За какво да помислим, преди да започнем с ремонта

  • 28 220
  • 165
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 4
Шпакловката е хубаво да се ползва до:  изминав ането на гаранция и.  Или след отваряне до 6 месеца това гарантира че няма да имате проблеми.След този период стреляте на тъмно и възможноста да си създате проблеми е голяма. А имено след нанасянето.Последващи проблеми е след полагането на латекс може да се надуе или отлепи от основата.

# 136
  • Мнения: 4 320
Тя може да се отлепи и в срок на годност... личен опит... Не може ли да се пробва на малко място, да засъхне, да се боядиса и да се изчака, за да се види става ли?

# 137
  • Мнения: 22 867
Да се оплача и да питам: стиропорни декоративни первази за таван, в магазина ни дадоха монтажно лепило Flexbond AC500, нарязахме ги ентусиазирано, тръгнахме да лепим и не става, просто не задържа ни за стената, ни за тавана. И повече време придържахме, не ще и не ще. Нещо не правим както трябва или лепилото не е то? Rolling Eyes Ако някой е лепил такива первази, би ли споделил с какво са залепени?  bouquet

# 138
# 139
  • Мнения: 22 867

Благодаря, дано ги лепне, че това, дето го взехме, все едно не е лепило. В срок на годност си е, ама не става.Отиде ми ентуЗиазъмът, мислех, че ще ги налепя за нула време. Simple Smile Flowers Hibiscus

# 140
  • Мнения: 25 447
Мажеш, притискаш леко и това е. После го оставяш да изсъхне.

# 141
  • Мнения: 22 867
Мажеш, притискаш леко и това е. После го оставяш да изсъхне.
Уф, щом е леко.....не знам колко висях с вдигнати ръце да притискам и поне да имаше файда! Joy

# 142
  • София
  • Мнения: 4 543
Не става ли с монтажна лепенка? Аз с такава си залепих кабелните канали под тавана в коридора. В кварталната железария намерих някаква на половин цена спрямо тази в Бриколаж.

# 143
  • Мнения: 360
Ще може ли малко да разясните, получи ли ви се лепенето и рязането на стиропорените корнизи?
И ние мислим да опитаме сами да ги изрежем и залепим, но ни е страх да не прецакаме стените.
Купихме корнизите и така седят. Нямаме го този специален нож и не знаем с какво лепило.
Евентуално може и някой да даде координат от някой майстор който ще ги направи както трябва, за София става въпрос.

# 144
  • Мнения: 40 310
Ние си ги правихме сами. Купуваш си шаблон ( https://bauhaus.bg/shablon-za-ryazane-pod-agal-wisent-250-mm/p/22208 ) и някакво по-фино трионче с малки зъбчета. В магазините има много. И лепило ни дадоха - едно бяло, което става и за лепене, и замазване на снадки и леки луфтове (беше в туба като силикон). Иска си малко умения, ама не е ракетно инженерство. Но това важи за хубави стени, където се налага рязане само под 45 градуса. Ако не са ти хубави стените (нямаш прави ъгли) е доста по-гадно и трябва по-скъп уред с настройваеми градуси, което не си струва да купувате. Става и с ръчно доподкастряне, ама си иска опит.

Важното е винаги и двете части да са под еднакъв ъгъл, иначе не се напасват профилите.

# 145
  • Бургас
  • Мнения: 818
А кога се боядисват. Чела съм, че е след лепенето. Но как се отсича от стената. Струва ми се по-лесно първо да ги боядисам, после да ги лепя. И после ако е нужно на снадките - поправки.

# 146
  • София
  • Мнения: 4 543
А кога се боядисват. Чела съм, че е след лепенето. Но как се отсича от стената. Струва ми се по-лесно първо да ги боядисам, после да ги лепя. И после ако е нужно на снадките - поправки.
Не пречи и предварително да се боядисат, но ще трябват поправки по снадките и ако останат пръсти

# 147
  • Мнения: 40 310
Цапат се, ако са боядисани предварително. А самото боядисване е съвсем елементарно внимаваш и готово. И една подсказка - по-долу давам един типичен профил. Макар наглед различни, всички имат общо с този - тесничка най-долна страна, успоредна на пода. Тя е в сянка и не се вижда добре, а и е много тясна. Нея просто не я боядисваш и така си пазиш стената, а става много лесно. И не личи изобщо, че не е боядисана. А към тавана ясно, че няма какво толкова да пазиш.

# 148
  • Мнения: 360
Стана ми ясно, благодаря ви за включването. Ако някой има още инфо да пише , всичко ми е от полза Simple Smile

# 149
  • Мнения: 2 006
Здравейте. В кухнята сме с дюшеме. Заради някакъв теч под мивката имаме проблем с пода, който в едната част започна да поддава. Извиках майстори и те ми предложиха пълна подмяна на градореда и изграждане на нов под. Кухнята е някъде между 10-11 квадрата. А цената, която ми казаха е 2500 лв. , мисля, че е с изграждане и на ВиК. Разумна ли е тази цена или да търся други майстори?

Общи условия

Активация на акаунт