Какъв апарат за кръвно да избера

  • 27 733
  • 39
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Това са моите два апарата за измерване на кръвно : механичен на Сендо, и електронен на Омрон 02.
Тревожният ми въпрос е, кой от двата да избера, защото едновременно  измерват ЗНАЧИТЕЛНО  РАЗЛИЧНИ СТОЙНОСТИ ! Всички знаем, че лекарите по кабинетите ползват механичните, аптекарите също ги предпочитат.
Тогава защо да купуваме електронните апарати, и не е ли твърде опасно да им се доверяваме. Моля за коментар
или препоръка, ако има такива. Simple Smile

Последна редакция: чт, 12 апр 2018, 12:39 от tarantula 0

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Електронните се купуват, защото са по-лесни за употреба. Не всяка баба може да си премери кръвното сама с механичен. А иначе и моето мнение е, че механичният е по-верен.

# 2
  • Мнения: 14 472
А вие правилно ли мерите, че ви дават големи разлики в стойностите?

# 3
  • Мнения: 46 437
Механичните са по-точни, такъв имаме вкъщи.
Но и качествен електронен показва близки стойности, родителите ми имат Tensoval и показва колкото механичния.
Какви са разликите при вас?

...не е ли твърде опасно да им се доверяваме...
Домашните апарати са само за следене. Ако видите проблем отивате на лекар и той преценява дали се налага намеса. В този смисъл не виждам никаква опасност. Опасно е, ако се самолекувате на база домашния апарат. Но това е опасно и когато апаратът е точен, така че...

# 4
  • Мнения: 12 648
Кръвното се мери 3 пъти.  Ако имате нерви за това.

# 5
  • Мнения: 14 472
Кръвното се мери 3 пъти.  Ако имате нерви за това.

През 15 минути. Или ако бързате - и на другата ръка, така мерят и свестните кардиолози.

# 6
  • Мнения: 884
Ние сме със същия SENDO мери много точно.

# 7
  • Мнения: 10 611
Зависи какъв е апарата - за китка или за мишница. Тези за китка са по-неточни. Омрон е сериозна фирма със сериозна продуктова гама в областта на медицинската електроника, така че аз и имам доверие. У дома имаме както класически ( дето им казват докторски ) така и електронен за измерване на мишница. Показват еднакви резултати.

# 8
  • Мнения: 8
Вкъщи ползваме два електронни апарата на Омрон и един механичен китайски някакъв. Трите апарата дават приблизително еднакви стойности. Електронните апарати са с възможност за захранване от ел мрежата. Ползват се ежедневно сутрин и вечер.
Кардиоложката при която ходим на прегледи използва, но не постоянно, един стар живачен апарат, за който казва че е най-точен.

# 9
  • Мнения: 1 179
Купих си електронен апарат за кръвно налягане (Microlife), когато забременях. Доволна съм, засичала съм го с механичен и дава точен резултат.

# 10
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Електронните подлежат на стандартизация от време на време, не знам дали има фирми, които го правят.
да, механичните са много точни.
И тези с маншон за над лаетната става са по-верни.

И като заключение. Имам от поне 12-3г. ОМРОН за китка. Мисля, че мери вярно. Доверявам му се.
Скоро си мерих и с такъв на SANITAS за китка. Също ми допадна.

П.П: има си правила при измерване на кръвно (час, място от тялото, покой и т.н.) и ако не се спазват мисля, че води до неточности във всяко измерване. НЕ може да си мериш с електронен апарат 2-3 поредни пъти през 1-2мин.

# 11
  • Мнения: 2 322
Майка ми преживя инсулт и това наложи търсене на нов апарат за кръвно. Досега беше с Лумископ / не знам дали така се изговаря /. Купихме он-лайн апарат на Микролайф Афиб. Този апарат, освен еднократно измерване, има опция да прави три поредни измервания автоматично / с разлика 15 отброявания, без да се сваля маншона /, което позволява да се улови т.нар.предсърдно мъждене. Доколкото разбирам, то е свързано с инсулта. Доволна е. Прави замервания и със стария, и с новия апарат - резултатите са сходни. Но те и не могат да се еднакви, според мен. Нали кръвното варира и не е константа?

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 9
аз използвам този:

не знам колко е точен, но когато си го купувах го избрах, защото е малък и удобен. Мери на китката.

# 13
  • Мнения: 4 059
Аз използвам електронен Нисей ( Nissei) и съм много доволна. Измерва си много точно, даже може да се следи и запаметява на двама човек, нямала съм проблеми досега с него.  Електронните апарати са голямо удобство, когато са точни, чудесно заместват механичните.  Blush

# 14
  • Мнения: 12 626
Според мен също механичният е по-точен. Имам и от двата вида, меря и с двата и после пада голям смях, но се доверявам на механичния. Simple Smile

За китка - една аптекарка ми каза, че ако съм над 40, да не мисля за такъв, защото стават някакви промени с възрастта, един вид тези над китката са само за млади хора.

Общи условия

Активация на акаунт