Към раждалите секцио

  • 1 313
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 553
Здравейте,
Искам да попитам жените раждали секцио дали след раждането са имали проблем със прибирането на корема? В смисъл има ли значение как ще родя, и дали секциото се отразява и корема след това "висва"?  newsm78

# 1
  • Мнения: 202
Здравей,раждала съм и по двата начина,като първия път нормално,втория секцио преди 5 месеца.Коремът почти ми се е прибрал,след нормалното раждане беше по същия начин.Според мен е до натура.Упражнения не съм правила засега никакви.

# 2
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
И според мен е до натура. Аз си имах коремче и преди да забременея. Същото си остана и след като родих със секцио.

# 3
  • Мнения: 5 255
Индивидуално е - до структура е.
Едни с усилия го прибират, и обратното - други без усилия  ooooh!

# 4
  • София
  • Мнения: 2 901
Здравей, пак е до натура и... до воля.

За първи път родих и със секцио беше. Ни грам упражнение съм направила. Изглеждам си като "добре похапнала преди малко", кожата на корема ми е по-отпусната от преди, но аз и с нищо не се мажа. Може би е време да започна с нещо, но хич нямам сили, а волята ми не стига - тъкмо моята започне да спи през нощта и нещо пак се случи - сега е с хрема и втора нощ не мигвам, откъде сили за коремни преси!

# 5
  • София
  • Мнения: 6 767
До натура е.  Peace

# 6
  • Мнения: 1 110
След секцио, на излизане от болницата бях загубила вси4ки килограми ка4ени през бременноста. За стягане носих колан и се мазах с крем. Упрежнения нито преди, нито след съм правила.
Сега корема ми не виси само кожата е малко по-мека и се надявам с още мазане и това да се оправи.

# 7
  • Мнения: 57
Аз използвах медицински колан за стягане / прибиране / на корема. Мисля, че и след двата вида раждане корема ти ще изглежда по един и същи начин. Въпрос на структура на тялото.

# 8
  • Мнения: 14 654
родих секцио преди 3 години. коремът ми веднага след операцията се прибра и нито висеше , нито стърчеше , нито кожата ми беше отпусната . сега коремът ми се различава от преди бременността единствено по малкия белег

# 9
  • Мнения: 1 181
около три месеца след секциото имах корем като бременна в 3-4 месец. След това корема  се прибра, но кожата остана една такава отпусната. След два-три месеца и тя се оправи.

# 10
  • Мнения: 1 949
И аз раждах секцио преди 2м и половина. Коремът почти изцяло ми се прибра вече. Само дето таза още не е и не мога да си нося старите панталони  Embarassed
Може ли някой да каже след колко време се прибира таза? newsm78

# 11
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Предполагам, че зависи от физиката, мускулатурата, качените кг по време на бременността, оператора и др. такива подробности  Laughing

Аз родих с цезарово, но не бях качила въобще кг и не съм имала проблеми с прибирането на корема освен нормалните 2-3 месеца, докато се свие матката. Е, белегът си е там и се очертава, но нищо друго за момента.

Знам, че е много важно да се следват съветите на рехабилитатора от болницата за възстановителната гимнастика.

# 12
  • Мнения: 553
А след колко време може да се носи коланът за стягане? С какви мазила се мазахте за прибиране на коремчето и с какво за намаляване на белега?
Благодаря на всички ви  Hug

# 13
  • Мнения: 670
Големината на корема зависи от това колко подкожна тлъстина си натрупала и дали кожата ти е еластична. Можеш да стегнеш корема си с упражнения и с консумирането на леки храни. Ако кожата ти обаче не е еластична, корема изглежда като виснал и отпуснат. Мажи се с кремове за стягане на кожата.

# 14
  • Мнения: 356
         Всичко е строго индивидуално. Аз не съм носила колан и много бързо ми се прибра корема.

Общи условия

Активация на акаунт