4 яденета - на колко?

  • 1 082
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 733
Мами на колко месеца бебоците ви минаха на 4 яденета  newsm78. Трети ден на зеленчуково пюре+Ам сме и бебо прави много по-голяма пауза от преди да добавя пюрето. Ние сме на поискаване от както се е родил, менюто ни е следното:
1 ядене 180гр. Ам - към 8.00ч -8.30ч
2 ядене 150гр. АМ - към 11.30ч - 12.30ч та даже и 13.00ч понякога
3 ядене 90гр. АМ+зеленчуково пюре /картоф+морков/ - към 15.00ч - 15.30ч
4 ядене 150гр. АМ - между 18.00 и 19.30
5 ядене 180гр. АМ -към 8.30-9.30 ако не си е изместил много режима
Това е грубо нашето меню, като след 3 ядене спинка поне 2 часа след като е играл около 1-1.5 часа. Понякога заспива преди последното папане и аз не го будя. Вече 2 пъти става това, е сутринта закусваме със сигурност в 8.00, но на мен не ми пречи.

# 1
  • Мнения: 46 434
Още не е минала, яде 5 пъти на ден като сутрин и веер е мляко за след годинка, другото е обяд, сл. закуска и вечеря.

След като е на поискване, не се притеснявай, детето ще си покаже. Само ако има проблем с наддаването, тогава се консултирай с педито Peace

# 2
  • Мнения: 733
Ми мисля, че си наддаваме добре по 1.300-1.500кг на месец и по 5см  Wink

# 3
  • Мнения: 46 434
Кое те притеснява тогава? Че са много или, че са малко храненията  Thinking

# 4
  • Мнения: 733
Ми Никол незнам аз вярно, че се съобразявам с едетенце, ако иска ще си каже ако не не го насилвам, но някои казват, че 4 ядената на неговата възраст са малко. Да ама той си се чуства добре явно по някога му е по гот с по-малко

# 5
  • Мнения: 46 434
Аз тия, дето "казват" не ги слушам, защото всички, освен педито ме навикваха, че дъщеря ми яде много (беше със 6-7 хранения на тази възраст), но качваше колкото твоето детенце, така, че няма значение колко са храненията, важен е резултата  Grinning

# 6
  • Мнения: 959
И ние от средата на 3-ти месец минахме на 4 кратно хранене. Сутрин в 8.00 - 8.30 АМ ,  на обяд 12.00-12.30 зеленчуково пюре, след обяд 16.00 - 16.30 каша и вечер 20.00 - 20.30 АМ. Вики сама си направи такъв режим и очевидно и е добре защото не реве и е много спокойна. Така че гледай и се води по детенце.

# 7
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 037
Моята мина на 4 хранения преди 2-3 седмици. Просто започна сутрин да се бди по- късно и така отпадна сутрешното АМ. Което обаче гледам да навксам като количество през деня  Peace

# 8
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Някъде към 6тия мес. минахме на 4 хранения.Руми отказа да пие АМ и сутрин се събуждаше към 9 ч.Така останахме със закуска,обяд,сл.закуска и вечеря.Така си кара и до днес.

# 9
  • Мнения: 8 917
Мога да кажа,че още не сме минали на 4, макар, че официално са 4, но като седнеме ние на вечеря и тя си хапва, така, че Mr. Green са си 5 Peace

# 10
  • Мнения: 2 936
аз поради ставането сутрин в 8ч.към 11-11.30ч.давах пл.пюре(малките бурканчета-120гр.)понякога слагах по 1-2 плазмонки и така Алекс се засищаше до 13.00ч. за обяда,но това към 5-6месец.после започна да се буди по-късно и междинното сутрешно хранене отпадна,но пак и давах пюре или плод някъкъв,или сок.

# 11
  • Мнения: 3 042
В началото на 11 м малкият мина на 4 хранения. Но той сам пожела така.  Hug

Щом наддава добре детенцето няма от какво да се притесняваш дори и 4 пъти да яде.

Моят син на вашата възраст ядеше 5 пъти, пък наддаваше под 500 гр на месец.

# 12
  • Мнения: 733
Да децата са си с характер  Wink Сега папка повече пюренце и заспа та ще видим колко пъти ще ядем днеска, ма така като гледам ако си спазва режима ще стане към 17.30-18.00 ще поиграем и ще папка към 19.00 и май после след игра ще заспи та до сутринта. Да видим какво ще направи тоя моя син  Simple Smile

# 13
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Не се притеснямай за броя на яденетата. Трябва да те води само детенце - никой друг.
Ние например до преди половин месец, ядяхме 7 пъти, а сега вече 6 + 2 пъти плодови по окло 20-30гр. Спрях да се притеснявам - щом Борко си е добре и наддава в норми/ вече/ и педито ни харесва - няма проблем - да яде колко пъти иска.

# 14
  • София
  • Мнения: 6 145
Според мен си зависи и от детето и от сезона. Като гледам твоето бебче е около годинка по-малко от моята дъщеря. Спомням си, че миналата година, като почнаха жеготе, взе да ми отказва храна. И с повечето деца е така. Тогава я напъвах на 5 хранения, но от началото на юли месец не издържах и мина на 4. Значи е била на 5 месеца и половина. Имало е моменти после когато за 2-3 дена или седмица сама си е искала по 5 хранения (понякога в странен режим - например 9, 13, 17, 18:30, 20:30), а има и такива в които хич не е гладна. За съжаление при нея вторите моменти са по-продължителни и преобладаващи.

Общи условия

Активация на акаунт