Канени сме на сватба

  • 823
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 491
Не ни се е случвало досега в тази страна, та затова благодаря предварително, ако ми каже някой - има ли някакви тукашни правила и ритуали, с които трябва да се съобразявам? Как стои въпроса с подаръците - какво се подарява и  до каква сума? Да водим ли децата с нас? Този последния въпрос по повод на това, че чух за наши далечни познати, които оставили децата на детегледачка, за да ходят на сватба. Ей такива неща. Става въпрос за брак между българка и американец.
И пак да си благодаря предварително!  bouquet

# 1
  • Мнения: 5 183
Защо не ппитате някой местен, колега например. Всеки с охота ще ви помогне с информация по такъв повод  Peace И после да разкажеш  Wink

# 2
  • Мнения: 1 393
блажка,
Ако към поканите няма упоменато на допълнително листче къде е регистрирана двойката, е прието да се попита някой (кума, родители на младоженците) къде са регистрирани. После отиваш в магазина, принтиш списъка с избраните от тях подаръци и купуваш (ти съм сигурна че това го знаеш, може би не точно за сватба, но... Simple Smile)
За сумата- зависи колко са ти/ви близки. Рядко се подарява нещо под $30-40. Ако не сте близки- за $40-50 е добра сума да е подаръкът. Иначе повече, но наистина е нидивидулано- ти ще си прецениш сама. На всяка цена прибави gift receipt-а към подаръка някъде вътре, за да имат опцията да върнат/ сменят ако искат.
Естествено трябва да има и картичка към подаръка (най-малкото, за да се види от кой е  Laughing)

За децата- индивидуално е. Етикетът е пак питане- обаждаш се на кума/ шаферка/ приятелка или даже на самата булка, ако сте близки и питаш в прав текст- "Поканени ли са деца на сватбата ви?" Също така често е упоменато на самите покани- ако им има имената- значи да. Примерно аз на нашата сватба изрично сама направих ясно за всички предварително, че деца не са поканени (все пак беше вечерна коктейл церемония в Art Museum, нямаше как деца- но това е друга тема  Wink)

Питай ако имаш други въпроси, ще се радвам да помогна с отговор.

Последна редакция: ср, 31 май 2006, 00:00 от MrsG

# 3
  • Мнения: 3 491
Защо не ппитате някой местен, колега например. Всеки с охота ще ви помогне с информация по такъв повод  Peace И после да разкажеш  Wink
Защото не знам дали ще се сетят за разни неща, които за тях са подразбиращи се, например, и които не биха им направили впечатление  Simple Smile. MrsG, благодаря много. Hug

# 4
  • Мнения: 3 461
И аз щях да пускам такава тема,но за Англия,Блажке,ще ми разрешиш ли да го направя в твоята?Въпросът ми е за облеклото,и по-точно ,болшинството жени носят костюми,пола и сако или рокля до коляното с нещо като манто, ,което на мен не ми харесва,а и няма как да си набавя тук и.... чорапогащник.Ами,ако обувките са официални,но не позволяват носенето на такъв?Перото в косата и шапката и те ли са задължителни?Иначе мъжете са готови,дори на дребните ушихме смокинг. Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 2 381
На нас ни обясниха ни, че хората предпочитат пари. Дава се толкова, че да покрие куверта + малко отгоре. Ние бяхме двама. Купихме картичка, сложихме чек за $ 100 и плика пуснахме в една кутия, която стои на отделна маса за подаръците. Преценихме, че ако в луксозен ресторант сумата за вечеря за двама е  $ 50-60, то $ 100 е добра сума.

Общи условия

Активация на акаунт