За какво да помислим, преди да започнем с ремонта

  • 28 220
  • 165
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 6 010
Gigito, какво значи фугите да се "засичат"? Зависи как са поставени. Мога да ти пратя снимка на нашите плочки да видиш.

# 121
  • Мнения: 4 320
В кухнята на майка ми сложиха гръб. Не е топлоустойчив, обикновен е, няма никакви повреди от водата, почиства се лесно и стои красиво. Първоначално налепи плочки, после тя реши, че не й харесват, разбиха ги и смениха с цял гръб. На мен лично ми харесват плочките в по-ретро стил, макар че много трябва да се внимава при съчетаването с шкафовете.

Според мен най-практичните мивки са дълбоките и широки керамични или подобни материали. Нещо такова, но по-широка: https://www.ikea.bg/kitchen-and-appliances/Kitchen-taps-and-sink … o-38384/80034609/

Нещо, което ми е неудобно в сегашната кухня - мивката е средно голяма, сложена е директно в изрязания плот. Много се плиска и мокри, постоянно трябва да следя от плота да не пада вода към пода. По-удобно ми беше в старата квартира с подобна: https://www.ikea.bg/kitchen-and-appliances/Kitchen-taps-and-sink … n-58256/60303551/

Разбира се, ако миеш основно с миялна, проблемът изчезва Simple Smile Но все пак. Неудобно е мивката да е в ъгъл стена до стена, както и прекалено наблизо да има пералня или друг ел. уред, който се пръска от водата.

Контактите задължително далеч от мивката, за всеки случай. Измери колко е удобната височина на плотове и шкафове. Ако са прекалено високи, ще са неудобни и постоянно ръцете ти ще са повдигнати, това много изморява, особено ако на плота месиш тесто или нещо по-пипкаво се прави. Ако са ниски, пак е неудобно, ще се навеждаш и гърбът ще боли.

# 122
  • Мнения: 4 320
И още нещо - ако водомерите минават под мивката, направете шкафа така, че да има лесна достъпност до тях. Какво имам предвид - в предишното жилище строителят беше сложил кухненските съвсем в ъгъла над мивката, затваряха се с плочки на магнит, трябваше много внимателно да се нацелват, за да не се драскат или нащърбяват ръбчетата им. Сега "интериорното" решение на предишните собственици е мивката изместена и пред водомерите е мястото за пералня или миялна. Което означава, че всяко проверяване е свързано с дърпане на уреда.

# 123
  • София
  • Мнения: 1 742
Айде водомерите ги отчитат на 3 месеца .Но при авария какво правите като нямате достъп до спирателнити кранове.

# 124
  • Мнения: 4 320
Мести се ... Като ремонтирам ще го променя основно. Засега ще поразбия малко и ще махна пералнята, в дупката ще оставя подвижна етажерка или нещо такова. Не знам защо така са го направили. То и на три месеца е много, все пак уредите се слагат, за да стоят на място и да не ги дърпаме през няколко месеца. Накратко - каквото и да се прави, лесен и бърз достъп до спирателните кранове, и то така, че да можеш да обясниш и на приятел, ако те няма.

# 125
  • Across the Multiverse
  • Мнения: 1 104
Gigito, какво значи фугите да се "засичат"? Зависи как са поставени. Мога да ти пратя снимка на нашите плочки да видиш.
Да се засичат, в моето питане, означава да се замърсяват трайно. Не примерно като антоним на разменена фуга  Simple Smile  Няма да откажа снимка все пак, всякакви идеи са ми от полза Simple Smile

# 126
  • София
  • Мнения: 6 010
Ясно Simple Smile Не бях чувла думата да се използва в такъв контекст.

Пращам снимки на ЛС. А фугите са си чисти като в деня на поставянето им, но ние не пържим, а и винаги ако нещо пръсне се забързва веднага.

# 127
  • Мнения: 462
Да споделя  и за  изненадата  с пердетата и завесите ми. Мерих ги (няколко  пъти) колко  да са широки, дълги, поръчах ги и като ги окачихме: ужас  Sad
Завесите бяха с няколко  сантиметра  по-къси.  Много  се ядосах. Оставих ги да висят с намерението  на другия ден да ги върна на шивачката. И следващия  ден: нова изненада завесите  още по-къси. Но като се вгледах проблемът не бяха завесите, а пердетата, които се бяха разтегнали с 4-5 сантиметра  за една нощ...
Съвет: пробвайте, питайте  за плата  на пердетата , преди да ги оставите за шиене.. въпреки че  до сега, такова разтягане на плат за пердетата  не бях виждала.

# 128
  • Мнения: 4 320
А как се е разтегнал от само себе си? За свиване и деформиране след пране съм чувала, но от висене на корниз за пръв път. Аз пък снощи мерих стени и височини да сметна колко имам за шпакловане и боядисване и се паникьосвам леко, като помисля, че може да не съм измерила както трябва за перде.

# 129
  • Мнения: 462
Както  казах: и на мен за първи  път  ми се случва от висене да ми се  разтегнат толкоз много  пердета.  А изглеждат съвсем  нормално, като всяко второ прозрачно  перде.

# 130
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
Здравейте, някой от вас слагал ли е течни тапети? Ако да, какъв грунд използвахте преди това и какви са стените? Нещо не се получава при нас.

# 131
  • Мнения: 4
Здравейте! Има ли проблем ако шпакловам с фина шпакловка на церезит с изтекъл срок на годност(изтекла е преди месец)?

# 132
  • Мнения: 4 320
Много е вероятно, много зависи и как е съхранявана. Суха ли е? Знаете ли къде и как е била досега? (склад, на влага, в някое мазе).

# 133
  • Мнения: 4
Много е вероятно, много зависи и как е съхранявана. Суха ли е? Знаете ли къде и как е била досега? (склад, на влага, в някое мазе).
Била е в склад на магазин. В момента я съхранявам в гаража, където почти няма влага. Също така не е отваряна.

# 134
  • Мнения: 40 310
Aко е съхранявана добре най-вероятно няма проблем. Гаранцията за тези неща е с голям запас за сигурност, а и често се дава само да се застраховат доставчиците, защото реално на сместа нищо не и става. Например продавала съм едни спрейове с 2 години гаранция. И веднъж покрай една разправия за един ЗОП от завода казаха, че веществото и след 10 години си е добро, но гаранцията е по-малка, защото ги е страх от ръжда при лошо съхранение, а и защо да дават десет, като не се изисква?  Тук според мен е същата работа - шпакловката не може да изгуби качества, но може да се повреди от лошо съхранение и затова фирмата слага гаранция със срок.

Общи условия

Активация на акаунт