наднормено тегло при 8г дете

  • 865
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 631
Много ви моля помогнете със съвети подкрепа и всичко каквото се сетите. Синът ми е на 8г висок е 130 см и тежи вече 35кг.
В моите критични очи е направо дебел.
За последните 3 месеца напълня със около 6-7кг, както тежеше 27-28кг така стана 35
Дупето му надебеля, пусна шкембе, краката са му дебелички, дори има леко целулит по дупето....
притеснява ме и факта че вече има  и ясно изразено плоскостъпие, ще го водя тези дни в Ортомед .
Освен това от миналата година е пораснал на височина само 3см.
Не е особено подвижен, не му се отдава добре бягане, скачане и такива движения, като повърви малко и започват да го болят краката, клати се като патица и вообще ужасно съм объркана. Имам бебе на 7м и ми е доста трудно и с двамата, а той много обича да  ходи у баба си а там направо се тъпче , аз го ограничавам в храненето и той направо да си призная се спасява от мен като отива у баба си и там всичко може....
посъветвайте ме каква диета да му наложа в тази възраст така че да не му навреди

# 1
  • Мнения: 7 106
Налага се да ходим периодично на детски еднокринолог в София, и да ти кажа честно, пред кабинета е пълно с по-малки дечица даже, страдащи от затлъстяване, което вече е довело до проблеми с различни органи и системи. От чакането по коридорите съм чула доста разговори по темата и знам, че след щателен преглед и някакви изследвания ги пращат при диенолог, който съставя подходящо меню.
Не целя да те плаша и съжалявам ако така ти е прозвучал постинга ми, но ако имаш възможност, направете една консултация с детски ендокринолог, той ще ти даде добри съвети относно храненето на детето.
Защото нали си наясно, че ако сега не се оправят нещата, в по-късна възраст проблема може да се задълбочи.

А с бабата трябва да се проведе един много сериозен разговор и да и се обясни, че с безразборното и неподходящо хранене може да направи "мечешка" услуга на детето.

# 2
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Аз имам син на 9 години. Има си коремче, но краката не са му пълни. Утре ще го премеря колко е на височина и тежина да сравним размерите, ако искаш. Иначе и моят е доста бавен и обича да се заседява пред компютъра. Аз обаче съм го записала на плуване, баскетбол и кикбокс. Пробвали сме и други спортове, но само тези му допаднаха и с удоволствие ги играе. Трябва да ти кажа, че за плуването ми отне повече от година да го убедя и той с голямо нежелание тръгна. В момента обаче така се е ентусиазирал, че иска да тренира водна топка, а там изискването е да покрие 200 метра. Моят едвам преплува 50 Wink
Често като огладнее, започва да тъпче боклуци. Затова гледаме да сервираме храната на време, преди да е започнал да рови в шкафовете или ако го хванем в крачка го караме да изчака 5 мин, докато сервираме. Другият начин, да го ограничим, е като няма такава храна в къщи. Например, спряхме да купуваме шоколади и сега вечер преди да легне, ако иска да хапне нещо сладко си взима плод, просто няма друго Wink При мен баби няма, сама гледам малката, която е на годинка и баткото на 9 години. Като се приберем лятото в БГ и аз се дразня как го тъпчат бабите Sad Винаги се прибираме надебеляли  ooooh! Мъжът ми е много пълен и се притеснявам, децата да не станат като него. Той също не се харесва дебел, но волята не му стига да отслабне. По въпроса за килата на децата сме на едно мнение. Дори метода, да не се купува шоколад и чипс в къщи е негова идея  Heart Eyes
Само да добавя, ако го болят краката може наистина да има паднал свод и това да е причина да избягва движението. Хубаво е да отидете и да проверите крачетата. Достатъчно е да сложите стелка в обувките, за да забележите подобрение.

Последна редакция: пн, 29 май 2006, 04:19 от м_е_р_и

# 3
  • Мнения: 666
  дати е жив и здрав , не се притеснявай толкова при много деца се забелязва този проблем , запиши го да спортува нещо , мисля че при определен треньор , който разбира от тези неща ще накара детео да се раздвижи , попитай го какъв спорт му е интересен и го запиши , на този спорт , който му харесва или го събирай с деца да играят на мач

# 4
  • София
  • Мнения: 3 421
 Другите са те посъветвали добре.
но аз пък се замислих - нашето съседче е на 8 год., не знам колко е висок(не е много висок), но майка му каза, че е 35 кг. Момченцето изглежда леко пълничко, чак дебело не.

# 5
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Съседчето е на почти 7г. и тежи 38кг. Доста е висок за възрастта си.

В момента сте на ръба на затлъстяването и според мен с леки ограничения в храненето и повечко движения ще се оправи синчето ти.
Хубаво е, че взимаш от сега мерки.
Успех Peace

Общи условия

Активация на акаунт