има ли подобен слу4ай

  • 618
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 106
бебето на моя приятелка е на 7 месеца и половина.няколко пъти му дава жълтък и след около 4ас-два детето го повръща.Слу4ва се само след като е приемало жълтък,в други слу4аи-не.И изглежда 4е не е алерги4но към него,защото няма обриви.Педито казва 4е не е виждала досега подобно нещо. newsm78Моля ви ако на някоя от вас се е слу4вало такова нещо да каже

# 1
  • Мнения: 535
Мисля, че жълтъкът е доста калорична и тежка храна и поради това може да се случи претоварване на бебешкото стомахче. Но все пак, нека ако някой знае да отговори  Naughty

# 2
  • Германия
  • Мнения: 8 094
Аз не разбирам, щом като веднъж , че и втори път го е повърнало, защо майката упорства да го дава, а не изчака  Thinking Цял живот после ще има да яде жълтъци това дете.

# 3
  • Мнения: 4 392
Аз не разбирам, щом като веднъж , че и втори път го е повърнало, защо майката упорства да го дава, а не изчака  Thinking Цял живот после ще има да яде жълтъци това дете.
Ами сигурно ,защото педито може и да не е виждала такова нещо ,но пък не спира да настоява да се дава.. Twisted Evil То повръщането малък знак ли е ?

# 4
  • Мнения: 4 242
Да, дадох на 9 или 10м (не помня вече) трохичка жълтък в пюрето, но беше повърната всичката храна по-късно. Не съм опитвала да дам от тогава!
Да, жълтъка е доста тежка храна и малкото незряло стомахче явно не е готово да го преработи, следователно го изхвърля. Има къде къде по- леки храни от които се набавят същите вещества които би доставил жълтъкът.

# 5
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Повръщането също може да е симптом на алергична реакция - не е задължително да има обриви. Най-добре да спре да го дава, а ако много настоява, да опита под друга форма - примерно като съставна част на сладкиш или млечно кремче.

# 6
  • Мнения: 922
Бебата знаят най-добре - щом го повръща, значи не се нуждае от жълтък Thinking

# 7
  • Мнения: 8 917
Аз не разбирам, щом като веднъж , че и втори път го е повърнало, защо майката упорства да го дава, а не изчака  Thinking Цял живот после ще има да яде жълтъци това дете.
Peace

# 8
  • Мнения: 106
Аз не разбирам, щом като веднъж , че и втори път го е повърнало, защо майката упорства да го дава, а не изчака  Thinking Цял живот после ще има да яде жълтъци това дете.
тя опитваше 3-4 пъти през 2-3 седмици и все така става
ве4е се е отказала да го мъ4и

# 9
  • Мнения: 4 392
Аз не разбирам, щом като веднъж , че и втори път го е повърнало, защо майката упорства да го дава, а не изчака  Thinking Цял живот после ще има да яде жълтъци това дете.
тя опитваше 3-4 пъти през 2-3 седмици и все така става
ве4е се е отказала да го мъ4и


И добре е направила,че се е отказала! Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 6 246
И моят съвет е да отложи жълтъка засега. Аз дадох на сина ми на 11 навършени месеца и направи реакция (лека, но пак я има) и от там започна да се обрива и от други храни Confused. До преди няколко дни беше нон стоп с обрив (и то алергичен) по бузките.

# 11
  • Мнения: 670
Някои хора от седмия месец ме карат да давам жълтък, и направо побеснявам. Аз захраних в края на шестия, остава и такива тежки храни да давам на беба.. Сега е на 9 и половина и още не е консумирала. Има време за всичко.

# 12
  • Мнения: 4 629
Аз лично не бях чувала за такъв случай. Но както го описваш изглежда, че организмът на въпросното дете има някаква непоносимост към жълтък.

Общи условия

Активация на акаунт