кърмене и алкохол

  • 489
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 125
Здравейте,
имам една питанка.Оная вечер пих алкохол и днес не посмях да кърмя раzбира се.В момента сме само на 2 кърмения-сутрин и вечер.Другите млечни хранения са на АМ.Та днес се иzцедих сутринта и сега вечерта и "пияното" мляко  Embarassedотиде в мивката.Въпроса ми е дали мога утре сутринта вече да си го накърмя детенце? Дали млякото ми вече Ще е чисто от алкохолни примеси?
 

# 1
  • Мнения: 723
Да, не се притеснявай! Случвало се е и на мен няколко пъти. Щом си се цедила два пъти, а са минали дори повече от 24 часа, няма никакъв проблем! Приятно сутрешно кърмене! Peace

# 2
  • Където ми покаже сърцето
  • Мнения: 589
Някъде бях чела,че трябва да минат поне 3 часа след приема на алкохол.То много зависи колко и какво се пие.
Някой знае ли как е с бирата,че в тези горещини понякога му се припива на човек.Аз по принцип бира не обичам,но онази вечер така ми се беше препило бира,че добре че не съм бременна. Joy Joy Joy

# 3
  • Мнения: 2 220

Някой знае ли как е с бирата,че в тези горещини понякога му се припива на човек.Аз по принцип бира не обичам,но онази вечер така ми се беше препило бира,че добре че не съм бременна. Joy Joy Joy

Мисля, че бира може. Но все пак е хубаво да не се пие непосредствено преди кърмене.  Peace

# 4
  • Мнения: 4 242
Здравейте,
имам една питанка.Оная вечер пих алкохол и днес не посмях да кърмя раzбира се.В момента сме само на 2 кърмения-сутрин и вечер.Другите млечни хранения са на АМ.Та днес се иzцедих сутринта и сега вечерта и "пияното" мляко  Embarassedотиде в мивката.Въпроса ми е дали мога утре сутринта вече да си го накърмя детенце? Дали млякото ми вече Ще е чисто от алкохолни примеси?
 

При положение че е минало толкова време няма проблем да си накърмиш детето.

Някой знае ли как е с бирата,че в тези горещини понякога му се припива на човек.Аз по принцип бира не обичам,но онази вечер така ми се беше препило бира,че добре че не съм бременна. Joy Joy Joy

Чаша бира или вино е позволено от време на време. Все пак имат съвсем малко съдържание на алкохол.
Но е добре да помним че 40% от алкохоал преминават в кърмата и от там при детето, така че нека сме по-внимателни Peace

# 5
  • Мнения: 125
Мерси zа бърzите отговори.Пих 4 чаШи вино Mr. Green.Никак не е малко,но не можах да се сдържа.Не бях блиzвала алкохол повече от година Crazy
  А zа бирата,имам приятелка която си пииваШе биричка докато беШе бременна.

# 6
  • Мнения: 378
доколкото знам - бирата увеличава кърмата и мои познати си пийваха по бира на ден за да стимулират лактацията.
ливно аз винаги съм пила по чаша вино вечер след акто съм го накърмила (но той винаги ми се буди и нощно време за кърмене)
дори и през бременността съм пила по чаша с вино - но на мен доктор ми е казвал че от чаша вино - няма проблме- но  повече - НЕ може. та аз си пийвам вече на тез горещини понякога по биричка (но пък виното го спрях)

Общи условия

Активация на акаунт