Помощ: сенна хрема и кърмене

  • 3 165
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 181
Момичета, моля ви помагайте Praynig
Имам просто ужасна сенна хрема, кихам най-малко по 100 пъти на ден, носа ми тече като река, не мога спя, защото е запушен и очите ми са червени и сърбят, просто кошмар #Crazy
Кажете моля ви се дали мога да пия някакво лекарство, което да е съвместимо с кърменето
Преди пиех Claritin или Clemastin

# 1
  • Мнения: 479
Най- вероятно няма проблем-особено за кларитин-а,и особено ако бебето има ве4е 6 месеца, но непременно се посъветваай със специалист.
ина4е- спазвай другите мерки ако проблема е от полените- стой пове4е на закрито, проветрявай рано сутрин и късно ве4ер предимно, 4есто си мий лицето и промивай носа, особено след разходка; и т. н. и ако искаш наесен си направи ваксина след, като бъдеш тествана към какво точно си алергична.
Успех!

# 2
  • Мнения: 48
Здравей,
Виж сайта по долу и там може да провериш и двете лекарства. Това което аз разбрах (защото не знам английски), е че Кларитина е с рисково ниво "нула" а Клемастина е от второ рисково ниво (което е май е най-високото ниво). Като вероятни заместители на Клемастина са предложени Зиртек и Кларитин.

http://www.e-lactancia.org/asp/consulta_producto2.asp

# 3
  • Мнения: 4 181
много благодаря момичета, мисля да си взема Claritin, защото моето педи ми каза за някакво Allergodyl, което обаче пише да не се дава на деца под 6 години и аз реших да не го взимам

# 4
  • Мнения: 1 735
Ужас! Клео ,същата работа е и при мен! Толкова много кихам ,че вчера ми потече кръв от носа. ooooh! Сополи ,очите ме сърбят ,направо много ми е куцо. Нищо не пия ,чакам да отмине ,както всяка година. Не знам тия лекарства ,за които говорите помагат ли? Колко струват? По колко пъти на ден се гълтат и докога?
Най-кофти ми е обаче ,че както си кърмя сладко ,сладко и мъничето тъкмо се е унесло и аз кихвам като слон и го стряскам доста брутално. А не мога да спра гадната кихавица по никакъв начин.Като експлозия е. #Crazy

# 5
  • Мнения: 4 181
Ужас! Клео ,същата работа е и при мен! Толкова много кихам ,че вчера ми потече кръв от носа. ooooh! Сополи ,очите ме сърбят ,направо много ми е куцо. Нищо не пия ,чакам да отмине ,както всяка година. Не знам тия лекарства ,за които говорите помагат ли? Колко струват? По колко пъти на ден се гълтат и докога?
Най-кофти ми е обаче ,че както си кърмя сладко ,сладко и мъничето тъкмо се е унесло и аз кихвам като слон и го стряскам доста брутално. А не мога да спра гадната кихавица по никакъв начин.Като експлозия е. #Crazy
Същата работа и на мен ми тече кръв от време на време, а утре сме при Милен Цветков, сещаш ли се каква забав ще падне, ако се разкихам в ефир Embarassed

# 6
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Най-добре да питате лекар за дозировката. Иначе кларитина е около 10лв и мъжа ми пие по едно дневно. За разлика от повечето антиалергични лоратадин-а (това му е активната съставка) най-малко предизвиква сънливост и други странични ефекти. Ок е за кърмачки.
По аптеките има и разни други варианти - четох наскоро за някакъв гел, който се слага сутрин в носа, образува защитен слой и така механично предпазва. Забравих му името обаче - пък и беше скъпичък, 17-18лв.
Много хора са доволни и от хомеопатичните средства Grinning

# 7
  • Мнения: 1 735
Ужас! Клео ,същата работа е и при мен! Толкова много кихам ,че вчера ми потече кръв от носа. ooooh! Сополи ,очите ме сърбят ,направо много ми е куцо. Нищо не пия ,чакам да отмине ,както всяка година. Не знам тия лекарства ,за които говорите помагат ли? Колко струват? По колко пъти на ден се гълтат и докога?
Най-кофти ми е обаче ,че както си кърмя сладко ,сладко и мъничето тъкмо се е унесло и аз кихвам като слон и го стряскам доста брутално. А не мога да спра гадната кихавица по никакъв начин.Като експлозия е. #Crazy
Същата работа и на мен ми тече кръв от време на време, а утре сме при Милен Цветков, сещаш ли се каква забав ще падне, ако се разкихам в ефир Embarassed
Леле мале!  smile3555 Успех утре при Миленчо.
Дано не ти идва кихавица!!!  Praynig
Тази сутрин пак си разкървавих носа от кихане. Sick

Хедра ,мерси за инфото! Май ще пробвам с хомеопатия.  bouquet

# 8
  • Мнения: 1 559
  Mомичета, хроничните  проблеми се повлияват много добре от хомеопатия. Мисля,че класически хомеопат би ви помогнал Grinning

# 9
  • Мнения: 6 243
Аз съм на Алергодил в момента, изписан ми е от УНГ специалист, който е про-кърмачески настроен и ми ходи по гайдата. Според него при спрейовете няма риск за кърмачето, защото % на вещество, преминаващо в кърмата е нищожен.

# 10
  • Мнения: 4 181
 А бе и на мен педито ми каза за Алергодил, ама четох на упътването че не става за малки деца до 6 г и не бях сигурна за мен. Утре със сигурност ще си купя нещо

# 11
  • Мнения: 1 735
Аз съм на Алергодил в момента, изписан ми е от УНГ специалист, който е про-кърмачески настроен и ми ходи по гайдата. Според него при спрейовете няма риск за кърмачето, защото % на вещество, преминаващо в кърмата е нищожен.

Хапке ,Хапке ,моята сенна хремица познай къде я пипнах! В Града на Липите раз'иш ли(когато учих там). Twisted Evil И други хора познавам ,получили алергия от места със скупчване на много липи.  ooooh!

# 12
  • Мнения: 1 353
Имам сенна хрема и ходи на лекар. Предписа ми накакви лекарства и се пооправих, но винаги казвам, че кармя и после чета и листовката

# 13
  • Мнения: 4 181
кажи моля те какво ти предписа, че аз пробвах и Кларитин и Алергодил, ефект 0 ooooh!

# 14
  • Мнения: 1 735
Зачеквам старата тема!
Старата песен, на нов глас, поне за мен!
Гадост, тази година съм по-зле и от миналата!!!
Будя се по 2,3,4 пъти на нощ, защото не мога да дишам.
НЕ се живее така!
Намерих интересно инфо за лечение, но съм изпуснала влака.
Догодина обаче ще пробвам!!!
http://abiconic.dir.bg/bees/Apiterpija/senna_hrema.htm

Общи условия

Активация на акаунт