45то училище "Константин Величков"

  • 2 563
  • 6
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 193
Здравейте, мами и татковци!

Тъй като вече много пъти именно в този форум съм намирала необходимата ми информация реших отново да потърся вашата помощ.
Предстои ми избор на училище за голямата ми дъщеря. Идната есен ще бъде в предучилищна и тъй като в момента не ходи на детска градина реших да я запиша направо в училище където да си продължи и в първи клас.
Най-близо и най-удобно ми е 45то ОУ, което е в една сграда с 2ра английска гимназия в жк "Света Троица".
Какво е мнението ви за това училище?
Бихте ли ми препоръчали друго по-добро в района?
За мен няма голямо значение колко близо се намира - ако си струва ще се водим и по-далече...
Благодаря предварително за отговорите ви! Hug

# 1
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Синът ми завършва 4 кл. във въпросното у-ще.Накратко казано не случихме на учителка,но нямах възможност да я избирам,защото се преместихме в квартала преди 3 г. и записахме 2кл.За мен най-важното тогава беше близостта на у-щето ,дъщеря ми беше мъничка и Теди от втория учебен ден тръгна сам.Аз съм на мнение ,че госпожата е по-важна от това дали у-щето се води елитно.Доколкото си спомням дъщерите ни са на еднаква възраст и аз бих я записала в предучилищната група,но нямаме възможност  да я прибираме на обед защото ходя на работа,за това ще продължи в градината.

# 2
  • София
  • Мнения: 4 423
Много лоши отзиви съм чувала за 45-то, все пак живея в този квартал от 25 години.
С две ръце съм за 43-то, на бул. Сливница, дъщеря ми завърши там, учителите са много добри, не оставят нещата на самотек, малко деца са, което е по - добрия вариант - има кой да обръща по - голямо внимание.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 952
43-то е спокойно и уредено основно училище. Добро квартално училище. Има добри госпожи - важно е да се проучи, при коя ще попадне детето.
Все пак нивото на преподаване там не е високо, човек трябва да го знае, ако има големи амбиции за детето.

# 4
  • София
  • Мнения: 193
Ох, и аз защото дочух че доста наркопласьори се навъртат около 45то, дори мисля че ги видях един ден, и затова започнах да се колебая... Но поне си мислех че като ниво на преподаване и т.н. е добро.. Доколкото разбирам не е съвсем така. Но пък и 43то не е нещо особено явно... Confused А аз определено имам големи амбиции за детето Simple Smile Много ми е любознателна и умничка  Blush

За 100но (във "Фондови жилища") нещо знаете ли? Изглежда ми леко западнало...

# 5
  • София
  • Мнения: 4 423
Е, не знам тогава какво да ти кажа - щом някой може да си помисли, че една майка няма големи амбиции за детето си Thinking
За протокола:
 дъщеря ми завърши с пълно отличие 8 клас, бяха само трима отличника, знанията, които е придобила в 43-то в момента и дават възможност да завърши 9 клас не където и да е, а в паралелка по телекомуникация - физика, математика, градивни елементи, електротехника като основни предмети и то пак с пълно отличие.
Върви и много леко ученето, не само защото е много ученолюбива - факт е, че много добре са я научили основните й учители.
Какво означава не е нещо особено?
Има частни училища, които са доста особени.
п.с.
В паралелката на дъщеря ми в техникума има двама ученика от 45-то, всички преподаватели са вдигнали ръце от тях, освен това са и двойкаджии.

# 6
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Не смятатели,че темата леко преминава в спор 43 с/у 45-то.Вчера споделих със синът ми версиите за наркотиците и той милият направо се засегна,защото все едно говоря лошо за "неговото"  у-ще.Не отричам,че може би се навъртат наркопласьори,но честно казано аз с очите си не съм ги видяла.Много говоря и със сина ми на тази тема,а сега откакто се стопли времето след у-ще голяма група от техните класове редовно играят футбол до към 20 h.и за сега не виждам нищо притеснително.
Според мен не може да се съди за нивото на преподаване по единични случаи.Щом детето на едни е отличник значи у-щето като цяло е върха и обратното.В нашия квартал май няма елитни у-ща, за такива се смятат 18 -то на Пиротска и 32 -ро на Възраждане.Който може да си позволи да си води детето на по-големи разстояния е чудесно. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт