За отворените прозорци

  • 4 912
  • 65
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 18 679
Оставяте ли децата си да играят самички в стая с отворен прозорец?В предишния ни апартамент имахме мрежи против комари и някак си по-спокойно ми беше...Сега една параноя ме е налегнала, ужас EmbarassedВсе тичам да затварям прозореца в спалнята, където е кошарата на Ники и където съответно седят всичките му играчки.Все ме е страх, че ще добута я камионче, я кон, я табуретка и ще се метне/да пази Господ Praynig/А в жегата е доста тъпо да държа детето на затворен прозорец...Не знам Rolling Eyes
Мислите ли, че съм луда или и вие имате такива опасения Rolling Eyes
Той не че седи много време там де...Заиграе се за 5 минути и после тича при мене в кухнята.Но аз и за тия пет минути изтръпвам Embarassed

# 1
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Не мисля, че си луда...........права си

# 2
  • Мнения: 11 307
Той сега е още малък. Ами моя хубостник като се катери по-добре от сестра си, че и сам ги отваря....
Оня ден подреждам изпраните дрехи в спалнята и чувам, че се звъни на вратата. Комшийката отсреща ми звъни да ме предупреди, че малкия висял на прозореца, а той отворен.
Няма да ти казвам как съм изприпкала обратно нагоре по стълбите, за да го хвана навреме и да затворя прозореца. Няма спасение вече. Мъжа ми смени бравите на "опасните" прозорци с такива с ключ и сега съм по-спокойна.

# 3
  • Мнения: 46 488
Ние нямаме прозорци, които да се отварят, отваряеми са ни само вратите на балконите, което е още по-зле, докато се обърна и само виждам как трътката й се скрива зад ъгъла  #Cussing out
Навивах мъжа ми за решетки, но не е съгласен  Confused комарници уж да поръчаме, нямало как да се заключват  Confused тъкмо ми дойде надеждата с една решетка на ТСМ, то пък не ни достигат някакви си 3-4 см., за да се монтира  #Cussing out
И така, търча след нея като луда, а тя само ме дебне  Laughing аз като я видя на терасата и ме обливат топли вълни, откачам ...

# 4
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Добре си си.
Аз като чуя песента на Ерик Клептън посветена на детето му често плача...
Затваряйте прозореца или сложете ако не комарник - може и проста мрежа, ПВЦ с вертикално отваряне.
Аз съ забранила излизане на терасата нищо, че е зидана и с прозорци.

# 5
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Аз също бих изтръпвала, да не говоря, че не бих оставила Нели сама на отворен прозорец.
Нашите се отварят и само под ъгъл горе (не знам какъв е терминът за това отваряне), но така или иначе през деня е отворено само откъм коридора, а вечер си е достатъчно хладно, да не каже студено в къщата.
Помисли за нещо предпазно според мен. Thinking

# 6
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
В стая, където няма балкон при отворен прозорец ЗАДЪЛЖИТЕЛНО заключвам вратата.

Ужасно е, само да си го помисля...

# 7
  • Мнения: 110
Разбира се ,че ще имаш опасения .По-добре е с тях ,от колкото цял живот с угризения на съвеста .То не може да ти е пред очите през цялото време и сигурно по-късно сте ни налегнат и сумати други страхове ,но поне каквото може ,човек да обезопаси и предотврати . Затваряи прозорците !!!

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 4 571
При нас сме решили въпроса - всички отваряеми части на прозорците се отварят на долна ос - т.е. само се открехват горе за проветрение - чиста работа  newsm10

# 9
  • Linz
  • Мнения: 11 619
И аз се сетих за сина на Ерик Клептън като прочетох темата. И за едно друго детенце, неуспяло да навърши 2 год. миналата година в Редута Cry Много е страшно...

# 10
  • Мнения: 8 917
Оставяте ли децата си да играят самички в стая с отворен прозорец?В предишния ни апартамент имахме мрежи против комари и някак си по-спокойно ми беше...Сега една параноя ме е налегнала, ужас EmbarassedВсе тичам да затварям прозореца в спалнята, където е кошарата на Ники и където съответно седят всичките му играчки.Все ме е страх, че ще добута я камионче, я кон, я табуретка и ще се метне/да пази Господ Praynig/А в жегата е доста тъпо да държа детето на затворен прозорец...Не знам Rolling Eyes
Мислите ли, че съм луда или и вие имате такива опасения Rolling Eyes
Той не че седи много време там де...Заиграе се за 5 минути и после тича при мене в кухнята.Но аз и за тия пет минути изтръпвам Embarassed
Не бих оставила без надзор дете при отворен прозорец Naughty

# 11
  • Мнения: 46 488
При нас сме решили въпроса - всички отваряеми части на прозорците се отварят на долна ос - т.е. само се открехват горе за проветрение - чиста работа  newsm10

Такива са ни в офиса, но след като се откачиха 2 пъти не посмях да сложа вкъщи, добре, че ги отваряше мъжа ми и успя да ги удържи, много са тежки, внимавай, могат да смажат човек ...

# 12
  • София
  • Мнения: 3 659
Това е един от големите ми страхове. Никога не оставям отворен прозорец в стая където играе детето самО. Ако съм и аз там отварям. Иначе при мен в кухнята е винаги отворено.

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 4 571
Досега (вече две години) не съм имала никакви проблеми. И балконските врати се отварят по този начин. Най-вероятно зависи от механизмите - при мен са Хефеле.

Би трябвало да има някакви ограничители за отвора на прозореца или да се приспособи нещо като по-дълъг райбер например - не може постоянно да е затворено все пак.

# 14
  • Мнения: 1 866
Аз пък съм направо травмирана от отворен прозорец, но айде да не обяснявам защо да не ви разстройвам излишно. Прави сте да се страхувате, не само при толкова малки деца ами и за много по-големи : дори и за тези на над 10 годишна възръст. Не можете да си преставите на какво са способни децата. И нашите прозорци имат такава позиция да се откехват само в горната част. Балконите остъклихме, а имаме една тераса която е с такива декоративни решетки ама мъжът ми ги запуши с една прозрачна пластмаса. И въпреки тези мерки очите ми са пак на четири.

Общи условия

Активация на акаунт