Сладки пуканки в микрото

  • 5 445
  • 15
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 10 781
Един леко тъп въпрос - възможно ли е по някакъв начин, чрез добавяне на захар ли, и аз не знам, но от тези готовите пуканки за микрото да се направят сладки?  Mr. Green

# 1
Ами то се продават сладки пуканки за микровълнова даже съм виждала с барбекю и със сирене

# 2
  • Варна
  • Мнения: 10 781
Ами то се продават сладки пуканки за микровълнова даже съм виждала с барбекю и със сирене

Верно ли?  newsm78 Само солени сме купували досега, не сме поглеждали за сладки - щ проверим, щом има.  Flutter

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 257
И аз съм виждала сладки,но не сме опитвали.....
Пиши после как са на вкус.... Wink

# 4
  • Мнения: 3 491
Аз купих веднъж такива по погрешка. Гадост ... и за нас, и за децата. Но разни хора - разни вкусове, де.

# 5
  • София
  • Мнения: 35 814
Правила съм карамелизирани.
Правиш карамел, слагаш пуканките и бъркаш, за да
полепне по тях карамела . И със Зрънчо съм правила - не е лошо.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 10 781
Правила съм карамелизирани.
. И със Зрънчо съм правила - не е лошо.

Я по-подробно.  Simple Smile

Макар че напоследък нищо не ми се получава в кухнята, що ли питам и аз.  newsm78

# 7
  • Мнения: 399
За карамелизираните пуканки: В тенджера с по-широко дъно се разтопява 1 пак. масло (125 гр.), слага се захар и се карамелизира. Когато карамела е готов се сипват пуканките (да не са солени), обърква се добре и се изсипват в тава. Когато леко позастине карамела (колкото да може да се пипа с ръце), се разделят пуканките - действа се много бързо, за да не се стегне карамела.
Това го правя и с орехи - става супер. Но е доста калорично.

# 8
  • Мнения: 2 161
Един леко тъп въпрос - възможно ли е по някакъв начин, чрез добавяне на захар ли, и аз не знам, но от тези готовите пуканки за микрото да се направят сладки?  Mr. Green
Киса,до зоологическата градина има страхотни карамелизирани пуканки.Хем детето ще заведеш да види дръгливите ни животни,хем и ти ще си похапнеш пуканки.Какво се главоболиш да се чудиш как да ги направиш?

# 9
  • Мнения: 686
Продават се с шоколад! Веднъж правих - ама не ми харесаха изобщо

# 10
  • София/Дружба
  • Мнения: 512
аз съм купувала от готовите със сметана... Sick
повече никога

# 11
  • София
  • Мнения: 35 814
За карамелизираните пуканки: В тенджера с по-широко дъно се разтопява 1 пак. масло (125 гр.), слага се захар и се карамелизира. Когато карамела е готов се сипват пуканките (да не са солени), обърква се добре и се изсипват в тава. Когато леко позастине карамела (колкото да може да се пипа с ръце), се разделят пуканките - действа се много бързо, за да не се стегне карамела.
Това го правя и с орехи - става супер. Но е доста калорично.
Аз не слагам толкова много масло - не повече от 30 - 40 грама.
Методът е същият. Трябва да се прецени добре, колко е сместа и колко са пуканките. Пуканките трябва да 'оберат' всичката смес.

Киса пробвай с малко количество. Ако ти хареса, ще направиш повече...и стига с този песимизъм в кухнята Wink

# 12
  • Варна
  • Мнения: 10 781
Един леко тъп въпрос - възможно ли е по някакъв начин, чрез добавяне на захар ли, и аз не знам, но от тези готовите пуканки за микрото да се направят сладки?  Mr. Green
Киса,до зоологическата градина има страхотни карамелизирани пуканки.Хем детето ще заведеш да види дръгливите ни животни,хем и ти ще си похапнеш пуканки.Какво се главоболиш да се чудиш как да ги направиш?

Точно защото вчера детето се прибра от Морската с торбичка със сладки пуканки повдигнах темата. Защо пък да не се направят вкъщи, ако има начини.

Мерси за рецептите, като ми дойде музата, ще пробвам.

# 13
аз слагам в виенско стакло 2сл маргарин 1кафяна чашка захар 1шепа пуканки затварям с капака и пика10 мин в микровъл.като копешки стават

# 14
  • Хасково
  • Мнения: 992
аз слагам в виенско стакло 2сл маргарин 1кафяна чашка захар 1шепа пуканки затварям с капака и пика10 мин в микровъл.като копешки стават
Това на колко вата се приготвят за 10 мин.!?! Обикновеноо за 3-5 мин е мах. според мощността на микровълновата фурна.

Общи условия

Активация на акаунт