Свещите от сватбата.....

  • 4 997
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 334
Здравейте момичета,

наскоро си редих един шкаф и си намерих свещите от сватбата увити в платното,върху което стъпвахме в църквата при венчавката.Сещам се,че попа ни ги даде така и аз просто съм ги пъхнала в шкафа.Незнам какво да ги правя.Трябва ли да ги паля на празник за да изгорят или да си стоят така "завряни" в някой шкаф,или може би да ги хвърля newsm78?

Предварително ви благодаря!

Последна редакция: пн, 29 май 2006, 13:10 от Anni

# 1
  • Мнения: 419
 Laughingдо колкото 3нам трябва да се палят на пра3ници по малко ама не съм много сигурна newsm78

# 2
  • Мнения: 1 492
Нашите стоят още.Палила съм ги на една годишнина, че си празнувахме в къщи и това е.Чувала съм, че трябвало да се палят на празници и до една година да ги няма, ама бабини дивитини

# 3
  • София
  • Мнения: 3 123
на нас попа ни каза да ги палим на годишнини ,на РД,на Великден и на Коледа.За съжаление обаче нашите свещи някъде изчезнаха-изобщо не сме се прибирали с тях след сватбата-не знам какво се случи и как се изгубиха. Sad

# 4
  • Мнения: 4 473
Полезна темичка, адашке Благодаря!  bouquet На 3 юни имаме годишнина.
Знам, че се палят на всяка годишнина, както и на други семейни празници.

# 5
  • Мнения: 3 334
Момичета много ви благодаря!  bouquet  bouquet  bouquet
Ще чакам следващия повод или празник и ще ги запаля да изгорят.

# 6
  • Мнения: 3 715
Ние си ги палим, когато си правим романтични вечери в къщи. Едната вече почти замина, скоро ще започваме и другата.

# 7
  • Мнения: 36
Аз мойте си ги пазая непокътнати. Просто така ми харесва.

# 8
  • Мнения: 1 120
И моите седят в един шкаф вече 12 год. Не знаех какво да ги правя. Годишнината ни наближава и ще взема да ги запаля Grinning
Сега се сещам ,че ние винаги сме някъде навън в този ден и май ще горят по обяд Party

# 9
  • София
  • Мнения: 625
аз ги паля на годишнината ни по малко...пием по глътка от сватбените чаши и така.........

# 10
  • Мнения: 3 089
тези свещи се палят по добри поводи. е е нужно да чакате годишнина. ако все пак няма да ги пялите, то трябва да се изгорят в огън. не да се изхвърлят. но всъщност кой ли би си изхвърлил свещите от венчаваката?

# 11
  • Мнения: 1 202
Аз пък незнаех newsm78,че се палят за годишнина или друг празник.
Моите си стоят от 12 години на витрината в секцията така,че сега от време на време ще вземя да си ги паля! Peace

# 12
  • Мнения: 141
Няма някакво специално мнение по този въпрос - какво се правят свещите от Венчавката. Защото и самото Венчание не го правим по правилния начин, просто през вековете се е загубила връмката му със св. Литургия. И в един момент се появяват свещите, но никой не обяснява какво трябва да се правят след Венчавката, защото тя е толкова къса, че няма време да изгорят. Ааа, сетих се, ще почна да правя службата така, че да има време да изгорят свещите и така въпроса отпада.
Какво препоръчвам аз, а и повечето свещеници: свещите се палят всяка година на годишнината от Венчанието. Сега един практически съвет - взимате линийка, разграфявате ги на поне 96 части и толкоз години ги палите. Лично на 96-я път ще проверявам дали сте се справили. newsm10
Другия повод за палене на свещите - ако, нещо любовта понамалее между съпрузите и се появят поводи за семейни крамоли, вместо да се джавкате, запалете свещите, па се гушнете. Другото ще си дойде.
Наздраве!

# 13
  • Мнения: 7 186
Моите ги изхвърлих. bowuu

# 14
  • Мнения: 1 492
Сериозно ли? Аз си загубих халката, счупих едната свадбена чаша, а ако забележи мъжа ми, че и свещите съм изхвърлила, съвсем ще каже, че не ми е чиста работата Grinning

Общи условия

Активация на акаунт