Кога да махна сутрешното АМ?

  • 1 144
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 254
Здравейте,
искам да попитам на каква възраст махнахте адаптето сутрин и оставихте попарата само? И освен попара сутрин например може ли да започна да му давам кисело мляко с плод? Попарата му писва от време на време и неще да я яде по цяла седмица та се чудя с какво да го храня и естествено минавам на плодови пюрета или плодови дуети на ХИП...дайте съвет моля.

# 1
  • София
  • Мнения: 10 825
Щом детето пие млякото с охота не смятам, че трябва да го махаш, а само да се радваш и да се надяваш това да продължи още дълго.
Освен попарата можеш да даваш овесени ядки, кус-кус, инстантни каши, грис...

# 2
  • Мнения: 254
Забравих да кажа, че синът ми отказва да яде млякото сутрин вече...
А се храним така досега:
7.00 - АМ
10.30 - попара (сухари, масло, сирене, чай и захар малко)
13.00-13.30 - месно пюре или супа със сухар и жълтък от време на време
16.00-16.30 - каша
20.00 - АМ + бисквити плазмон без глутен

# 3
  • Мнения: 254
Мерси за отговора на Lady Charm....трябва да пробвам с кус-кус...например...хмм

# 4
  • София
  • Мнения: 10 825
Забравих да добавя - варено просо със сирене и масло или пък с плодове, както и елда по същитеначини. Доста ббечовци се мръщят на елдата, но Дани мнаго я харесва.

За кисело мляко сте много малки - изчакай поне до годинка

# 5
  • Мнения: 110
Ние ядеме така
8.30-9 попара
13 -пюрето
17-кашата
20.30-21 мляко за заспиване Този режим сама си го направи от 6ти месец .Гадното е ,че няма сила за сега коятода я накара да се откаже от млякото в 3-4 часа посред нощт.А вече е на 7м ималко.Както става ясно те диктуват правилата Laughing

# 6
  • Мнения: 3 042
Здравейте,
искам да попитам на каква възраст махнахте адаптето сутрин и оставихте попарата само?

Когато детето само го откаже. Peace

А вместо попара може да даваш овесени / и други подобни/ ядки, макарони, кус- кус, грис, каши, мляко с бисквити...........

За кисело мляко изчакай поне до годинка.

# 7
  • Мнения: 46 488
Аз не бих го махнала, ако детенцето си го пие, не го махай  Grinning

# 8
  • Мнения: 254
Много благодаря за отговорите...

# 9
  • Мнения: 7 821
Махнах го когато го отказаха, а и вече нямаше място за него. В един момент започнаха да се будят по-късно сутрин, а ако между храненията имаше по-малко от 4 часа не се хранеха добре. Ако не ме лъже паметта някъде на 7, 8 месеца да са били. Продължих още месец и нещо да им го бутам към 10, но се отказах и от това.

# 10
  • Мнения: 8 917
Здравейте,
искам да попитам на каква възраст махнахте адаптето сутрин и оставихте попарата само? И освен попара сутрин например може ли да започна да му давам кисело мляко с плод? Попарата му писва от време на време и неще да я яде по цяла седмица та се чудя с какво да го храня и естествено минавам на плодови пюрета или плодови дуети на ХИП...дайте съвет моля.

Гери я пробвах с попара към края на 6-я месец...но по-рядко, и вече в 7-я започна сериозно да хапва за закуска попара Peace

# 11
  • Мнения: 27 524
Не махай млякото. Щом си го пие - радвай се, то си е супер полезно и необходимо за него.
Попара не давам, няма и да давам. Не ми допада като идея, има много по-хубави вариянти от тази ...хм...смес  Sick

Колко от вас са яли като малки с кеф попара и колко бихте я яли сега за закуска???  Mr. Green

# 12
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Колко от вас са яли като малки с кеф попара и колко бихте я яли сега за закуска???  Mr. Green

Блонди,недей така,аз все още си хапвам с кеф попарка,и с мляко и с чай Heart Eyes!
По темата:Когато детето само реши Peace.

# 13
  • София
  • Мнения: 15 215
Колко от вас са яли като малки с кеф попара и колко бихте я яли сега за закуска???  Mr. Green

Аз Laughing
И сега бих я яла, но нали все тичам до кантара..... Не искам да раста повече Grinning

# 14
  • Мнения: 2 116
Здравейте,
искам да попитам на каква възраст махнахте адаптето сутрин и оставихте попарата само?

Когато детето само го откаже. Peace

А вместо попара може да даваш овесени / и други подобни/ ядки, макарони, кус- кус, грис, каши, мляко с бисквити...........

За кисело мляко изчакай поне до годинка.
Party

Общи условия

Активация на акаунт