КАКВА УПОЙКА ДА ИЗБЕРА ЗА СЕКЦИО?

  • 5 037
  • 44
  •   1
Отговори
  • в стаята
  • Мнения: 469
Мамите раждали със секцио, моля ви да дадете съвет каква упойка да избера за секциото. Първо бях решила, да е спинална, но ми казаха че всичко се чувало дори и като ти режат кожата  Shocked. Това възможно ли? newsm78 Иначе аз предпочитам спинална, но така се стреснах като чух ooooh! Помогнете Praynig

# 1
  • Мнения: 1 866
Мамите раждали със секцио, моля ви да дадете съвет каква упойка да избера за секциото. Първо бях решила, да е спинална, но ми казаха че всичко се чувало дори и като ти режат кожата  Shocked. Това възможно ли? newsm78 Иначе аз предпочитам спинална, но така се стреснах като чух ooooh! Помогнете Praynig
Чувало или чувствало?  Grinning Аз специално чувах лекарите и сестрите около мен да си говорят разни неща - общи приказки...Иначе нищо не чувствах. На мен също ми казаха какви ли не гадни работи за спиналната, но не е така. Нищо не чувстваш и аз лично много добре я понесох, даже глава не ме заболя. Освен това и понеже нищо не виждаш, даже не си даваш сметка какво става. Вторият път пак с такава упойка искам да родя.

# 2
  • Мнения: 5 103
Спиналнааааааа много съм доволна.
Абе неслушай глупости, не се чува как  се реже кожата, иначе докторите ги чуваш като си говорят.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 6 885
Спиналната упойка е по-лекия вариант от пълна упойка. а епидурал при секцио не слагат, само при нормално раждане.
Освен това със спинална можеш да видиш бебето веднага, да го чуеш как изплаква - все неща, които не са за проспиване!  Wink

# 4
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
Мен също ме бяха наплашили с глупости от рода"Всичко се вижда в лампите",но не е вярно.А пьк и толкова се сьсредоточавах да чуя кога ще изплаче бебето,че почти нищо не раэбрах.Иначе упойката не е болезнена,страхьт е по-голям.Не се притеснявай,всичко ще бьде наред. newsm10Успех!

# 5
  • Мнения: 46 435
Аз не се престраших да избера спинална, поисках пълна, нямам забележки  Peace

# 6
  • софия
  • Мнения: 495
 Твърдо за спинална,по леко се приема от организма.Аз родих с такава и нищо не усетих или''чух".Леко и бързо раждане newsm10

# 7
  • Мнения: 765
 Спинална .  Peace

# 8
  • Мнения: 8 917
Аз бях с пълна и се чувствах след това прекрасно - никако гадене, главоболие и т.н.

# 9
  • Мнения: 660
 #Crazy Ей, Богу, работя в операционна от години, при това в пълно съзнание, но досега не съм успяла да чуя звук при рязане на кожа Rolling Eyes!!! Някой би ли могъл да ме светне как звучи това, че ми стана любопитно... newsm78
Да не би познатата ти да е имала предвид, че се е чуло, когато хирургът е уведомил анестезиолога, че започва (или е попитал дали може да започне) с някаква реплика от рода на "Започваме разрез" или "Може ли разрез" или нещо такова? Това го правят по протокол по-старата школа хирурзи, по-младите си започват направо или се разбират с погледи...

# 10
  • Мнения: 596
Раждах със спинална упойка , нямам оплаквания. Нищо не се усеща по време на операцията. Плюс това упойката те замайва леко и дейстава успокояващо. Поне при мен беше така. Няма защо да се страхуваш от операцията, родилните болки са много по- страшни. Радвай се, че ще ти бъдат спестени. Поне аз оцених секциото след 9 часови неописуеми болки. Болката след операцията е много по- поносима от контракциите. Успех и леко раждане.Simple Smile

# 11
  • Варна
  • Мнения: 5 499
Като раждала два пъти секцио, първият с пълна, а вторият със спинална, аз лично препоръчвам спиналната. Много по-добре се чувствах след нея и мисля, че по-бързо се възстанових, а и бебо беше доста по-адекватен отколкото кака си.
За чуването, ами да чува се всичко, ама аз в началото тръпнех да чуя бебо кога ще изплаче и не им обръщах внимание, а после само исках по-скоро да свършат и да ме махнат от там. Докторите, които ме оперираха се будалкаха помежду си и си разправяха за стари познати.

# 12
  • Мнения: 781
Спинална. Но най-добре анестезиолога ще прецени! Леко раждане!

# 13
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Спинална Peace.Това с "чуването" и на мен нещо не ми стана ясно newsm78....Чуваш всичко,все пак си в съзнание,което за мене си е плюс,но не чувстваш болка.

# 14
  • Мнения: X
Спинална  Peace

Общи условия

Активация на акаунт