предизвикано раждане

  • 5 673
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 609
лекарката ми каза, це ще ми предизвикат раждането с окситоцин. вярно ли е, це е по - болезнено?
моля пишете, които е минал по този пат, по - добре ли е от нормално запоцващо раждане?
предварително ви благодаря.

# 1
  • Мнения: 83
Здравей
на мен също ми предизвикаха раждането с окситоцин.Не е било по някакви медицински причини а защото лекаря ми каза, че имам 3 см. разкритие и ако искам може да го предизвика и аз се сагласих.Незнам дали е по-болезнено защото на мен това ми е първо раждане, но всичко мина много барзо.Вярно контракцийте са на много малки интервали и са болезнени но болка винаги има.
Всичко ще мине нормално не се притеснявай Hug

# 2
  • Мнения: 445
И аз раждах така, но стана бързо. Безболезнено раждане няма, винаги си има риск.

# 3
  • София
  • Мнения: 9 826
И аз раждах предизвикано първия път.Смятам,че при всеки е индивидуално,както и при всеки има различен праг на болка.По принцип когато се върви срещу природата не е добре,но пък предизвиканото раждане се дължи на медицински показания-в моя случай преносване.Раждането ми беше дълго и тежко,но не смятам,че причината е в предизвикването му.
Не мисли сега за това.Настрой се,че болка ще има,но че тя ще е търпима.Успех! Hug

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 525
и аз имах "късмета" да опитам системката с окситоцин,но честно да ти кажа в един момент болката ми се стори направо ужасна,имах огромното желание да припадна,но наистина след нея  процесът се ускори иначе незнам колко време още щях да се мъча,защото бях с неефективни контракции.

# 5
  • Мнения: 2 885
И безболезнено раждане има, ама тук не са чували за него. Нарича се АКТИВНО раждане.
Предизвиканото раждане е рисковано и за майката и за детето.

Да, възможно е изкуствено да се предизвика родова дейност преди предвидената дата. За целта се поставя система от окситоцин или простагландин (ще видите тяхната роля за естественото започване на раждането) .
Има бъдещи майки, които много държат на "програмирано раждане" по лични или професионални съображения. Има и лекари, които го предпочитат заради по-добрата организация на обслужването, по-доброто разпределяне на леглата и т. н. Kaквo бихме казали по този повод?

Всяко изкуствено предизвикване на родова дейност предполага поемане на известен риск:
• риска да се роди недоносено дете, ако жената е имала нередовен цикъл или неправилно е пресметнала датата на менструацията и затова истинският срок не отговаря на предварително определения. Такова нещо не може да се случи, ако се изчакат контракциите и раждането да започне спонтанно;
• риска от неуспех, ако не са налице всички благоприятни условия: шийката трябва да бъде достатъчно мека и леко разтворена, главичката да бъде ниско, за да може да се разчита на успех и на леко раждане;
• най-после има риск, независимо че е предизвикана родова дейност, раждането да протече дълго, по-тежко и затова по-мъчително за детето. Случва се дори да се стигне до положение, при което единственият изход е цезарово сечение - интервенция, която би могла да се избегне.

Ако е проиктувано единствено от съображения за лично удобство, програмираното раждане може да се оспорва; то е оправдано само когато се цели да се спаси детето от заплашваща го опасност: известни медицински съображения могат да наложат прекъсване на бременността преди края. В тези случаи детето е застрашено, ако остане по-дълго в майчината утроба - някои случаи на диабет или хемолитична болест на плода. Обикновено най-опасни за плода са последните седмици при преносване. Тук не може да става въпрос за изчакване, раждането трябва да се предизвика.


Ето и едно полезно линкче за връзката м/у адреналина и окситоцина.

# 6
  • Мнения: 296
Предизвикаха ми раждането един ден след термин, имах само 1см разкритие. Родих общо за три часа, първоначлно ще ти направят, както те го наричат "по-специалнен преглед" или "туширане", при което отлепват плацентата от матката и до час контракциите ти стават регулярни, след което ти правят клизма и те водят в предродилна зала. Слагат ти инжекции в дупето и система в ръката, контракциите (не искам да те плаша) бяха жестоки болки, неописуеми.Хубавото е, че всичко при такова раждане е изчислено, казват ти след малко трябва да започне да ти се гади,като започне ни кажи, казваш и хоп друга инжекция.
Наскоро четох,че при окситоцин страничното действие е силни болки, значи като ги прибавиш и към силните родилни болки си изграждаш някаква представа. Пак казвам, не искам да те плаша, всичко е индивидуално, зависи от разкритие, фигура, екип и т.н, аз съм много тясна, затова не можехме да чакаме, защото бебо се роди 3.250,ако го бях поносила още малко нямаше да има излизане, според моя доктор, а аз държах на естественото раждане. Помни,че всичко се забравя бързо, не се страхувай Laughing
Успех  bouquet

# 7
  • Мнения: 14 133
Не се хващай на докторската въдица.Раждане трябва да предизвикват само при медицински показания, т.е. опасност за бебчо или майката.При всички положение е по-болезнено, защото целтана системката е да зачести и засили контракциите, за да протече по-бързо раждането.Друг е въпросът, че въпреки нея, раждането понякога е тежко и продължително. Ако все пак докторът много се запъне, искай упойка.

# 8
  • Мнения: 609
не знаех, че се слагат инжекции и в дупето, останах с впечатление, че окситоцинът се влива венозцно. каква е всъщност истината?

# 9
  • Мнения: 649
а защо искаш да ти предизвикват раждането? аз преносих с 6 дни и бебо се роди нормално. бяха ми казали, че даже до 10 дни е възможно преносване защото не могат 100% да изчислят точният термин. според мен- изчакай си бебо сам да реши да излиза, освен ако не се налага по медицински причини разбира се. болки все има- индивидуално е, при някои са повече, при други по-малко...
както и да решиш, желая ти леко и бързо раждане!

# 10
  • Мнения: 1 949
а защо искаш да ти предизвикват раждането?

 newsm78 и на мен би ми било интересно да разбера...

# 11
  • Мнения: 609
плацентата започва да се калцира, тоест да губи функциите си и "плодът страда", както се изрази лекарката, имам 1см. разкритие и непрекъснати контрации, а бебето е в норма по размери. тези обстоятелства наведоха гинеколожката на мнението, че може да предизвикаме раждането.

# 12
  • Мнения: 609
може би и моят термин не е изчислен правилно, нямам идея, но съм много напрегната и притеснена, дали наистина е добра идея да има вмешателство в плановете на природата

# 13
  • Петрич
  • Мнения: 321
И моето раждане беше предизвикано,но не мисля,че от това зависи колко ще е болезнено.При всеки е различно.При мен го предизвикаха заради албумин и високо кръвно.Леко раждане!  bouquet

# 14
  • Мнения: 296
Това , което те слагат в хълбока по-точно, а не в дупето не се знае какво е и да ги попиташ ти отговарят лаконично, както на мен. Вероятно са някакви обезболяващи. Системите са си отделно, те са си в ръката.

Общи условия

Активация на акаунт