Козметика по време на бременността

  • 15 855
  • 47
  •   1
Отговори
  • На север
  • Мнения: 1 377
Здравейте. Търся всякакви предложения за гелове, кремове, лосиони срещу стрии, шампоани, лакове, слънцезащитни кремове, маски за коса и въобще всякаква козметика, която е добре за бременни. Интересувам се не какви съставки може или не, а конкретно кои продукти за бременни сте ползвали и сте доволни.Също така какво ви е мнението за ползването на салицилов спирт 1% по време на бременността?  Simple Smile

Последна редакция: чт, 29 мар 2018, 20:10 от AnMary

# 1
  • Сан Франциско
  • Мнения: 1 698
Аз използвах Mustela Stretch Marks Prevention Cream от време на време - харесваше ми, но за мен не беше нищо специално. Любимият ми крем за шкембето 😊, който ползвах през цялата бременност беше Burt's Bees "Mama Bee Belly Butter" - страхотен. Не знам дали го продават в България, но от Амазон със сигурност може да се поръча. Шампоан ползвах Kerastase Resistance Bain Force Architecte.

# 2
  • Мнения: X
Аз открих ефекта на българския Витасин (родопско чудо) върху новопоявили се стрии. Вълшебен е. Препоръчвам. Има и нов д гераниево масло.

http://vitassin.eu/magazin/

Последна редакция: вт, 27 мар 2018, 09:09 от Анонимен

# 3
  • Мнения: 5 478
Относно декоративната козметика, която използвам, нищо не съм променила. Нито имам възможност, нито желание да сменя изцяло всичко, честно казано... Шампоаните и балсамите също. Използвам на Балеа.  Душ-гелове купуваме вкъщи на Дав или Нивеа.

Тялото си мажа с чисто кокосово масло и с това -  https://s3.images-iherb.com/pal/pal03280/l/1.jpg Засега държа фронта със стриите, въпреки че ужасно ме сърби кожата, та да видим...

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 419
И бременна, и кърмеща (два пъти) използвах всичко (а и все още го използвам и аз и децата) от тук - https://www.amway.bg/krasota . Изцяло натурални съставки, продукти с много патенти в тях, концентрирани.

# 5
  • Мнения: 827
Това е нещо, което в момента и мен ме интересува. По-специално, крем за кожата против стрии. Днес се колебаех между олио или крем против стрии да взема, на мустела? Така и не реших. Ако може някой и за това да сподели. Знам, че е в зависимост от типа кожа и строго индивидуално, но се чудя дали да започна от нещо по-леко, като олио и след това да премина на крем..

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 419
Това е нещо, което в момента и мен ме интересува. По-специално, крем за кожата против стрии. Днес се колебаех между олио или крем против стрии да взема, на мустела? Така и не реших. Ако може някой и за това да сподели. Знам, че е в зависимост от типа кожа и строго индивидуално, но се чудя дали да започна от нещо по-леко, като олио и след това да премина на крем..

Аз бих ти препоръчала това - https://www.amway.bg/product/118102,losion-za-tyalo-g-h-nourish#.WroxuX8uDcs . Съдържа масло от шеа, което създава допълнителна резистентност на кожата към UV лъчите. Невероятна е хидратацията на кожата. Заради европейските законови изисквания го дават за употреба от деца над 3г възраст, но от опит, това е най-доброто, което съм използвала за децата ми, когато бяха бебета (но това е било лично мое решение, не го натрапвам на никой). Същия продукт в САЩ го дават за деца над 6 месечна възраст.

# 7
  • On the sea
  • Мнения: 1 849
Аз като бях бременна си използвах същата козметика от преди да забременея, само смених шампоана, защото ми се гадеше от миризмата на този който използвах. Единствено започнах да мажа корема с натурално кокосово масло, в момента продължавам и стрии нямам, като не знам дали се дължи на него или на това, че кожата ми е по - мазна.

# 8
  • Мнения: 827
Благодаря за отговорите, ще помисля над вариантите.
Вчера, по време на непринуден разговор ми се предложи за целта и чиста, домашна свинска мас. Animal Pig

# 9
  • Мнения: 5 478
Ами то май не е зле и този вариант. Чувала съм, че помагала доста, а може да си капнеш малко етерично масло вътре, за да мирише приятно.

# 10
  • Мнения: 827
И аз така мисля. Simple Smile

# 11
  • Мнения: 541
По какъв начин използвате кокосовото масло ? Тъй като е доста мазно иска ми се да се мажа всеки ден по цялото тяло , но отива и по дрехите и след 2-3 часа променя мириса си ... За лятото ще е по удобно да се слага на откритите части , но сега е малко трудно Thinking
Лосиона ми за тяло е на Мустела , добре го усещам за сега.
Какъв крем за лице ползвате ?

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 419
Благодаря за отговорите, ще помисля над вариантите.
Вчера, по време на непринуден разговор ми се предложи за целта и чиста, домашна свинска мас. Animal Pig
Това, което аз знам за маста е че предизвиква свръх затопляне на участъка, върху който е нанесена.
За бебета (тоест няма проблем и за бременни, все пак основната идея е хидратация) съм чувала за преварен чист студенопресован висококачествен зехтин.

# 13
  • Мнения: 5 478
По какъв начин използвате кокосовото масло ? Тъй като е доста мазно иска ми се да се мажа всеки ден по цялото тяло , но отива и по дрехите и след 2-3 часа променя мириса си ... За лятото ще е по удобно да се слага на откритите части , но сега е малко трудно Thinking

Аз използвам студено пресовано. Не ми се е случвало да си промени аромата. Гребвам от бурканчето, затоплям между дланите и разнасям. Не е нужно голямо количество, защото наистина става доста мазно и стига за голяма площ кожа. Чакам 5 мин. и се обличам , при мен попива, ама пък и аз съм си със суха кожа по тялото...

# 14
  • На север
  • Мнения: 1 377
Аз вчера се рових много в интернет и си направих лист с най-доброто от към козметика за бременни. Ако искате мога да го споделя. Поръчах си няколко неща от Амазон.

Общи условия

Активация на акаунт