По-горе са ти казали, че кърмата се увечличава с често поставяне на бебето на гърдата. Щом вечер ти се струва гладна и нервна, предлагай и да суче по-често. Така хем тя ще се успокоява, хем количеството мляко ще се увелчи.
И не забравай, че бебетата по принцип са по-нервни вечер. Причините могат да са много - колики, емоции от деня и т.н.

Успех!

# 6
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Бебето знае най-добре колко, какво и кога от първия ден! Това много ми е помагало и важи и за по-големи деца дето ядат само домати цял ден например Simple Smile
И ти показало, и е надебеляло Simple Smile
Нямате проблем! Пък и следващия месец може да е повече - още се учите /но не е необходимо/.

# 7
  • Мнения: 2 897
Присъединявам се и аз:НЕ ДАВАЙ ДОБАВКА!!!Имах подобен проблем още първия месец,добре,че бях инат и го кърмех на 2.5 часа иначе щеше да се отбие.Сега всичко е наред.Остави бебчо да те води,а ако се наложи да даваш добавка-само с лъжичка,защото ще се отбие

# 8
  • Мнения: 670
Първият месец, дъщеря ми наддаде 800 грама, но това са си 4 седмици. Добре си расте детето! Не му е нужна добавка.

Общи условия

Активация на акаунт