VIP стаи в Св.София

  • 1 760
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 43
Здравейте майчето до няколко дена ще раждам секцио в Св.София.Имам такъв въпрос до майчетата раждали там секцио колко време след операцията седиш в реанимация и дали си заслужава ВИП стаята?На кой етаж са ВИП стаите и дали бебето е при тебе и  въобще всичко относно ВИП стаите.

Благодаря Ви предварително:)))

Последна редакция: пн, 29 май 2006, 11:24 от Reza

# 1
  • Мнения: 733
В реанимация си един ден. ВИП стаята е удобна защото бебо си е при тебе и могат да те посещават по всяко време. Стаите са на 4 етаж доколкото си спомням. Не съм била във ВИП, но това е положението в Света София. Ако не си във ВИП ще си поспиш поне още 3-4 дена преди да те завърти всичко около бебчо, а във ВИП-а си с бебчо от самото начало

# 2
  • Мнения: 3 447
В реанимацията си първата нощ. Аз бях в двоен ВИП, но не знам как са другите стаи и не мога да направя сравнение. Хубавото е, че си с бебето и могат да те посещават по всяко време. Според мен си заслужава, но двойния ВИП. За единичен не бих дала двойно повече пари.

# 3
  • Мнения: 1 193
Аз на 26.05- петък, ходих в "Св.  София" на у-щето  което се организира от б-цата. Чесно казано не видях кой знае каква разлика между Вип- стаята и обикновенните стаи а и доколкото разбрах и в двата случая без значение в каква стая си бебчо може да стои при теб.
В обикновенните стаи ползваш обща баня и тоалетна.
Желая ти леко раждане  Peace

# 4
  • Мнения: 733
Цитат
Чесно казано не видях кой знае каква разлика между Вип- стаята и обикновенните стаи а и доколкото разбрах и в двата случая без значение в каква стая си бебчо може да стои при теб.
В обикновенните стаи ползваш обща баня и тоалетна.
Да права си, че няма разлика, но ако мама е раждала секцио бебо не го дават  Naughty. Дават бебчо при тебе само ако си раждала нормално, става дума за нормална стая, иначе не. А ако не се лъжа Nivi ще е секцио

# 5
  • Мнения: 972
Както казаха по-горе разлика в стаите няма, освен че във ВИП-а им самостоятелен санитарен възел. Дори когато си секцио и се чувстваш добре може да поискаш да оставят бебето при теб. Аз лично на 3-ия ден поисках да е при мен.

# 6
На 23.07.2005 г.родих в "Тина Киркова".Бях си платила за ВИП стая , но първият ден нямаше свободни.Прекарах една ужасна нощ в стая с 6 жени на 5 етаж , като всички си бяхме взели децата при нас.Нямаше сън цял нощ .Повярвай ми няма спокойствие и през деня.И в другите стаи е така , само дето са по 4 жени.На другият ден ме преместиха във ВИП стая с едно момиче.Там сякаш се родих аз.Условията са идеални ,  държат с тебе много добре и си почиваш много .Времето лети бързо ,гледаш си телевизия,идват ти на свиждане и в тая жега си имаш хладилник и климатик.Децата бяха при нас до 9-10 часа. После ги давахме в детското и се наспивахме.Повярвай ми заслужава си.А това , че си ползваш нормален санитарен възел не е без значение.Идваха и сестрите да ти показват за кърменето и други неща за детето, макар че на мен това ми е второ дете.Ако нещо друго те интересува - пиши.

# 7
  • Мнения: 553
Здравей Христина.
И аз съм се насочила към тази болница. В момента ходя на консултации при докторка, която няма общо със Света София. Може ли да кажеш кога и как се записа за раждане там, как си поиска ВИП стаята? Какви пари си платила и за какво? Мога ли при самото записване да кажа че искам да родя секцио и колко ще трябва да доплатя за това си желание /ако имаш информация/. Изобщо колкото повече ни разкажеш - толкова по добре  Hug
Предварително ти благодаря.

# 8
  • Мнения: 3 089
когато аз раждах, имах чувството, че цяла софия се е разраждала. имаше едно момиче, което беше в коридора. е, сигурно не е престояло там целия ден, но за известно време наистина си откара в коридора. в обикновената стая, в която влязох, имаше 5 или 6 мами. и всички бяха секцио. тези 5-6 жени деляха обща баня и тоалетна с друга стая. в нея не знам колко мами е имало
аз бях в единичен вип на втория етаж - там има 3 стаи, които са единични випо-ве. доколкото знам останалите випове са на 4-я етаж. чувствах се прекрасно сама в стая. детето беше с мен от 6 сутринта до 10 вечерта, когато аз сама го връщах, т.е. решението беше мое. носих го в детско и за тоалет и визитация.
ако можеш да си позволиш вип стая, няма защо да си спестиш това удобство.

# 9
  • Мнения: 43
Blagodaria mnogo za barzite i izcherpatelni otgovori., a iskam da popitam i oshte neshto koga zaiaviavash che iskash da polzvash VIP stai priemaneto v bolnica ili sled kato rodish?

# 10
  • Мнения: 58
Аз бях във ВИП стая в Св. София през декември миналата година - на втория етаж близо до детското. Между другото бях секцио, но нямаше проблем детето да е при мен колкото време искам. Много беше малка стаята и не бях изобщо очарована от пружиненото легло, но сигурно е по-добре от обща стая. Банята много ми хареса. Доста беше шумно, нали до детското, но иначе бяха доста внимателни. Казах, че искам да съм във ВИП още при постъпването, но после в реанимацията още 10 пъти ни питаха коий иска да е във ВИП.

# 11
  • Мнения: 3 116
Другите ВИП-ве са на 5 етаж. Има двойни и единични Simple Smile Там има отделно бебешко отделение за мамите от ВИП стайте и ако искаш може да си оставяш бебето за през нощта от 12 до 6 часа.

Нас ми попитаха кой иска ВИП стая на сутринта като ни изкарваха от реанимация и ни разпределиха.

Леко раждане  Heart Eyes

# 12
Аз се осигурявах от "Закрила" и те ми поеха раждането и стаята.Но тарифите ги знам , защото предварително бях проучила и решила какво да ползвам.За избор на лекар е 500 лв.,за вип стая-30 лв.на ден., за ВИП зала за раждането е 200 лв-където може да присъства и бащата.На мен и това ми бяха поели от Закрила , но аз не се съгласих таткото да присъства.Когато си избереш лекар при когото да раждаш с него се уговаряш за секцио или нормално.С първото дете имах много проблеми и сега бях решила секцио да раждам, на 03.08,2005г.,защото терминът ми беше на 02,08,2005Но контракцийте ми и самото раждане започнаха на 23,07,в 3 ч.през нощта.Родих след 3 часа- като през това време отидох до болницата, направиха ми преглед, тоалет и всичко друго.Моят съвет е ако ти е първо раждане да избереш нормалното, но с упойка/епидурална или някоя друга/.Аз нямах време за упойка , защото бях с 7 см разкритие.Но станах на крак след 3 часа/заради ниското ми кръвно/.Аз раждах при Савова и тя ми беше дала едно хапче за разкритие, което аз не ползвах- не ми се наложи.Друго не се сещам.Пиши ако се сетиш.

# 13
  • Мнения: 5 103
Аз съм много доволна, че избрах ВИП стаята, според мен си заслужава, аз не бих могла да деля стая с непознат човек.

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 926
Здрасти! Раждах в Света София - секцио. Операцията ми беше в 15.30, после ме сложиха в реанимацията. В 10 на другата сутрин ме преместиха във ВИП стая. На 5 етаж - двойка. Не знам как е в обикновена стая, но при нас отношението и обслужването бяха отлични  bouquet Цената е 30лв на нощ - аз платих общо 120лв за 4 нощи.
Успех и едно здраво и красиво беб4е

Общи условия

Активация на акаунт