Имуностимулиране на децата по бабешкия начин

  • 5 103
  • 42
  •   1
Отговори
  • Мнения: 23
Здравейте! Не искам да се повтарям с някоя такава тема, но темите, които намерих и разгледах, бяха по-скоро с готови неща от аптеката. Мен ме интересува за деца на 2г. какво може да се дава за повишаване на имунитета. Говоря за неща като сироп от черен бъз - може ли въобще за толкова малки деца и в какво количество, за някакви чайове, за мед и/или пчелни продукти и т.н. Не ме интересуват разни имунобори и подобни.

# 1
  • Мнения: X
Бабите му казват “каляване“ на имуностимулирането.
Простичко е, само се иска по-малко родителски мързел.

Важните елементи на каляването са 4- въздух, вода, храна, движение.

Въздух - всекидневно прекарване на време на открито, независимо от климатичните условия. “Не времето е лошо, ти си неподходящо облечен“ - са казали едни умни хора. Разбира се, разходките да са по възможност по паркове или извън града, 2 часа ходене по някой софийски булевард са с нулева полезност. Спане на отворен прозорец. Течението не е страшно.

Вода -пиене на чиста, филтрирана трапезна вода, плуване по всяко време на годината, къпане всекидневно, обливане с контрастни душове без козметики

Храна - максимално непреработена, свежа храна, по-простичко приготвена, качествени продукти,  избягване на готови храни, топли витрини, fast food, хрупки и гризинки, боклучки и химии, консерви и буркани . Поне 30% от дневния прием на храни трябва да е от свежи плодове и зеленчуци. Мед и пчелни продукти всекидневно, кисело мляко също.

Движение - всекидневно. На 2 - разходки и активна игра, на 4-5 плуване и гимнастика, танци и разходки в планината, колело, тротинетка, ролери, на 6-7 опитване на различни спортове и намиране на любимите.

Бих добавила от себе си - минимум козметика, препарати, лекарства, химии.

# 2
  • Мнения: 38
Здравей,

Пробиотици : зелев сок и туршии,кефир,кисело мляко,комбуча.
Другото,което пак е за имунитета: сокове.
Капки от грейпфрут.
Билкарите,казват,че децата над 2 годинки могат да ползват и билки (предполагам само по рецепта на билкар).
Чайовете са много и според за какво търсиш.

# 3
  • Мнения: 442
Здравей! Аз давам всеки ден по една лъжичка мед, плодове и зеленчуци или изцедени пресни сокове.
Съгласна съм с написаното в постовете, преди моя.

# 4
  • Мнения: 23
Благодаря ви!

# 5
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Здравей! Тази есен приготвих сироп от черен бъз за сина ми, който тогава беше на около 2. Купих от пазара 1 кг, вкъщи го смесих с 1кг захар, сложих сместа в 2 трилитриви буркана до половината( иначе в процеса на ферментация "извира"), покрих ги с марли и затегнах с ластик. Капачки не се слагат. Оставя се така да си ферментира 2 седмици на терасата. След това получения сироп се прецежда през марля и се налива в стъклени шишета, които се слагат в хладилника. Сутрин на гладно се дава по 1 с.л. . Аз също го пих. Мога да се похваля, че цяла зима до този момент не сме имали дори лека хрема, което, поне на мен  не ми се беше случвало. Тази година ще направя повече, много съм доволна.
П.п. черният  бъз се бере в края на септември.
Иначе Сбъдваща  мечти  ти е написала основните и най- важни елементи за добро здраве-  чист въздух, храна, движение, вода.
Успех.

# 6
  • Мнения: 12 755
Аз не бих ползвала черен бъз, даже за мен, камо ли за деца, поради риска от отравяне, който не ми е много ясен и бих предпочела да не го поемам. Той трябва да се бере само в определен момент на зрелост и т.н., за мен напълно неприемливо. Макар че една приятелка го ползва за себе си, като взима всякакви предпазни мерки и много е чела, и не се е отровила. Но тя рискува себе си в случая.

Бабешките средства са ясни - най-вече закаляване, въздушни бани, разходки в парка, игри навън на шарена сянка.

За деца с нарушен имунитет и болнави знам следното мощно средство, което съм давала и помага: коприва се изсушава, стрива се на прах и се разбърква с мед и смлени орехи. Вкусът е малко странен заради копривата, но пък е сладко. Дава се по 1 с.л.

# 7
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Черният бъз може да бъде отровен, ако зрънцата са зелени. При внимателен преглед риск почти няма.

# 8
  • have faith and be patient ..
  • Мнения: 4 674
Черен бъз давам под формата на хомеопатично средство - боарон sambucos nigra ch 5 , давала съм и сиропи  с бъз от аптеката ,но също не обичам готови аптечни лекарства ,имунобори и т.н. , единствено на хомеопатията се доверявам като уж по-изчистени продукпи ,шуслерови соли също ,и на бебето и на каката давам , за билките -от лекаря ми знам ,че на бели дечица не е добре да се дават билки ,дори билкови чайове , заради повишен риск от алергии , препоръчва се даването набилки единствено под формата на хомеопатия . Също съм за каляване ,плуване ,планина 1-2 пъти годишно , възможно най-чиста храна без боклуци , чисти сокове ,зеленчуци .също и коластра ,но тя пак е фармацевтичен продукт , поръчвам от щатите с високо качество и боиналичност и съм многодоволна , също препоръчвам и кърменето и голямото а сега и малкото ще кърмя към годинка

Последна редакция: чт, 12 апр 2018, 13:57 от С. Алекс

# 9
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Сбъдваща мечти е каза най точно и ясно и моето мнение е такова.

# 10
  • Мнения: 1 327
Да добавя, че освен здравословното хранене и движението на чист въздух, важен е и сънят,  10-11 часа при малките деца, 9-10 при големите, и приятните емоции. Както се казва, смехът е здраве.

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
Не правя разни отвари, но за мен най- добрия начин за каляване е просто да не се вманиачаваш прекалено по това колко е облечено детето и каква хигиена има. За сега гледам това да спазвам, но и моето дете е много малко и не мога друго да давам. Записвам се да ви следя за идеи за по- натам. Simple Smile

# 12
  • Мнения: 23
Много ви благодаря! Аз съм чувала,  че сиропът от бъз е страхотен против грип, но не знаех дали може да се дава на толкова малки деца. Елементът с натрявянето няма как и мен да не ме притеснява, но това не ме спира да се замислям все пак да пробвам.
Vicky Taylor, написала си, че не сте се разболявали, но ходи ли детето на ясли?
Uncommun, не съм го чувала това с копривата, орехитеи меда, но ще помисля и по този въпрос.

# 13
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
maglichkata, детето не ходи на ясла, но цяло лято беше със сополи през 2 седмици с последвала кашлица. Освен това в период около 1г му излизаха често ечемици на двете очи и очният лекар препоръча мощна имуностимулация.

# 14
  • have faith and be patient ..
  • Мнения: 4 674
Да не те плаша ,но изчакай да тръгне ,там еегати бацилника .. водят ги болни ,родителите не си взимат болнични и така .. става страшно, моята при първата кашлица или вода от носа се спира от ясла/градина дори и да не е сериозно болна ,но за жалост повечето хора нямат възможност за такива действия

Общи условия

Активация на акаунт