Висока температура!

  • 680
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 130
Здравейте много съм притеснена, от снощи бебка има висока температура 39 спада за известно време и пак се качва, няма зачервено гърло, хрипове също нито хрема!Докторката ни каза освен ефералгана и нурофена които редуваме взависимост от температурата да давам и антибиотик и имено това ме тревожи, не искам да давам антибиотик ако това не енеобходимо,като боледувахме от рубеола пак ни изписаха антибиотик и детето цялото се изприщи наложи се да му бият противоалергични инжекции, сега изписа уж по слаб , но незнам !Имал ли е някои такъв проблем и с какво лекувахте Rolling Eyes

# 1
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 353
Не съм имала проблеми с алергична реакция от антибиотик, но зашо не ви направят изследвания за причината за Т? newsm78
Висока Т се сваля с винен оцет - 50/50 се разрежда с вода и се слага 1 чаена лъжичка хлябна сода. От разтвора се слага компрес на китките и на крачетата. За сваляне също помага течен аналгин - капки колкото са гилограмите на детето, но с него не трябва да се прекалява, че сваля кръвното.
Дано да се оправите бързо!!!

# 2
  • Мнения: 2 274
   Сигурна ли си, че не е от зъбите? Моичкия не е вдигал толкова висока температура от зъби, но на една приятелка синът и цяла седмица беше с 38-39 температура, без други оплаквания. Докторката за да се застрахова им беше изписала Зинат, но температурата не спадна от него. Направиха му куп изследвания на детето и нищо! Накрая му избиха зъби!

# 3
  • Мнения: 46 488
През колко време ги редуваш- Нурофена и Ефералгана?

# 4
  • София
  • Мнения: 6 246
Синът ми беше така преди 2 дни - висока температура 39.3 и много трудно я свалихме. Оказа се вирус, добре, че бързо мина; нямаше му нищо друго, освен температурата. Личния ми съвет е да не даваш антибиотика (на нас дежурния лекар също ни изписа, въпреки че самия той се чудеше, след това нашата педиатърка каза: добре, че не сме го дали, не е било необходимо).
Продължавай с Панадол-а, Нурофен-а и свещичките, дано скоро спадне. На нас ни отне цяло денонощие, за да я свалим под 38.
Също както Incandescent ти е казала - студени компреси с вода и оцет на челото и китките, също слагаш чорапки, потопени в студена вода и оцет.

# 5
  • София
  • Мнения: 6 246
И също разсъблечи детенцето - само по боди, това също помага. На колко месеца е бебка?

# 6
  • Мнения: 130
Много благодаря за бързите отговори!На 11 месеца е няма 8кг.Ако предположим че е от зъбите не трябва ли да плаче и да е неспокоина?Тя е отпусната!пди малко дадох Нурофен час преди това ефералган джипито каза след ефералгана ако след един час не падне под 38 да дам нурофен като я измерих беше 38, 7, направо незнам какво да правя ще пробвам с оцета.сутринта се опитах да сложа на челцето компрес с оцет но тя се разпищя!

# 7
  • Мнения: 2 274
    Ако не понася компреса на челото обуй и мокри чорапки! От доктор знам, че бебетата така най лесно се охлаждат! Идеята за водата с оцет е много добра - топни чорапките в разтвора!
   Относно зъбките - предполагам, че трябва да е неспокойна! Както ти казах, моят син не е вдигал такава температура от зъби! Това което го писах ми го разказва приятелка!
   Стискам палци да спадне температурата! Praynig

# 8
  • Мнения: 46 488
Ефералгана на свещички ли е?
При такава упорита Т, само те помагат.

Редувай нещата през 2.5 часа нататък, след като сега си давала толкова на често!

# 9
  • София
  • Мнения: 6 246
И моят син се бунтуваше като му слагах компрес на челото, затова доста време го държах разсъблечен и с мокри чорапки. Дано бързо спадне, че е доста гадно. Sad

# 10
  • Мнения: 4 806
да, първата ми мисъл беше за зъби. И все пак - има ли зачервено/подуто венче? Имате ли някакви изкарани зъби? И не каза ли докторката защо антибиотик? Може да е по - слаб, ама алергията не е за принебрегване.
Може да е отпусната от лекарствата?

# 11
  • Мнения: 130
имаме два зъба, но нямаше проблем с тях, сутринта опипахме венците,но нямаше подутинки, ефералгана е на свещички и въпреки това и след нурофена температурата не спадна под 38 сега обух чорапки с оцет около китката сложих също, мисля че поспадна не гори толкова.освен в дупето с какво мерите Т!Мн благодаря за съветите  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт