Сутрешен тоалет на бебе - от кога?

  • 2 144
  • 13
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 157
Здравейте, момичета!
От една седмица насам реших да започна със сутрешния тоалет на бебка - да свиква. То ние сме още много малки / 3 месеца и 20 дни/, та нямаме зъбки за миене, но поне лицето да си мием.
Да ама на бебка много, много не й хареса. Дали защото водата е студена, или има друга причина?
Вие кога започнахте да миете личицата на дечицата си сутрин?
Благодаря ви предварително за отделеното време!
Поздрави!

# 1
  • Мнения: 8 769
От самото раждане си къпех детето сутрин и вечер. Така че може да се каже, че не съм спирала да я мия сутрин.

# 2
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Аз къпя Пепи вечер, но всяка сутрин му мия личецето. Гледам водата да е топличка. И това го правя откогато сме се прибрали в къщи от болницата.

# 3
  • Мнения: X
И аз мия личицето на Ния всяка сутрин, макар че тя повръща и много много не си личи Wink

# 4
  • Мнения: 883
Когато беше по-мъничка и миех лицето със памуче, натопено в преварен вода(за очетата 2 отделни памучета). Някъде след 5-ия месец започнах да я мия на чешмата с топла вода- много се кефи като се види в огледалото;).

# 5
  • София
  • Мнения: 39 718
аз бих казала от началото Wink За дупето не говоря Wink Иначе личицето и миех на чешмата от 2-3 месец, май имам й снимки, но трябва да ги сканирам Wink

# 6
  • Варна
  • Мнения: 10 781
Цитат на: belalim
Когато беше по-мъничка и миех лицето със памуче, натопено в преварен вода(за очетата 2 отделни памучета). Някъде след 5-ия месец започнах да я мия на чешмата с топла вода- много се кефи като се види в огледалото;).

Сякаш аз съм го писала  Laughing

# 7
  • Мнения: 2 807
Миех личицето с  памуче, натопено в преварена вода до края на 3-я месец. А след това - с хладка чешмяна непреварена вода.

# 8
  • Мнения: 934
И аз мия личицето на Алекс всяка сутрин след ставане от сън от съвсем мъничка. Стана си като ритуал вече и като влезнем в банята тя усеща какво ще се прави и замижава много смвшно с очи. Но хич не обича да й бърша лицето с кърпа...... Sad

# 9
  • Мнения: 3 394
И ние с иправим сутрешен тоалет-мием си личицето с топлата водичка /задължително, я се пробвай ти да се миеш със студена водя сутрин, като в казармата #2gunfire /, масажче и гимнастика, нови дрешки за през деня /а не тези , с които бебчето е спало/ и усмивики, усмивки...

# 10
  • Spain
  • Мнения: 3 750
ами ние сме на 8 месеца ,но аз все още не я мия на 4ешмата.  сутрин вземам едно малко леген4е и го пълня с топла водица  и в стаята и измивам лицето и ръчичките  а после и дупенцето . като бе6е бебе я къпех сутрин и ве4ер

# 11
  • Мнения: 2 006
Ами след сън винаги мия дупето и лицето Grinning

# 12
  • Мнения: 1 616
Аз мия дупето на бебчо при всяко сменяне на памперса,а вечер-къпане в коритото.Но не знам как да се грижа за кожата на лицето му-по челцето(над нослето и веждите)кожата много загрубя,стана като на люспи и се бели.Кажете ми как да я направя отново мека-освен обтриването с памуче,натопено във вода,с какво да го мажа?

# 13
  • Мнения: 3 379
Аз започнах да го мия и сутрин (лицето и врата) още първия - втория месец някъде. Но с хладка вода, а сега като е студено с леко топличка. Мисля, че можеш да почваш, ако не й хареса в началото не е страшно - ще свикне.

Общи условия

Активация на акаунт