Oxytocin след частично изтичане на води - как се чувствахте?кога родихте?

  • 1 360
  • 6
  •   1
Отговори
Здравейте, тази нощ имах малко спукване на водите около 100мл и след преглед се установи че част от водите ми е изтекла, имам средни по сила контракции, които честно казано не чувствам като болезнени, по-скоро като спазми долу в кръста които получавах преди да ми дойде. Върнаха ме в къщи за да изчакам по-силни контракции като акушерката предложи ако до 24 часа или утре сутринта не започне естествено раждане, да ме сложат на система с Охътоцин. Чувала съм че е болезнено, моля споделете вашия опит !!! И ако сте го ползвали след колко време ви предизвикаха раждането с Охътоцин и колко след това родихте ????? Доста ми е притеснено !

Последна редакция: пт, 26 май 2006, 09:18 от Reza

# 1
  • Мнения: 1 006
Здавей!Мисля,че все пак е тябвало да те оставят в болницата под наблюдение,щом има изтичане на води.
Аз раждах със система окситоцин.Мен ме болеше,но не от системата,а самите контрацкции са болезнени.Ако ще раждаш без упойка ще те боли.
Не се притеснявай,това са сладки болки.Веднага щом видиш малкото човече забравяш всичко.
Дано всичко мине успешно.Леко раждане ти желая!  bouquet

# 2
  • Мнения: 1 753
На мен ми включиха система с Окситоцин след изтекли води и липса на родилна дейност. Няма да те лъжа - боли! Но се преживява и след няколко часа си като нова!

Успех и леко раждане - явно ще е скоро! И да се похвалиш след това!   bouquet

# 3
  • Мнения: 197
На мен ми спукаха околоплодния мехур на 8 см разкритие до достигане, на което не съм имала много болезнени контракции. Освен това контракциите бяха различни по сила. Последва и системата с окситоцин и още лекарства след това, може би обезболяващи. Контракциите се засилиха и зачестиха и бяха болезнени - това за около 20-30 мин, след което последваха напъните. Няма страшно, болката е предназначена за хора и се търпи. Успех и леко раждане Simple Smile

# 4
  • Мнения: 596
Бях преносила и ми предизвикаха раждане с окситоцин. Бях на системи в продължение на 5 часа сутринта. Контакциите ми започнаха  в 1 часа през нощта. В следствие на системата контракциите бяха много силни, мощни и болезнени, но и разкритието ставаше бързо, за няколко часа имах пълно разкритие. С окситоцин не само се предизвиква раждане , но и значително се ускорява, което не е толкова лошо. Леко раждане ти желая! Simple Smile

# 5
  • София
  • Мнения: 557
Здавей!Мисля,че все пак е тябвало да те оставят в болницата под наблюдение,щом има изтичане на води.
Мен ме приеха с изтекли води и без контракции, но ме наблюдаваха и също чакаха да започне самичка родовата дейност. Много бавно го правех това разкритие и след 12 часа, откакто бяха започнали контракциите ме сложиха на такава система-с нея бях готова за раждане за 2 часа. Боли си, но в сравнение с чакането и да знаеш, че след малко ще видиш бебето-преживява се!
Айде-леко раждане и да пишеш после!  Hug

# 6
  • Мнения: 1 835
И с "Окситоцин", и без "Окситоцин" ще боли. С негова помощ обаче се регулира и подпомага родовата дейност, като същевременно се се ускорява , скъсява се времето за получаването на разкритие, защото най-болезнено е получаването на пълно разкритие (някъде между 6 и 10 см). Между другото, когато раждах, имаше много момичета, на които им сложиха вагинални таблетки за получаване на разкритие - тях ги болеше много повече, отколкото тези, които раждаха със система.  Дано да съм го обяснила ясно и да си ме разбрала правилно. Само не се притеснявай, всичко ще мине и след 1-2 години пак ще копнееш за бебче! Леко раждане!

Общи условия

Активация на акаунт