Късно ли е вече?

  • 555
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 355
Имам проблем, а чак сега се реших да пиша. Все не намирах време - от несериозност ли, от какво ли... Както и да е. Станалото станало, но има ли връщане назад?

Проблемът е, че беба не иска да суче вече от мен. Кърмих я около две седмици от раждането  й и след това започнах да дохранвам, защото нямах вяра в себе си и все се притеснявах, че е гладна. Знаех, че не е правилната стъпка, но я направих. И така дохранвах с по 30мл. Сега дохранвам с 40-50, но проблема е, че тя не иска да суче. Когато я сложа на гърда е адско пищене и сърдене и вече два пъти не издържам и я храня само с адаптирано мляко. Миналата седмица изцедих от мен 70мл., а снощи нищо. може би от притеснение, защото тази нощ тя сука само от мен и заспа. Сутринта пак сука и ядохраних и всичко беше ОК, а сега пак пищя и аз дадох само от другото мляко.

Моля ви, не ме корете. Знам си грешките. Само ще ме разстроите повече. Просто ми кажете има ли изход и има ли надежда нещата да се оправят. И как?

# 1
  • Мнения: 2 381
Преди време Паолина отказа да суче.Слагах я на гърдата, а тя се дърпаше и ревеше.Нещо като кърмаческа стачка.През нощта сучеше (както и при вас), т.к. бебетата сучат и в полубудно състояние.Дните бяха кошмарни, не бях на себе си ooooh!Единствения начин по който успявах да я накърмя беше, като я полюшквах.Или по-точно я приспивах люлеейки я, тя се унасяше и засукваше.Затоплях стаята, събличахме се и двете до кръстта и така.Също се изцеждах след кърмене и предлагах гърдата на всеки 2 часа.
При прегледа се оказа, че има и възпалено ушенце.А вие бяхте ли на преглед?

# 2
  • София
  • Мнения: 18 679
Ами можеш да пробваш различните техники, които се ползват при стачка/кърмене на голо, на тъмно, в сънено състояние и пр./, но в крайна сметка всичко зависи от бебето и ако то категорично откаже да засуче, можеш поне да кърмиш с цедене.Много майки го правят.Важното е детето да поема кърма.Според мен обаче имаш много големи шансове за успех, защото бебето е малко.Сега е объркано, но ако упорито предлагаш гърдата, все в един момент инстинктите ще проработят.Спри и бибите, ако даваш де.Така няма да има къде да задоволява сукателния си рефлекс и вероятно ще поиска да суче.Опитай да даваш и адаптето не с шише, а по друг начин/чашка, спринцовка/.
Не се давай, маме, с теб сме Hug

# 3
  • Мнения: 8 917
А възможно ли е ти да хапваш продукти, които преминавайки в кърмата, не се харесват на бебенцето - както е например чесънът, бобовите растения и т.н. newsm78

# 4
  • Мнения: 355
The Sun, знам кои са забранените храни и ги избягвам. Май не е в това проблема.

# 5
  • Мнения: 8 917
The Sun, знам кои са забранените храни и ги избягвам. Май не е в това проблема.


Само предполагам какво може да бъде Peace newsm78

# 6
  • Мнения: 4 242
Чисто и просто бебето е научило че има по-лесен начин да получава храна и се инати на гърдата.
Да, има начин да премахнеш добавката, много майки тук са минали по този път. Ще ти е нужна много упоритост и вяра в собствените сили. Помни, че няма майка която да не може да храни детето си със собствено мляко, (малкото които не могат са болни или имат недоразвити жлези), ако не беше така, до сега човечеството да е изчезнало, нали. Wink
Започни да намаляш добавката или я махни от раз, ти реши. Кърмене непрекъснато за няколко дни, за да стимулираш добре гърдите и да се увеличи кърмата ти. Кърмене и нощем разбира се, предполагам на сънено детето суче добре, така че наблегни на нощните, освен това м/у 3ч и 8ч сутрин нивото на пролактина (отговорен за количеството кърма за деня) е най- високо и стимулацията е много важна тогава. Смятам че като има кърма в изобилие бързо ще премахнеш добавката. Когато бебето се разсърди, понеже е изсукало първата/лесна порция мляко от гърдите и няма търпение да изчака следващата и да се "потруди" да я изсуче може да прилагаш компресия на гърдата- ето ти статия от библиотеката  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=3683. Важно е да не се предаваш когато се разплаче или разсърди детето, нали е за негово добро, люшкай, носи, кърми, забавлявай и успокоявай по всякакъв начин и много скоро нещата ще си дойдат по местата, ще видиш! Peace
Ти се подсили с повече течности (2-3л дневно) , бирена мая на таблетки, овесени ядки хапвай, варено жито, сурови бадеми, лактогонен чай и мнооого спокойствие и почивка! Бебето ти е малко и проблема бързичко ще се реши.
И да се похвалиш! Grinning

# 7
  • Мнения: 3 760
Според мен е заради биберона - бързо води до отбиване. Давай каквото даваш с чашка или лъжичка... Намали и постепенно спри добавката (на твое място щях да я спра рязко, но не  знам дали ще имаш сили и нерви  Simple Smile ). Прилагай техники като при кърмаческа стачка - особено кърменето на тъмно и тихо място, в полусън и "кожа до кожа". Щом бебка все още суче от време на време, ще ти е много по-лесно.
Успех!
П.С Мери ме изпревари  Wink

# 8
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Щом имаш желание, ще се справиш - просто трябва да си упорита и да пробваш различните възможности, за да видиш кой начин ще проработи най-добре при вас Grinning Ето още малко идейки от мен:
Цитат
На първо място трябва решително да се премахне биберона - и за хранене,и залъгалка,ако давате. Бебето трябва да суче само на гърдата - а ако се налага дохранване,то може да става с чашка,лъжичка,капкомер или от онези бебешки спринцовки за даване на лекарства (те са с мек накрайник за разлика от обикновените).
Предлагайте на бебето гърдата,когато спи или даде и най-малкия признак на разбуждане - когато насън вземе да върти главичка,да въздиша,да суче устнички.Заспалото или сънено бебе по инстинкт суче правилно и не се противи на гърдата.Не чакайте бебето да се събуди и да ревне - тогава е прегладняло,сърдито и няма да иска да сътрудничи.Има време за смяна на памперси и т.н. - храненето е приоритет в момента.
Още няколко идеи как да залъжете детенце - да цедите малко,за да тръгне млякото и тогава да се сложи бебето на гърдата.Може да се цеди и директно в устичката му (на ръка),докато малкото схване за какво иде реч.Друг вариант - да се лъжете с биберона и след няколко дръпвания да предлагате гърдата.Да се покапе мляко върху гърдата и тогава да се предложи.Може да пробвате и силиконовите накрайници (но този метод най-малко ви го препоръчвам),така бебето се лъже,че суче от шише.
Важно е в тези случаи да следите реакциите на бебето - понякога то започва да се сърди не заради самото сукане,а в момента,когато млечната струя намалее (защото от биберона тече винаги с еднаква скорост).Тогава помага да се прави компресия на гърдата (има статия в Библиотеката за това как се прави),а също да се практикува и т.нар. switch nursing,т.е. веднага да прехвърляте бебето на другата гърда,където млякото още тече силно - такова сменяне може да се прави по няколко пъти в рамките на едно хранене,за да се поддържа интереса на бебето.

# 9
  • Мнения: 355
Много ви благодаря за съветите! Днес за първи път от два дни, като изключим нощите, тя сука. Вярно, бяха големи кандърми и друсане и т.н., но се получи. Техниката за компресия на гърдата много ми помогна. Ще продължавам да се боря.

Ако имате други съвети - приемам всякакви!

# 10
  • Мнения: 750
Vladi_Mira, браво на вас!
Наблягай на нощните! Момичетата вече са ти дали добри съвети!
А добавката махнахте ли?

# 11
  • Мнения: 42
Погледна ли дали няма млечница в устичката,защото колкото и да е гладно детето имали гъбички в устата го боли когато сучи и се дърпа от гърдата.Също и при възпаление на ушенцето ,но ако има възпаление нощем реват повечко и при натискане на ушенцето.Преглед при доктора ще уточни причината ,дали заради захранването с шише ,млечница или възпаление не иска да суче .Ако причината е последните две си има мазила, при лекуването с тях детето пак започва да си суче нормално, а и е нормално появата на млечница при кърмените деца,защото кърмата е подходяща среда за развиване на гъбички (каквата е млечницата).Ако причината е такава ти препоръчвам Daktarin oral gel много е ефикасен.
Успех   bouquet и не се отказвай щом имаш кърма и желание

# 12
  • Мнения: 3 161
Не е късно, ще се справите, щом го желаеш. Махни биберона и повярвай в себе си. Посвети няколко дни изцяло на кърменето - няма нищо по-важно от това за вас на този етап. Като го отработите, ще си тръгне само и няма да ти отнема и секунда за размисъл. Чети библиотеката - има много ценни неща. Намери си Книга за кърменето. Действа много мотивиращо и ще ти даде още самоувереност. Пожелавам ти успех; ти вече си направила първите крачки, след като си отчела грешките си и си поставила въпроса си във форума. Следващия път питай по-рано!  Wink

# 13
  • София
  • Мнения: 2 901
Също така, сигурно (макар и най-вероятно да сте на кърмене на поискване) имате някакъв график. Ако не сте на поискване, трябва да поискване да минете, а ако сте - гледай да давай горе долу в часовете, в които си забелязала, че си иска бебето, ама по-рано, за да може да не е вече супергладно и изнервено и да иска лесното папане с биберона.

Дано си ме разбрала, че много бързам да си тръгна от работа.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт