Коланите за след раждане-помагт ли въобще?

  • 751
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 165
Здравейте на всички!
Искам да попитам мамите раждали със секцио, дали са ползвали от тези  пристягащите колани за след раждане?Помагат ли? И от кога трябва да се носят?Тези в Да-нет добри ли са?Благодаря Ви!

# 1
  • Мнения: 86
Здравей! Първо да поясня, че не съм раждала със секцио,а нормално и също слагах колан (по лична препорака на GPито) и да има ефект.Аз  с него си излязох от болницата. За показаните в ДаНет- не мога да коментирам, моят го купих от санитарна аптека в София.

# 2
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Раждах секцио и не съм носила такова чудо. Предполагам за какво са, но за какво трябва да се мъчиш с таквоз нещо на тези жеги?!  newsm78

Има специални упражнения, които де показват от рехабилитатора още в болницата, които се правят 40- 60 дни след операцията всеки ден за 10-тина минути и вършат страхотна работа!

# 3
  • Мнения: 649
аз не съм носила, раждах нормално, но сестра ми носи и мого да кажа, че моят корем без колана е много по-стегнат. правих упражнения след раждането, също така акушерка ми препоръча да не нося, защото е добре коремните мускули да се свият от само себе си, а не да ги подпомагаш, защото така може да увиснат.
напр при сестра ми като хапне нещо и корема й веднага се издува сякаш слон е лапнала и  увисва.

# 4
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
на мен ми помогна. моя беше на степени, но не е от Данет.
не съм правила коремни преси и корема ми се прибра без да увисне.
и до сега си нося леко ластично бельо като излизам. намалява поне малко обема Laughing

# 5
  • Мнения: 883
Раждах секцио и исках да нося, но лекаря не ми позволи, защото коремната мускулатура трябвало да заяква и сама да се държи. Нещо такова ми обясни. Но ако родя втори път и е пак секцио ще нося. Не знам дали ще прибере корема ми, но сега е много голям. А за коремните преси - още не мога да правя повече от 3-4, защото ми придърпва и боли местото на операцията.

# 6
  • Мнения: 5 299
Аз мисля, че НЕ помагат

# 7
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Видях да става въпрос за коремни преси...

В никакъв случай не се правят след секцио, поне 2 месеца след операцията.


Както бях написала по-горе, упражненията, които аз правех, ми ги показа лекар-рехабилитатор от Майчин дом, веднага след операцията и ми даде насоки какво да правя, по колко пъти и за колко време. Например едно от упражненията (което си спомням) е лягане по гръб и с опора на ръцете и стъпалата на земята - повдигане на таза.

Още веднъж бих искала да обърна вниманието на четящите постинга ми, че упражненията съм правила под лекарски контрол.

# 8
  • Мнения: 6 155

И аз това си мисля. Носих 2 седмици ластични гащи някакви ...ефект нямаше  Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 5 103
Моят корем се прибра за около 3 седмици сам, сега се едно не съм раждала.

# 10
  • Мнения: 10 514
Родих секцио и всички лекари, с койтоговорих ми казха, че не помагат. Само създават измамен вид като се гледаш в огледалото. Иначе като се погледнеш и веднага прибираш корема,това е вид пасивна гимнастика за мускулатурата.  Пресата ми е стегната като се пипна е като камък. Останаха ми 10 излишни см на корема, май е разтегната кожа и малко мазнини, но не правя преси, защото още ме дърпа. Ще изчакам до 6 м.

# 11
  • Мнения: 649
Видях да става въпрос за коремни преси...

В никакъв случай не се правят след секцио, поне 2 месеца след операцията.


Както бях написала по-горе, упражненията, които аз правех, ми ги показа лекар-рехабилитатор от Майчин дом, веднага след операцията и ми даде насоки какво да правя, по колко пъти и за колко време. Например едно от упражненията (което си спомням) е лягане по гръб и с опора на ръцете и стъпалата на земята - повдигане на таза.

Още веднъж бих искала да обърна вниманието на четящите постинга ми, че упражненията съм правила под лекарски контрол.

да, има специални упражнения за след раждане... и аз не съм правила коремни преси.

# 12
  • Мнения: 2 309
ПОМАГАТ!!!

# 13
  • Мнения: 8 505
Не само,че не помагат,а при редовно носене мускулатурата залинява.

# 14
  • Мнения: 82
  Аз също родих секцио и бях с огромен корем. След като се прибрахме с бебка в къщи, си слагах колан. В началото по малко, а след 1-вия месец постоянно за време- 2 месеца. Сега нямам корем и се чувствам прекрасно Simple Smile Имах 2 колана за след раждане, единия си го взех от ДЕНЕТ ("Рита"42 лв) висок с цип отстрани и един си купих от пазара за 5 лв. И двата май вършеха еднаква работа, но определено съм доволна и бих препоръчала на приятелките ми да носят, защото ефект( поне за мен) има Peace

Последна редакция: сб, 27 май 2006, 13:49 от kokita

Общи условия

Активация на акаунт