Как се справяте с капризите за облеклото?

  • 581
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 544
От доста време вече дъщеричката ми (2г2м) капризничи за облеклото си. Това не харесвала, онова не искала - а преди дни го е носила и го е искала Wink Пробвах я с възможност за избор - слагам 2 комплекта и тя си избира кое. Вече не става - взима блузката от едното, ама друг панталон искала, яке ще си носи... Сутрин като ще тръгва на ясла, докато се приготвя и тя си е сменила тоалета. Закъснявам всеки ден и все тичам. Като се изнервя и и се скарам почва да подсмърча и да нарежда.. Идилия ooooh!

Спи с пижама с дълъг ръкав и чорапки Grinning Естетсвено се изпотява. За нищо на света обаче няма да легне без тях. Mr. Green

# 1
  • Варна
  • Мнения: 2 388
Ако трябва да съм честна-не се справям. Тя сама избира всичко от потника до чорапките. Пробвах с двата варианта-на сутринта вече е на ново мнение. Комбинациите са определени веднъж и завинаги-тази блузка с този панталон и край-варианати няма. Имаме дрехи, които нито веднъж не е обличала-не ги харесва. Мога да я заставя да ги облече, но после цялата разходка пропада, защото е сърдита. Може би това, че отстъпвам да се тълкува като разглезване, но само който не се сблъсквал подобен инат може да го мисли.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 679
Ами засега удържам фронта.
Не и давам право на избор - изкарвам каквото съм решила и това е.
От време на време почва да се инати, но тогава и казвам, че ще излезе по гащи навън и набързо се оправяме  Laughing

# 3
  • София
  • Мнения: 3 421
  За сега не се справяме - оставили сме нещата да се изживеят (много се надяваме). Люби какъв ни беше послушен и добричък, а сега тези капризи с дрехите...Че не ми стига сестра му сякаш.
  Харесал си е едни дънки и само с тях иска да ходи -ама топло, ама студено - той тях си иска и ако не е с тях реве, тръшка се. Ще рече човек това дете няма какво да облече друго.
  Спи в спално човалче с чорапки Crazy - мокър става, но не заспива без тях. Ако му ги събуем през нощта - сутринта със събуждането пита защо и се започва деня с рев. Така, че спи си така и се поти.
  Не смеем да кажем пред него, че някоя дреха е на кака му - няма да я облече никога.
   И при нас избора нещо не се получава(при щерката действаше) - това или това искаш, а той-трето ooooh!.

# 4
  • Мнения: 5 475
Ако трябва да съм честна-не се справям. Тя сама избира всичко от потника до чорапките. Пробвах с двата варианта-на сутринта вече е на ново мнение. Комбинациите са определени веднъж и завинаги-тази блузка с този панталон и край-варианати няма. Имаме дрехи, които нито веднъж не е обличала-не ги харесва. Мога да я заставя да ги облече, но после цялата разходка пропада, защото е сърдита. Може би това, че отстъпвам да се тълкува като разглезване, но само който не се сблъсквал подобен инат може да го мисли.

  И моята беше такава..и досега си е със собствено мнение!  Peace

# 5
  • Мнения: 458
ООО това ни е болна тема.Или тази блуза не отива на чорапите и или панталона на обувките,я пък това било момчешко не било за момичета Crazy Shocked.Маниачка е на тема розово сега и косата вика да я боядисаме розова  Sick,вече падам по гръб.Ноооо не отстъпвам щото някой дрехи няма въобще да ги облече ,все измислям нещо да я прилъжа или пък сме направили график:днес с розовите,утре с зелените и тъка като стигнем до тези дето не ги харесва казвам че е техен реди и утре ще е с нещо което харесва щот и тези трябва да носи.За сега успявам с много уговорки но устисквам фронта Flutter

# 6
  • Мнения: 1 311
И Ники спи с пижама с дълги ръкави и чорапи и няма земна сила да го убеди, че така не може. И имам проблеми с обличането на къси ръкави и къси панталони. И иска всеки ден с едни и същи дънки да ходи.
Но най-големите капризи са на тема чорапи. И няма оправия. Чорапи, които вчера са му били любими - днес не иска да ги погледне и обратното - току изрови от шкафа някои, за които съм се примирила, че никога няма да ги обуе и после не мога да му ги сваля от краката.

# 7
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 366
Ако трябва да съм честна-не се справям. Тя сама избира всичко от потника до чорапките. Пробвах с двата варианта-на сутринта вече е на ново мнение. Комбинациите са определени веднъж и завинаги-тази блузка с този панталон и край-варианати няма. Имаме дрехи, които нито веднъж не е обличала-не ги харесва. Мога да я заставя да ги облече, но после цялата разходка пропада, защото е сърдита. Може би това, че отстъпвам да се тълкува като разглезване, но само който не се сблъсквал подобен инат може да го мисли.

И аз не се справям. Реши ли юнакът, че някоя дреха няма да я носи никоя земна сила не може да го накара да я облече. Старая се да му приготвям определени дрехи и да няма друга в обхавата на погледа му, че туко-виж решил, че иска тях .... #Crazy
Какъв ужас беше докато го накарам да свали зимното яке като се стопли .... ooooh! - не искаше да излиза без него ...
Единствено / понякога / помага ако му кажа, че някоя дреха е за пране - много го кефи сам да я слага в пералнята  bowuu

# 8
  • София
  • Мнения: 607
Единствено / понякога / помага ако му кажа, че някоя дреха е за пране - много го кефи сам да я слага в пералнята  bowuu
Ей това и при нас помага!!! Но иначе направо може да си закъснея за работа ако се съобразявам  него. Посредно реши, че ще облича блузка с голям джип отпред, която обаче му  е адски голяма. Иди му обяснявай, че ще е за другото лято. ooooh!
А оня ден в БОКАЛ тъвсихме къси панталонки, видяхме към 12 вида, ама детето си хареса едни, взе ги и каза: Тези!!! И това е, купихме ги. Ама наистина са хубави, де, има вкус. Joy

# 9
  • Мнения: 8 917
От доста време вече дъщеричката ми (2г2м) капризничи за облеклото си. Това не харесвала, онова не искала - а преди дни го е носила и го е искала Wink Пробвах я с възможност за избор - слагам 2 комплекта и тя си избира кое. Вече не става - взима блузката от едното, ама друг панталон искала, яке ще си носи... Сутрин като ще тръгва на ясла, докато се приготвя и тя си е сменила тоалета. Закъснявам всеки ден и все тичам. Като се изнервя и и се скарам почва да подсмърча и да нарежда.. Идилия ooooh!

Спи с пижама с дълъг ръкав и чорапки Grinning Естетсвено се изпотява. За нищо на света обаче няма да легне без тях. Mr. Green


Офф: Да ти е жива и здрава малката кокетка Mr. Green Heart Eyes  bouquet

# 10
  • Мнения: 533
Така като ви слушам - позната картинка.
Дъщеря ми вече е по-голяма, но от малка имаше собствено мнение за това, какво ще облича сутрин за ДГ. От вечерта да избере дрехите действаше до определен момент, после като хареса нещо и само с него, спасението беше да кажа, че е за пране. Сега вече се справя доста добре сама, умело комбинира дрехите по цветове, чорапите и обувките /или сандалите, намесвам се само когато иска да облече потник например, а навън е 16 градуса.
Така че, още малко търпение имайте и ще видите, че си е струвало  Laughing

# 11
  • София
  • Мнения: 7 242
Не се справям. Иска да ходи само с поли и рокли... и е много нещастна, ако я принудя да обуе панталон. А аз съм и купувала предимно панталони. Много ме е яд. Щъ взема да ги пусна в "Подарявам, продавам..."

# 12
  • София
  • Мнения: 3 421
Не се справям. Иска да ходи само с поли и рокли... и е много нещастна, ако я принудя да обуе панталон. А аз съм и купувала предимно панталони. Много ме е яд. Щъ взема да ги пусна в "Подарявам, продавам..."

Лекси и моята щерка така ни тормози с баща й -поли, рокли и не дай боже да предложим панталон.

А забравих да кажа - малкият понеже си е харесал едни дънки и иска да си ги носи и мръсни - топвам ги в леген с вода и казвам -Виждаш ли за пране са и съм ги сложила да ги пера(сякаш пера нещо на ръка, ама хайде) или искаш да го носиш мокри. Е, това сигурно няма да действа дълго, но все пак спестява някой път време вместо да реве и да се чудя какво да правя.

Общи условия

Активация на акаунт