~проблем с кръщаването!!!

  • 1 908
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 167
Здравейте всички мами!
Имаме проблем с кръщаването на сина ми тук в Португалия.Ние сме ортодох,както почти всички българи,а бъдещите кръстници са французойка и австралиец.Съответно и двамата католици.Ортодоксалната религия не позволява други освен ортодоксални християни да станат кръстници на детето!!Какво да правя?Нашият поп в Лисабон ни разправя едни глупости,че можело да докараме кръстниците в параликса и някой друг също да дойде.И тоя другия да извършва ритуала,а той щял да каже на кръстниците че въпреки всичко те са му истинските кръстници::Confused ShockedАбе театри,които аз не искам да правя.На всичкото отгоре ще обидя и хората. Cry
Дайте ми съвет какво да правя?В същото време католическата църква разрешава всеки да става кръстник под нейния купол!Ама че чудо.Аз си мислех,че на един Господ се молим!

# 1
  • Мнения: 1 559
Единствения ти вариант според мен е първо да се кръстят кръстниците(може ти да ги кръстиш),и след това те да станат кръстници на детето.Късмет

# 2
  • Мнения: 7 091
Здравейте всички мами!
Имаме проблем с кръщаването на сина ми тук в Португалия.Ние сме ортодох,както почти всички българи,а бъдещите кръстници са французойка и австралиец.Съответно и двамата католици.Ортодоксалната религия не позволява други освен ортодоксални християни да станат кръстници на детето!!Какво да правя?Нашият поп в Лисабон ни разправя едни глупости,че можело да докараме кръстниците в параликса и някой друг също да дойде.И тоя другия да извършва ритуала,а той щял да каже на кръстниците че въпреки всичко те са му истинските кръстници::Confused ShockedАбе театри,които аз не искам да правя.На всичкото отгоре ще обидя и хората. Cry
Дайте ми съвет какво да правя?В същото време католическата църква разрешава всеки да става кръстник под нейния купол!Ама че чудо.Аз си мислех,че на един Господ се молим!


Кръстника на мъжа ми в БГ е католик. Церемонията беше 2004 година , казаха че няма никакво значение. Предполагам, че ако при вас не може най-добре е да обясниш на кръстниците, не смятам че ще се обидят ако е изискване на църквата.

# 3
  • Мнения: 1 559

Кръстника на мъжа ми в БГ е католик.

Сериозно ли?? #CrazyНа майка ми изрично са и казали,че приятелят ми трябва да е ортодокс(а той си е),понеже и ние ще правим кращене лятото.А майка ми дори като пускала кипрянови молитви,и като чуели всеки път името му..все казвали не може на католици,не може Naughty ...и майка ми всеки път трябва да казва ,че той е кръстен в БГ... ooooh!

# 4
  • Мнения: 7 091

Кръстника на мъжа ми в БГ е католик.

Сериозно ли?? #CrazyНа майка ми изрично са и казали,че приятелят ми трябва да е ортодокс(а той си е),понеже и ние ще правим кращене лятото.А майка ми дори като пускала кипрянови молитви,и като чуели всеки път името му..все казвали не може на католици,не може Naughty ...и майка ми всеки път трябва да казва ,че той е кръстен в БГ... ooooh!


Да, във Варна. В Катедралата по-точно. Знам, че когато става въпрос за бракуващи се не може младоженеца или младоженката да са католици, но същия човек на нас 2004 година ни стана кръстник на венчавката ( ние правихме венчавка 5 години по-късно след сватбата т.е след като подписахме).

# 5
  • Мнения: 3 932
Наште кумуве се ожениха в БГ, нямаха проблем с църковния брак (мъжът и е католик), нямаше проблеми да кумуват и на нашта сватба...за пръв път чувам за подобен проблем...

# 6
  • Мнения: 649
Нашият поп в Лисабон ни разправя едни глупости,че можело да докараме кръстниците в параликса и някой друг също да дойде.И тоя другия да извършва ритуала,а той щял да каже на кръстниците че въпреки всичко те са му истинските кръстници::Confused ShockedАбе театри,които аз не искам да правя.На всичкото отгоре ще обидя и хората. Cry
Дайте ми съвет какво да правя?В същото време католическата църква разрешава всеки да става кръстник под нейния купол!Ама че чудо.Аз си мислех,че на един Господ се молим!


ами и тук е така.... една позната българка така направиха: имаха си кръстници (католици) за детето и специално церемонията в църквата я извърши брат й ( ортодокс), защото на другите не им разрешиха. те после ще кажат на детето, че има 3-ма кръстника! иначе в удостоверението е записан брат й... объркана работа!

ама не е вярно, че католиците разрешават който и да е... поне единият кръстник трябва да е католик! ние точно заради тези театри го кръстихме католик- мъжът ми също е католик и си избрахме кръстници, които също са католици. ортодокс не ни разрешиха с тези кръстници  Shocked

# 7
  • Мнения: 3 461
Мъжът ми е католик,кумувете също.Венчахме се в "Света Неделя",като условието беше да са кръстени в тяхната църква,и Джон да представи нотариално заверена декларация,че няма нищо против венчавката да се извърши в източно-православна църква и децата му също да бъдат кръстени в нея.В последствие никой не му поиска нищо.

# 8
  • USA
  • Мнения: 2 136
Мъжът ми е католик,аз ортодокс.Кръстихме децата в католическа църква.Кръстниците бяха ортодокс,но никой не ни попита какви са и не сме имали проблеми.

# 9
  • Мнения: 934
Аз пък съм сигурна, че католик може да се жени в православна църква. Защото, когато се женехме, майка ми си беше решила, че е хубаво да има и църковна сватба ooooh! и тръгнала да разпитва по разни църкви в София. Щяло да впечтли гостите. Аз не съм кръстена (ами ще се кръстиш, вика, колко му е) а мъжа ми принадлежи към англиканската църква (без да е особено религиозен). Та значи, поповете казали - не може, щото той е протестант (а те не са баш!). Ако беше католик, няма проблем да ги венчаем. Но той, ако държи на семейството си, ще се покръсти в православната вяра, вика попа Joy Е нямаше църковна сватба! Аз и бе друго не исках.
Та мисълта ми е, че католици можело. Ама може да си зависи и от попа, ако той се запъне, няма как.

# 10
  • гр.Варна, сега Германия
  • Мнения: 409

Кръстника на мъжа ми в БГ е католик.

Сериозно ли?? #CrazyНа майка ми изрично са и казали,че приятелят ми трябва да е ортодокс(а той си е),понеже и ние ще правим кращене лятото.А майка ми дори като пускала кипрянови молитви,и като чуели всеки път името му..все казвали не може на католици,не може Naughty ...и майка ми всеки път трябва да казва ,че той е кръстен в БГ... ooooh!


Да, във Варна. В Катедралата по-точно. Знам, че когато става въпрос за бракуващи се не може младоженеца или младоженката да са католици, но същия човек на нас 2004 година ни стана кръстник на венчавката ( ние правихме венчавка 5 години по-късно след сватбата т.е след като подписахме).

точно в Катедралата във Варна се женихме с мъжът ми, а той е католик.Не знам защо така са ви казали. Sad

# 11
  • Мнения: 1 559
Ами и аз незнам,може би защото е една малка църквичка в Варна...явно си зависи и от поповете.Но изрично са питали за кращенето на беба,дали и таткото е кръстен..

# 12
  • Мнения: 167
Леле хора сбърках се съвсем.В крайна сметка от всичко казано зависи дали попа ще се съгласи така ли?
Казаха ми че можем да отидем в католическа църква и тогава кръстниците-католици да кръстят детето.А то тогава става католик нали?
Ако е така,май няма да сме съгласни.Фамилията на съпругът ми е Попов,защото всичките му дядовци са били попове.Ама че срам,ако детето стане католик.На всичкото отгоре са казва Christian!

# 13
  • Мнения: 3 932
Хрумна ми нещо, а защо не го попиташ с коя по-висша инстанция да се консултираш евентуално, понякога помага. Пък и по-висшестоящите са по-отстъпчиви обикновено... Peace

# 14
  • Мнения: 167
Хрумна ми нещо, а защо не го попиташ с коя по-висша инстанция да се консултираш евентуално, понякога помага. Пък и по-висшестоящите са по-отстъпчиви обикновено... Peace
Ти коя по-виша инстанция имаш пред вид?
Защото българският поп в посоството каза ,че щял да пита метрополита,ама тоя последният бил нещо в нелегалност Rolling Eyes-каза той!!!
Така че ....

Общи условия

Активация на акаунт