Детегледачките в Германия

  • 529
  • 2
  •   1
Отговори
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Бихте ли споделили вашия опит с детегледачки в Германия. Въпросите ми са: Как ги намирате - и какви по принцип са тези жени? Какви са цените - за час и месец ако е наета има ли разлика? В къщи ли идват /изобщо има ли такава практика - каквато е в БГ/ или те гледат детето в собствената си къща?

Ще оценя всеки отговор и споделен опит

Благодаря предварително на мамите  Laughingи също да споделя голямата си  благодарност на сайта, че го има - много ми помагате всички - отново благодаря Hug

Поздрави,
Дезита

# 1
  • Мнения: 649
започвам по ред:
Как ги намирате - и какви по принцип са тези жени?

значи аз моята Tagesmutter (детегледачка) така я намерих- отидох в близката детска градина и там разпитах, те имат и табло с обяви. от там едни майки ми я препоръчаха и отидохме с мъжът ми да я видим, да се запознаем, да видим дали ни допада... иначе може да се търси и в близка болница с детско отделение или директно чрез Jugendamt.
това обикновено са майки, които са решили да останат в къщи след раждането на собствените си деца и посещават курсове за детегледачки. моята  вече от 13 год с това се занимава, след като е родила второ дете и си е останала в къщи.

Какви са цените - за час и месец ако е наета има ли разлика?

при моята се плаща по 4 евро на час, имаш определен брой часове на месец, за който си плащащ без значение дали детето е било там или не. тя има право на 4 седмици платен отпуск в годината- не си ги взима на веднъж, но й се плаща и през това време. ако е само по час е по-скъпо- тогава се води Babysitter- цените варират между 5-10 евро.

В къщи ли идват /изобщо има ли такава практика - каквато е в БГ/ или те гледат детето в собствената си къща?


обикновено се водят децата при нея- и аз съм така. тя има различен брой деца на ден- най-много 5-6! случвало се е и само моят да е там   Grinning има и такива, които идват в къщи, но излиза безумно скъпо!

дано ти помогнах... ако имаш някой въпрос- питай!

# 2
  • Мнения: 7 803
при нас е 2 евро на час, вътре са и памперсите. водят се при нея децата. плаща си се на час/1 час остава детето 1 час плащаш. препоръчаха ми я в една агенция, която ме подпомага още откакто бях бременна

Общи условия

Активация на акаунт