солени палачинки с хрупкаво пане

  • 5 311
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 953
яла съм такива,но незнам пането какво е точно.ако някой знае да каже.пак са палачинки но с пилешко вътре и се пържат както са на пакетче,става хрупкаво отгоре като хрупкави пил.хапки.благодаря предварително

# 1
  • Враца
  • Мнения: 158
Аз правя подобни,но с кайма.Като напълня палачинката, я правя на пакетче и просто запържвам от двете страни на тиган с малко олио,стават точно хрупкави.Но с пането незнам как да ги направиш хрупкави Thinking Thinking Thinking

# 2
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
А ако след като се навият с пълнежа на руло,ги нарежеш на около 5см и така ги панираш,дали няма да стане на вкус същото?Формата е ясно,че няма да е същата,но аз съм привърженик на кухня-хапки и обичам да приготвям всичко в удобен вид за хапване. GrinningТака както обясняваш,че е панирана палачинката във формата на плик,може би ще трябва да се изпече,а не да се изпържи.

# 3
  • Мнения: 5 299
ох, как хубаво ми прозвуча това. Дано нкой да сподели точната рецепта Heart Eyes

А какво означава да се направи на пакетче? newsm78

# 4
  • Мнения: 408
ох, как хубаво ми прозвуча това. Дано нкой да сподели точната рецепта Heart Eyes

А какво означава да се направи на пакетче? newsm78
Ами слагаш пълнежа в средата и сгъваш като плик четирите краища Naughty

# 5
  • Мнения: 1 708
Аз правя нещо подобно

Запържвам пилето накъсано предварително.Махам от котлона и настъргвам кашкавал, слагам подправки по желание.
Слагам в палачинката,навивам на рулце,като предварително загъвам и краищата.
Панирам в следната последователнос:брашно,яйце,галета,яйце!
Ето така изглеждат:

# 6
  • Мнения: 222
Аз правя палачинкови бюреци:
Правя бешамелов сос смесен с индийско орехче, сос Уорчестър, сол и черен пипер/тази смес престоява 1 час в хладилник/.След което слагам настърган кашкавал в сместа. Правя палачинки и във всяка слагам от плънката. Навивам на руло/като пригъвам краищата/ и потапям в яйце след което овалвам в галета и пържа.

Понякога слагам само кашкавал или сирене.

# 7
  • София
  • Мнения: 10 858
А как успявате да задържите плънката вътре в палачинката, защото на мен винаги ми изтича ooooh!

# 8
  • Мнения: 953
благодаря и аз питах и ми казаха че е с галета.а имало готова панировка за кашкавал и тя вършела същата работа.
по отношение на сгъването - ами слагай по-малко плънка за да ти остава за подгъване от палачинката.
ще пробвам панировката за кашкавал и ще докладвам,но няма да е днес.

# 9
  • Мнения: 2 784
Аз ги правя така:
Сварявам едно пилешко бутче и го накъсвам на ситно. Запържвам около 400 гр. гъби в половин пакетче масло с вегета и черен пипер. Когато гъбите останат само на мазнина, добавям накъсаното пиле, разбърквам леко и свалям от огъня. Около 10 палачинки, във всяка разпределям по около 1 -2 супени лъжици от сместа и затварям като плик, от четирите страни. Потапям в яйце и галета и пържа. Пържи се първо от страната, където се затварят ръбовете, така яйцето и галетата "запечатват" палачинката. Веднага щом се махне от огъня се слага в чиния за сервиране и се наръсва с настърган кашкавал.

# 10
  • Мнения: 5 183
Ммммммммммм зву4и много вкусно, но надали ще се захвана ... май е пипкава работа

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Плънката я правя с пушено пуешко филе, задушени в масло печурки и настърган или нарязан наситно кашкавал (по желание може да се добавят и кисели краставички). Слага се горе-долу по 1 супена лъжица, а самите палачинки ги сгъвам като плик. След това със стандартно пане- яйце,брашно,яйце,галета

Изглеждат ето така . Чинията в средата  Wink

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 576
Пепита страхотна кулинарка си! Потекоха ми лигите!

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
PresiN , благодаря за похвалите   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт