По колко пъти обличате новите си дрехи?

  • 26 418
  • 226
  •   1
Отговори

Анкета

Колко време носите една дреха?

Опции:

* Може да изберете максимум 2 опции.

  • София
  • Мнения: 11 886
Според различни проучвания в западните страни жените обличат новите си дрехи средно между 3 и 7 пъти. Това от една страна. От друга често чувам, че е проява на недоимък да носиш две зими едно и също палто или яке, а сега в Звездни компромати прочетох, че е направо вехтошарско да носиш едно палто 7 години, та ми стана интересно наистина ли е така.

Признавам, че не обичам да пазарувам и допускам, че въпросът ми може да изглежда нелеп, но наистина не допусках, че само липсата на пари или някакъв антиконсумеризъм могат да накарат някой да носи дрехите си по-дълго.

# 1
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Докато е в годен за носене вид и докато е на мода, все пак. Якета и палта мога да нося и по 5 години, хич не ми дреме.
Моят мъж може да си носи едни и същи с години и не заради недоимък. Wink

# 2
  • Майничка
  • Мнения: 12 483
Дрехите ми трябва да отговарят на 3 условия:
1. Да ми харесват
2. Да ми стават
3. Да са качествени

Ако отговарят и на трите - нося ги докато започнат да се разпадат. Дисквалифицираните обикновено дават фира по втора точка Mr. Green.

# 3
  • Мнения: 36 196
В този форум има някои много странни хора - не бих се учудила и ако си носят дрехите по един път и ги хвърлят. Не познавам такива хора извън форума (освен ако не става дума за капризни деца), но и да ги познавах, нямаше да има за какво да си говорим Simple Smile
Посочих четвъртия отговор - докато са в годен за носене вид. Естествено, имам и дрехи, които са като нови, но не съм ги носила много, но причината за това не е в модата или нещо подобно, а просто съм ги купила импулсивно, без да ги харесвам особено.

П.п. Връхните дрехи ги нося по-дълго от останалите, стига да не ми омръзнат - имам дънково яке от ученическите ми години, което изглежда по същия начин, както когато го купих и все още го нося от време на време.

# 4
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Искам да допълня, че не се ръководя от мода и последен писък на изгъзиците.
Купувам си удобни дрехи, от хубави материи, че нямали камъчета, насекоми и т.н. няма значение.

# 5
  • Мнения: 11 870
Докато мога да ги нося и ми харесват.Но все пак, да отбележа, че в гардероба нямам дрехи " еднодневки"

# 6
  • София
  • Мнения: 11 886
В този форум има някои много странни хора - не бих се учудила и ако си носят дрехите по един път и ги хвърлят.
И извън форума една позната наскоро ми отбеляза, че съм била явно антиконсумерист, защото зимното ми яке било на 8 години. Не му бях броила годините, да си призная, вероятно е на толкова, но нито е извън мода, нито ми е хрумнало да купувам друго. Зачетох разни неща по темата, а и във форума чета осъдителни коментари за подобно поведение и се замислих, че вероятно съм странна, знам ли. Не ми е дерт, но ми е любопитно как наистина стоят нещата, защото вероятно тези въпроси са свързани с някакъв престиж и е възможно извън форума да не получа реални отговори, пък нямам мотивация да следя кой колко пъти е облечен с нещо Simple Smile


Докато мога да ги нося и ми харесват.Но все пак, да отбележа, че в гардероба нямам дрехи " еднодневки"
Аз имам еднодневки – тениски и прочее, но и те обикновено живеят повече от година, дори да са най-куче марка.

# 7
  • Nice
  • Мнения: 946
До като са в годен за носене вид.
Обичам да си купувам нови дрехи. Но имам и стари, които ми стават и не изглеждат вехти. Нося си ги. 
Рядко ми се случва да си купя нещо и да си дам сметка, че всъщност не ми харесва. В такъв случай връщам или подарявам.
А хареса ли ми дреха си я нося с години, стига да държи Laughing Но последно време все си купувам разни парцалки, които държат един сезон и са до там.

# 8
  • Мнения: 7 325
имам дънки от преди 10 години. много си ги харесвам, но не ми стават. скоро си купих подобни. и палто от преди 5-6 години имам. и него си харесвам и го слагам от време на време. и панталони от лен имам на доста години. и тях нося. имам и дрехи с етикети. дори не съм ги изпрала. не знам защо съм ги купувала. нося стари дрехи не поради невъзможност да си купя нови, разпродажбите ми позволяват да сменям гардеробите на цялото семейство всеки сезон, а защото са качествени, харесват ми моделите и не мога да си намеря същите или подобни.

# 9
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 651
Имам палта на по 10-12 години, които са си все още в супер вид. Не бих ги изхвърлила, при все че не съм ги носила често и са като нови. Ежедневни дрехи се захабяват по-бързо. Нося ги, докато имат вид - т.е. докато не се скъсат. Но се съобразявам все пак къде ги нося. Имам дрехи, които нося предимно на работа - работя на бюро, но не е много подходящо да се носят нови и хубави дрехи, предвид спецификата на работната среда. Тези дрехи издържат 2-3 години, заради многократно и често носене и пране. Дрехите, които нося извън работното ми място /тоест предимно събота и неделя/, изкарват по 5-6 и повече години в отличен вид, предвид това че се обличат рядко. Анцузи и други спортни дрехи нося вкъщи до скъсване, след като вече не стават за навън.
По принцип мразя да купувам дрехи, ако не са ми необходими - износвам си всичко до край. Накрая работя с тях в градината, ако са подходящи, но дрехи не изхвърлям.

# 10
  • Мнения: 10 610
При мъжете - един класически качествен костюм,който се ползва само за официални поводи (няма да изброявам) може да отнесе много години, като условието е да пасва на фигурата. А ако след такъв период нещо не става - минава в графата ежедневен. Единствено изключение прави сватбения костюм - той се облича веднъж ! Иначе дреха се носи докато е удобна, здрава и ми харесва. Но и дрехите си изискват своите грижи. Качествена дреха, поддържана правилно издържа много време !

# 11
  • Мнения: 36 196
Не знам, доколкото виждам около себе си, хората си носят едни и същи дрехи с години (не само тях - обменят ги, имат и нови, но въпреки това си личи, че не си сменят гардероба всяка година). А не са бедни хора - имат си всичко и са с хубави професии.

 Ако някой започне да се облича като по сериалите, да се носи с капели и да демонстрира екстравагантни моди, по-скоро ще привлече негативно внимание (подигравки, не завист).

# 12
  • Варна
  • Мнения: 36 471
Преди всичко държа дрехите да са ми удобни. Нацеля ли удобна дреха нося до скъсване. Като не стават за навън започвам да си ги нося вкъщи. Не го правя целенасочено, но по принцип много си пазя дрехите и обувките. Изключително рядко късам или цапам непоправимо. Просто в моите ръце издържат дълго. И си ги нося с години.

# 13
  • Мнения: 22 036
Имам дрехи, които дарявам след второ обличане, а пазя дрехи, от преди 20 години. Още обличам едни класически жилетки от майка ми, които са купувани прес 50-60те. Просто са чиста вълна, мерино, а и са ми спомен от нея.

Понякога се "влюбвам" в дреха или в обувки. Чувствам се добре в тях, удобни са ми и не искам да ги сменям. Най добре се чувствам в размъкнат бански, парео и боса или по джапанки.

# 14
  • София
  • Мнения: 11 942
Имам дрехи с добър вид на над 10 години и си ги нося с кеф.

Общи условия

Активация на акаунт