Надежда за Радост!

  • 5 526
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 433
Момичета, трябва ми малко помощ. Пуснах и търсачката но нямам много време и всеки отговор ще ми е страшно полезен.
Тази сутрин на нй-добрата ми приятелка на детенцето - вече е на 1год. е поставена предполагаема диагноза  и направление за консултация с детски невролог Д-р Литвишенко/ Ливиненко - не мога добре да разчета.
Майката е страшно притеснена , още повече че нищо не са и обяснили нито са я запознали с тази диагноза. На нправлението обаче ясно е написано че става въпрос за изследване за ДЦП.
Мооля за помощ.
Стотии, публикации възможни близки по симптоми състояния
Предварително Ви благодаря
Всъщност основната поставена досега диагноза е ОБСЕРВАЦИО със съмнение за ДЦП

Последна редакция: чт, 08 юни 2006, 23:58 от JuliS

# 1
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
Аз ти препоръчвам да отидат за въпросното обзервацио - т.е. иследване в Клиниката за ДЦП в София в Красна поляна, не при Литвиненко
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=19977.0 - ето ти темата по въпроса
координати на болницата:
82 81 869
                  82 84 881
да искат час или за д-р Чавдаров направо, или за д-р Радославова

# 2
  • Мнения: 462
Също като nnnnina те съветвам да отидат направо в болницата в Красна поляна. И ако питаш мен...най-добре е да не го виждат този доктор. Не искам да казвам нищо лошо за него като специалист, но това което съм чувала като коментар за него е от най-хубавите, до най-лошите отзиви които можеш да се сетиш... Успех!

# 3
  • Мнения: 189
Странно, 4е чак сега го откриват. Литвиненко е добър, аз водех дъщеря си при него, тя беше с ДЦП на долни крайници и благодарение на него, и рехабилитаторката която той ми препоръча всичко остана зад гърба ни. Това е в Института по педиатрия към Медицинска Академия. Стискам палци да не е това за кието се съмняват.

# 4
  • Мнения: 2 433
момичета благодаря ви.
След малко Ани ще дойде в къщи и вероятно ще има още въпроси.
Надявам се да сте тук и да ми съдействате да успокоим майчето доколкото можем!
Още веднъж - Благодаря!

# 5
  • Мнения: 4 414
аз имам опит само с клиниката на Чавдаров, от която съм много доволна...така че за Литвиненко не мога да се изкажа...
какви са симптомите на дететнцето, които са ги притеснили?
и само да кажа, че диагноза ДЦП се поставя най-рано на 18 месеца...

# 6
  • Мнения: 2 433
Здравейте,
Аз съм Ани - майка на Радост
Притеснението въз основа на направлението което ни пуснаха е ,че от 2 вни не иска да стои седнала. Значи аз я слагам седнала тя се изправя до права или ляка рязко назад. Доктора реши че има напрежение във горната част на крачетата. Оприличи го на синдром на ножицата - като мога да обясня какво точно напхрави по време на прегледа - сгъна крачетата като че ли иска да седне по турски. Иначе в скута ми си седи седнала.
Ще Ви бъда благодарна за всеки отговор!
Ани

# 7
  • София
  • Мнения: 9 850
Здравей!
Моето дете е с друг проблем и няма да съм ти много полезна.Но за времето прекарано във форума разбрах,че най-добре в такива случаи е да се направи консултация в болницата за ДЦП,както са ти казали по-нагоре.Освен това в темата за ДЦП се включва често и д-р Чавдаров от тази болница,може да му зададеш и на него въпроси.
Желая ти успех и дано всичко се оправи! Hug

# 8
  • Мнения: 2 433
лена, благодаря за съвета -
понеже съм от Севлиево бих помолила за точни координати на клиниката както и начинът да стигнем до нея.  bouquet

# 9
  • Мнения: 997
 Виж, ако решите да дойдете лично ще те взема от където кажеш - не знам с какъв транспорт ще сте - и ще те заведа. Клиниката е близо до нас.
  Да допълня, опитах се да ти изпратя подробно описание на адреса, но май пощата ти е пълна и не стана.

Последна редакция: ср, 31 май 2006, 18:50 от елена акманова

# 10
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
и аз да добавя - отидете в Красна поляна. Адресът е бул. Възкресение 1
Намира се лесно, ако се тръгне по новото продължение на бул.Д.Несторов, дето отива надолу към Красна поляна, и веднага като се слезе (има един наклон) има бензиностанция, а отсреща е клиниката, малко е скрита зад дървета, но има надписи.
Там са специализирани с лечение на ДЦП. Има всичко - лекари, рехабилитатори, физиотерапия, логопеди, психолози - специализирани за бебета.
Литвиненко не съм го виждала, нашата лекарка не го препоръчва.

П.П. Обсервацио не е диагноза, а означава да я изследват за ДЦП.
ДЦП обаче не е диагноза, която се слага с лека ръка, а и се поставя по-късно.
Често пъти я пишат като диагноза обаче, защото за ДЦП има клинични пътеки, за някое друго оплакване или състояние няма, а все нещо трябва да пише... Та, не бива да се шашкат предварително.
Детенцето как е иначе с двигателно и нервно-психично развитие?

Последна редакция: ср, 31 май 2006, 17:13 от firebird

# 11
  • Мнения: 1 710
JuliS  съжалявам, но днес интернетът ни тотално се скапа - сигурно заради вятъра в София - знам ли. Надявам се да можем да осъществим отново връзка. Но момичетата тук са ти дали добри съвети - така че действайте.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 356
Не разбирам, детето не иска да седи от два дни, а преди това седяло ли е спокойно? Какво друго може да прави по принцип - лази ли, изправя ли се само? Не си представих този ефект на ножица, който описваш, но ако детето го е направило за пръв път на прегледа, не би трябвало да се вадят генерални заключения. Дано се окаже, че сте се притеснили излишно. Успех   bouquet

# 13
  • Мнения: 2 433
Момичета - Джули съм.
Значи написахме  днес пост до д-р Чавдаров.
Но следобед решихме да се допитаме и до друг лекар - педиатър.
Почти на 90 %  отхвърли ДЦП но всъщност каза нещо много по-страшно, ако разбира се страшните неща могат да се класифицират по степен. Той се усъмни за мускулна дистрофия. Предполагам сте запознати по-добре от мен но в общи линии загубване на тонуса.
Значи Радос се е родила със секцио. нормално, доносена , след безпроблемна бременност.
След трети месец загубва рязко апетит и не се храни. Закъснява и със сядането на 8 месеца след помощ от рехабилитатор започва да сяда добре. Допреди 2 дни когато вече отказва да сяда а предпочита легнала.
За нервно напрежение - можем да говорим. Плачлива и раздразнителна е. Но иначе обича да разглежда играчките , да ги върти в ръцете си и дори им бърбори.
В паяк не знае какво да прави.Не пълзи и не се обръща от гръб по корем. Не се опитва да върви но пък стои здраво на краката си.
Има и нещо друго - ако играчката е далеч от нея - не се и опитва да иде при нея. не иска да хване всичко което и попадне пред погледа. Не държи бисквита сама с ръка.
Много объркано стана.
Просто искам да помогна. Ани е о друг град - омъжена е в Севлиево и е далеч от роднини и приятели. Надявам се че ме разбирате.
Още веднъж благодаря на всички!  bouquet

# 14
  • Мнения: 997
 Боя се, че този лекар може да се съмнява за мускулна дистрофия или левкодистрофия. Вярвам, че греши, очевидно той не е невролог. Но в този случай бих посъветвала твоята приятелка да потърси детски невролог незабавно. Бих те посъветвала да допишеш новата информация към въпроса към д-р Чавдаров. За да е по-наясно......

Общи условия

Активация на акаунт