Ниско разположение на плода

  • 5 183
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Здравейте! Днес бях на лекар и ми казаха, че бебето е разположено много ниско. В момента съм в 14-та седмица. Интерисува ме дали е възможно с времето да се качи нагоре и изобщо какво по-особено трябва да спазвам при това положение?

# 1
  • София
  • Мнения: 5 751
Привет!
Нямам този проблем, но съм чувала, че се "вдигат" после,не знам точно как.
Трябва май да се пазиш повече. Какво ти каза д-ра?
Лека бременност!   bouquet

# 2
  • София, ж.к. Стрелбище
  • Мнения: 163
И на мен така ми казха в началото. Предупредиха ме, че ако не се вдигне, ще раждам секцио. Но в седмия месец ми казаха, че бебето се е вдигнало.
Преди това не са ми казвали да внимавам или нещо подобно.

Лека бременност

# 3
  • Мнения: 549
аз бях така но по средата на 8м. и лежах в болница,но моят случай мисля е различен от твоя.На мен ми казаха че главичката му е в малкия таз(ско не се лъжа) и имах леки контракции които се виждаха като ми записваха тоновете на бебето,аз лично нищо не чивствах .А по принцип нося ниско,в това няма нищо страшно.

# 4
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Защо не попита доктора- той ще ти даде по-точна информация от нас! Peace

# 5
  • Мнения: 707
Здравей,
и аz съм със съЩата диагноzа (15 г.с. +2). Лекарката ми каzа да си почивам повече и когато се раzхождам, да вървя бавно. Мисля, че има Шанс да се "вдигне" по-късно (по успокоение на мами от дира). Спокойно и повече паzене.

# 6
  • Мнения: 221
ако няма контрацкии и болки,всичко е наред,успех  bouquet

# 7
  • Мнения: 182
 На мен ми бяха казали в 14 гс, че плацентата е много ниско разположена и трябва да се пазя повече, но не само да лежа, а просто повече да внимавам. При следващите видеозони някъде към 20-22 гс ми казаха че вече се е вдигнала плацентата и няма поводи за притеснение и пазене. Но не знам дали това е означавало и ниско разположение на плода.

# 8
  • Мнения: 1 030
и при мен беше така - понякога, като се преуморявах се вдигаше нагоре, а на мен това не ми харесваше, защото ми притискаше стомаха. Като си беше ниско долу бях ОК, не съм се пазила, родих нормално.

Общи условия

Активация на акаунт