Слуз в изпражненията?!

  • 2 179
  • 5
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 7 097
Дъщеря ми е на Зинат от 8 дни, всъщност от днес вече го спираме. Освен това пие и Дактарин /орален гел за гъбички/. Днес в акото й видях, че има доста слуз, макар че консистенцията не е променена и не е разстройство. Другата седмица така или иначе ще носим ако за микробиология, но се чудех дали е възможно от антибиотика да е? Случвало ли ви се е при прием на антибиотик да се е появявала слуз в акото на дечицата ви?
Да добавя, че нямаме сополки, защото знам, че от това също може да се появи слуз!

# 1
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
А на цвят как е?
и как изглежда (като консистенция)

# 2
  • Мнения: 5 531
naty_sk, на нас не ни се е  случвало, но на мойта приятелка децата, след като пиха, мисля че беше Клацид, имаха слуз и то доста в изпражненията.GP ги прати на ехограф веднага и занесоха и за микробиологично изследване.Мисля че е възможно да е от антибиотика.Целувки на Калина. Heart Eyes

# 3
  • София
  • Мнения: 7 097
Мерси, Меричери, целувки и на вас  Hug

Цветът си е нормален - кафяв /леко златисто/, а консистенцията също нормална - по-гъсто от каша и е оформено...

# 4
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
По принцип Антибиотиците унищожават полезната микрофлора на червата, и е възможно те да са "виновника" за по-голямото отделяне на слуз.

# 5
  • София
  • Мнения: 7 097
Той явно за това педито каза да й давам по един Ентерол паралелно с антибиотика, ама тя като не иска да го пие...

Общи условия

Активация на акаунт