Стая в сив цвят

  • 21 104
  • 127
  •   1
Отговори
  • Мнения: 97
Правихме шпакловка на кухнята и в сходство със мебелите, цвета трябва да е сив. Въпроса ми е за тавана, който е гипс картон, да остане ли във бяло или и него да го направим сив??

# 1
  • Мнения: 19 840
В бяло таванът. Сиво отвсякъде ще затвори пространството.

# 2
  • Мнения: 1 275
Виждала съм сив таван и бях потресена..беше като в дупка!

# 3
  • Мнения: 46 510
Без значение сиво или не, не стои добре таванът да е в цвета на стените (освен ако не става дума за бяло).

# 4
  • Мнения: 54 408
То и за стени не е ОК сивото. Много подтискащо е.
Като в затворническа килия. Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 178
И аз съм за бял таван. Никога не трябва стени и таван да са в един цвят.

# 6
  • Мнения: 1 405
На мен сивото ми прилича все едно гледам стаята на шпакловка и замазка. Лично мое възприятие Grinning
Бял таван.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 008
И аз съм за бял таван. Никога не трябва стени и таван да са в един цвят.
Напълно подкрепям това мнение. Иначе всичко ще се слее,  някак неестествено ще седи, според мен.

# 8
  • Мнения: 1 275
Аз винаги боядисвам тавана и стените бели..но причината е че се справям сама и не се налага да отсичам..по–лесно ми е.Пък и ми харесва защото изглежда много просторно.

# 9
  • Мнения: 46 510
На мен ми е много уютно сивото, особено за кухня.
Скрит текст:

# 10
  • Мнения: 14 489
То и за стени не е ОК сивото. Много подтискащо е.
Като в затворническа килия. Rolling Eyes

На мен ми харесва, много е разпространено в щатите:

https://www.google.bg/search?q=grey+walls&source=lnms&tb … =1366&bih=654

# 11
  • Мнения: 1 787
Не само в Щатите, и тук вече е доста харесван цвят, макар че масово все още хората наизуст си боядисват в прасковено и мляко с нес/кафе/какао/лате/мока, капучино и т.н., без дори да съобразят това с цвета на мебелите си, а тези, които са го съобразили, дотолкова са се впили в кафяво-бежовата гама, че после се чудят защо в дома им няма живец.

У нас стените в холо-кухнята са сиви и това е възможно най-прекрасния цвят, в който можеше да боядисаме. С каквито и други цветове да го комбинирам, стои страхотно, неслучайно фотографите правят паспортните снимки на сив фон, просто този цвят кара всички останали цветове да изпъкват. Разбира се, има хиляди различни нюанси на сивото и това трябва да се съобрази с цвета на мебелите, които ще бъдат в стаята.

# 12
  • Мнения: 19 840
И на мен ми допада сивото, стои някак изискано и леко студено. Но на стените, не и за тавана. Прихлупва много, специално сивото.
Иначе не виждам проблем да е и таванът в цвета на стените, НО ако е определен цвят и ли светъл пастелен нюанс.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 10 789
Харесвам сиви стени. При мен само едната стена в хола е в сиво.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 10 789
Още малко от същата стена.

Общи условия

Активация на акаунт